jak podlaczyc gniazdko elektryczne?

« Powrót do grupy: Robimy instalację elektryczną

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

14 października 2008, 17:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak podłączyć gniazdko elektryczne? Nie wiem zupełnie jak to zrobić bo nigdy tego nie robiłem. Proszę was o poradę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2009, 13:59

Zgadzam sie: good 0 bad

najlepiej wezwać fachowca, wtedy wszystko będzie dobrze zrobione i bez stresu :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 października 2009, 13:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozkręć stare i zobacz jaki kabelki idą do jakich i tak samo podłącz nowe. Żadna filozofia, fachowiec weźmie kupę kasy za to co można zrobić samemu w 10 minut...

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lutego 2010, 02:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważaj kolego z takimi poradami, bo osoba, która tego nigdy nie robiła i nie ma zielonego pojęcia, może zrobić sobie kuku. Daleki jestem od oceniania umiejętności pytającego, ale do wszystkiego trzeba mieć choćby minimalną wiedzę.
Nie darmo wprowadzili napisy na kubkach z kawą w Mc - uwaga gorący napój.
Wypadało choć powiedzieć zainteresowanemu - uwaga prąd, najpierw wyłącz bezpieczniki i sprawdź kontrolką kable. Nie zdajesz sobie sprawy jaką ludzie potrafią wykazać "niewiedzę" i fantazje..

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lutego 2010, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Może to się wydać śmieszne ale osoba nie posiadająca uprawnień eksploatacyjnych nie może dokonywać takiej wymiany. Jednakże podłączenie wygląda następująco: patrząc na przód gniazda, przewód fazowy (brązowy) należy podłączyć do lewego styku, przewód neutralny (niebieski) do styku prawego. Do bolca ochronnego (powinien znaleźć się na górze) doprowadzamy przewód ochronny (żółto-zielony). Wszelkie czynności należy wykonywać w stanie BEZNAPIĘCIOWYM!!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2010, 18:24

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja mam trochę podobne pytanko i problem. Z otworu w ścianie wystaje mi 6 przewodów: 3 niebieskie i 3 czarne, w tym z dołu 4 (2 niebieskie i 2 czarne) a z góry 2 (niebieski i czarny). I moje pytanko brzmi jak to podłączyć do gniazdka z bolcem? Poprzednio było tam gniazdko bez bolca i wszystkie niebieskie z jednej strony a czarne z drugiej.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2010, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Masz do czynienia z elektryką i jeżeli nie jesteś pewny lub nie wiesz jak to zrobić,to po prostu wezwij fachowca i przypatrz się jak on to robi. Z prądem nie ma żartów.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 lutego 2011, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

przede wszystkim należy wyłączyć bezpiecznik główny. Potrzebny jest próbnik napięcia, wkrętak,
a kolory przewodów oznaczają tak:czerwony, brązowy lub czarny: przewód fazowy (L1, L2, L3),żółto-zielony: przewód ochronny (PE), jasnoniebieski: przewód neutralny, "zerowy", pomarańczowy: przewód do włączników schodowych. Kiedyś zakładałem. bez przesady z fachowcami, ale trzeba uważać. zresztą instrukcje są w internecie, ale gdybym nigdy wczesniej nie robil niczego z prądem to raczej bym nie próbował sam tego robic...

Zgłoś | Cytuj | Link

21 lutego 2011, 22:37

Zgadzam sie: good 0 bad

"nie martw sie prąd nie kapie"
Jak widać żyjemy w kraju elektryków!!!
Ale jak kogoś pierd...

Zgłoś | Cytuj | Link

3 maja 2011, 21:35

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli chodzi o bezpieczniki nalezy wyłaczyc te ktore sa w mieszkaniu?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 161

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >