jak usunac wilgoc w mieszkaniu

« Powrót do grupy: Porady i opinie

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

10 października 2009, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

prosze o rade

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 października 2009, 21:58

Zgadzam sie: good 0 bad

Grzybki powstają przede wszystkim na skutek braku cyrkulacji powietrza i odpowiedniej wentylacji. Wilgoć to natura - nie zlikwidujesz jej ale możesz sprawić, by dało się z tym żyć więc w pierwszej kolejności znajdź przyczynę wilgoci i ją zlikwiduj, a potem zwalcz efekty. Dla przykładu - żaden środek wewnątrz nie pomoże jeśli na niezaizolowaną ścianę leje się woda z zewnątrz.

Sprecyzuj problem, czyli co się konkretnie dzieje?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2009, 19:30

Zgadzam sie: good 0 bad

tynki były zbite do cegły posmarowane były środkiem na wilgodz potem nałożony tynk wapienny gładz wapienna i kolor w tej chwili w rogach i za meblami ściany są mokre. Jest biały nalot i wychodzą czarne plamki

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2009, 20:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Najgorsza sprawa to to, że te ściany są nadal mokre. Trudno stwierdzić na odległość z czego to wynika, oby nie z zewnętrznych warunków atmosferycznych. Wilgoć zawsze znajdzie sobie dróżkę :?
Być może cegły nie zostały dobrze osuszone lub następne warstwy nałożone zostały zbyt szybko jedna po drugiej.

Sprawa nadrzędna to teraz spróbować osuszyć to, co mokre i zobaczyć co będzie dalej. Jeśli nic się nie rozwinie to będzie OK, czekać będzie tylko likwidacja plam.
Teraz w pierwszej kolejności odsuń meble od ściany, utrzymuj stałą, dodatnią temperaturę i przewietrzaj pomieszczenie. Z pomocą może przyjść jakieś urządzenie grzewcze typu farelka ustawione naprzeciw.

Chwilę to potrwa ale w tej sytuacji to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie. Walka z grzybem jest jak rzut monetą, efekt zmagań trudno przewidzieć zawczasu.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 października 2009, 03:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak jak napisał poprzednik, należy w pierwszej kolejności ustalić przyczynę wilgoci potem ją usunąć.
Najczęstsze przyczyny wilgoci to:
-niedocieplone zimne ściany lub stropy na których najczęściej w okresie zimowym wewnątrz skrapla się para wodna nawet ta z wydychanego powietrza,
-niedogrzane mieszkanie spowodowane nadmiernym oszczędzaniem,
-niedostateczny brak cyrkulacji (wymiany) powietrza w mieszkaniu może być spowodowany zapchanymi lub zbyt wąskimi przewodami wentylacyjnymi, zbyt szczelnymi oknami i drzwiami - nowe okna powinny mieć funkcję rozszczelnienia,
-czasami powodem może być samo położenie budynku, np. w zagłębieniu w otoczeniu dużej ilości dużych drzew, w zacienionym miejscu, blisko stawu, rzeki itp.
Często powodem zawilgocenia domów jest kilka czynników jednocześnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 października 2009, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

dziekuje :)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 września 2012, 13:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry
Mam kłopot z pomieszczeniami w piwnicy, dwa spośród pokoi miały przed laty obniżane podłogi, od kilku lat pojawia się w nich wilgoć (chociaż podobno była tam już wcześniej), tzn. farba na ścianach marszczy się, pojawiają się białe i czarne plamki, a niekiedy takie bezbarwne-jakby tłuste. Chcieliśmy teraz zbić tynk ze ścian, zdjąć podłogi, podkopać się jeszcze trochę i położyć nową warstwę izolacyjną. Nie wiem tylko jaką izolację zastosować?i czy te działania pomogą. Budynek jest dość stary, bo z lat 60/70
Proszę o poradę

Zgłoś | Cytuj | Link

18 września 2012, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do pierwszego postu,to polecam zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza,a po drugie nawiewniki w oknach- dzięki temu pozbędziesz się problemu wilgoci i grzyba. Czy budynek posiada odpowiednią izolację?

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2012, 20:53

Zgadzam sie: good 0 bad

miałem problem z pojawianiem sie grzybów w mieszkaniu ale po skorzystaniu z usług profesjonalnej firmy www.nawiew.eu przestały pojawiać się skropliny na oknach, czarne naloty na ścianach i w końcu nie czuć w mieszkaniu zapachu stęchlizny.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2012, 14:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Sprawa jest złożona,tak jak ktoś powyżej wspomniał: raz odpowiednie ocieplenie,plus sprawna wentylacja. Wtedy nie ma mowy aby wilgoć wkradła się do domu.


www.StudioSwiatla.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Zastawa stołowa Liczba postów: 103 Grupa: Porady i op... Lubię mieć mieszankę od sasa do lasa talerzy, kubków, misek... Więc u mnie na jednym stole prawdziwa porcelana staje koło najpodlejszego fajansu, aluminiowy wid...
  • Firma do przeprowadzki do Słowacji Liczba postów: 15 Grupa: Porady i op... Jupiter Przeprowadzki jeżdżą po całej Europie, mnie przeprowadzali i jestem bardzo zadowolony, na ich stronie jest też oferta przeprowadzki Słowacja https://jup...
  • maszyny budowlane Liczba postów: 4 Grupa: Porady i op... Cześć. Kiedyś tak utknąłem w kolejce w banku, że siedziałem dwie godziny. Myślałem o tym, jak trochę poprawić humor i może wygrać coś drobnego. Stronę top 10 ca...
  • Co zrobić żeby meble się nie rysowały? Liczba postów: 20 Grupa: Porady i op... Mówią, że naprawdę jest lepsza jakość i trwałość. Poszperałem trochę w tym temacie i znalazłem kilka miejsc, które oferują doskonałe opcje sklejki specjalnie na...
  • Jaki dobry materac wybrać? Liczba postów: 66 Grupa: Porady i op... Przeczytajcie również te porady - https://www.kujawy.info/aktualnosc/jakie -cechy-powinien-miec-materac-dwuosobowy/ . Wybór materaca dla pary warto dobrze przemyś...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19105 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >