jak wybudować pasywny (energooszczędny) dom?

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

24 lipca 2009, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
mam pytanie do specjalistów :wink: powiedzcie mi jak zbudować energooszczędny dom, tzn jakich materiałów użyć, jaka technologia wykonania itp. Podzielcie się swoją wiedzą :lol:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2009, 12:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Dom pasywny jest budynkiem o ekstremalnie niskim zapotrzebowaniu na energię do ogrzewania, wynoszącym netto mniej niż 15 kWh/m2, w którym komfort cieplny zapewniony jest dzięki tzw. „pasywnym” źródłom ciepła, pochodzącym od: mieszkańców, strat cieplnych urządzeń elektrycznych, otoczenia (w tym energii słonecznej), ciepła odzyskanego z wentylacji i ewentualnie dogrzewania powietrza wentylacyjnego. Dokładnie przemyślany projekt domu pasywnego musi iść w parze z zastosowaniem odpowiednich materiałów budowlanych. W pierwszej kolejności trzeba zatroszczyć się o izolację termiczną ścian zewnętrznych, okien i pokrycia dachowego. Materiałem o dobrych właściwościach termoizolacyjnych są pustaki ceramiczne, charakteryzujące się wysokim wskaźnikiem akumulacji ciepła. Porowata struktura pustaków umożliwia powstawanie poduszek powietrznych, które stanowią doskonały izolator. Warto uwzględnić tutaj fakt, że największe straty ciepła powstają poprzez występowanie mostków termicznych, tworzących się w miejscu spoin pomiędzy poszczególnymi blokami pustaka lub cegły.
Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór odpowiednich okien. Okna pasywne to prawie 2 razy większy wydatek, ale także oszczędność nawet 50-ciu % ciepła. Wyższa cena okien pasywnych jest rekompensowana przez ich lepsze parametry.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2011, 14:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio przeczytałam o ciekawej inicjatwyie - Mój Świat jest EKO. Coraz popularniejsza akcja, która ma na celu propagowanie ekologicznego stylu budownictwa. Prywatne osoby, jak i przedsiębiorstwa z branży są coraz to mocniej zaangażowane w akcję Mój Świat jest EKO. Nie będe tutaj wypisywać wszystkich zaangażowanych w projekt, dlatego zachęcam do wygooglowania sprawy: Mój Świat jest EKO.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2011, 14:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Przede wszystkim zainwestuj w wysokiej jakości prefabrykaty budowlane takie jak np. te z konbetu. do pasywnego budownictwa polecam przede wszystkim termo system, ponieważ ma bardzo duży opór przenikania ciepla. konkretne dane masz tutaj: http://konbet.com.pl/KONBET_TERMO_SYSTEM,1661.html

Zgłoś | Cytuj | Link

13 maja 2011, 13:58

Zgadzam sie: good 0 bad

zawsze można zapytać bezpośrednio u fachowców, swoje wątpliwości konsultowałam z Biurem Lipińscy.
Nasz projekt:
http://projekty.lipinscy.pl/Atlanta/[url]

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 maja 2011, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

vanilla, dzięki za podpowiedź. Znalazłam tam wiele praktycznych porad. A projekt, który wybrałaś świetny, zazdroszczę. Ekstra rozmieszczenie, taki funkcjonalny, a do tego estetyczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 maja 2011, 11:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Idealne okno do tego typu budownictwa to EXTERM Uw dla całego okna jedynie 0.74

Zgłoś | Cytuj | Link

8 czerwca 2011, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem warto zwrócić także uwagę na formy które zajmują się kompleksową budową domów energooszczędnych. Cenowo nie wychodzi to drogo,a przynajmniej masz spokój. Weź taką opcję pod uwagę.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 czerwca 2011, 09:51

Zgadzam sie: good 0 bad

racja, wybór jest naprawdę szeroki, choć ograniczyliśmy się do projektów Lipińskich.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 czerwca 2011, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

czy ktoś z Was ma w projekcie energooszczędnym przejście z garażu bezpośrednio do domu? to poważny minus w tego rodzaju projekcie?

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 143 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 191

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >