jak zadaszyć taras?

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 czerwca 2009, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
mam do was prośbę o opinię na temat zadaszenia tarasu. Jak według was jest najlepiej to zrobić? Taras ma długości 4,5 m a szerokości 5,5. Myśleliśmy o tym, żeby jedną stronę dachu przymocować do ściany, a drugą wesprzeć słupami. na dach standardowo blachodachówkę chcemy położyć. Powiedzcie mi jakie materiały są mi do tego potrzebne i czy wogóle taki dach będzie dobrze się sprawował? z niecierpliwością czekam na wasze opinie i porady :lol:
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

17 sierpnia 2009, 21:33

Zgadzam sie: good 0 bad

To jest dobry, popularny pomysł, jeśli jest możliwość przyklejenia się do ściany. A co do przykrycia no to już według uznania, blacha jest o tyle lepsza, ze nie trzeba robić ciężkiej więźby, ale z drugiej strony to nie wiem czy by tego nie podniówsł wiatr, bo to w końcu taras czyli wiatr wejdzie pod dach..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lutego 2010, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli szukasz zadaszenia tarasu sprawdz ofertę gotowych zadaszeń które oferuje firma. Carport Planet http://www.carportplanet.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2016, 08:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Pamiętajcie przede wszystkim o tym, jak ważna jest izolacja tarasu, proszę - http://www.suez.com.pl/pl/c/Tarasy-i-balkony/ 110 Ogólnie w przypadku zadaszenia zawsze chodzi o rozwiązania maksymalnie wysokiej jakości.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 stycznia 2017, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Zadaszenie z poliwęglanu jest lekkie, a jednocześnie wytrzymuje spore napory śniegu i podmuchy wiatru. Mając markizę, trzeba pamiętać o jej zwijaniu. Dlatego dla mnie gotowe daszki z poliwęglanu wygrywają. Do tego wyglądają estetycznie np. taki daszek

Kupiłem 3 takie daszki na stronie https://www.metal-gum.com/ i połączyłem w jedno długie zadaszenie tarasu. Sprawdza się idealnie podczas deszczu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 stycznia 2017, 18:13

Zgadzam sie: good 0 bad

bardzo ladne, ale mysle że dobrze by Ci to zrobila firma Bauder, robia duze zlecenia nie tylko domy prywatne, pomysly maja na wszystko

Zgłoś | Cytuj | Link

19 stycznia 2017, 20:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Rzeczywiście moim zdaniem najbardziej efektownie wygląda drewno połączone z płytą, coś takiego jak na zdjęciu wyżej. Vidaronem można dobrze zabezpieczyć drewno, do montażu płyt o ile wiem też są specjalne systemy. Po prostu sprawę trzeba dobrze rozplanować i nie lecieć po taniości.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2017, 10:33

Zgadzam sie: good 0 bad

U siebie zrobiłem daszek nieco niższym kosztem bo postawiłem na stalowe wykończenie z zakładu http://stalnierdzewna.biz i prezentuje się bardzo przyzwoicie.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lutego 2017, 09:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Akurat w przypadku zadaszenia tarasu, uważam że poliwęglan sprawdzi się najlepiej, wystarczy wybrać odpowiedni wymiar, wyciąć i oczywiście odpowiednio poskładać w całość. Jaki budżet generalnie możesz przeznaczyć na ten cel?

www.DachuZulawy.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

19 września 2017, 23:27

Zgadzam sie: good 0 bad

W przypadku tarasu raczej gont jednak przy pokryciu dachu naszego domu zdecydowalismy się na dachówkę ceramiczną w glazurze Rubin 13V

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Dachówka bitumiczna- dno Liczba postów: 11 Grupa: Robimy dach

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 246

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >