jak zrobić dobre ciasto na pizze?

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

12 października 2011, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

No właśnie pytanie jak w temacie, jak zrobic dobre ciasto samemu na pizze?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 października 2011, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

ja ci nie podpowiem bo kupuje takie gotowe na tacce wystarczy tylko odpowiednio rozciągnąć hehe

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 grudnia 2011, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Heh... nie zrobisz samodzielnie dobrej pizzy. Od dawna naszym ulubionym smakiem i rodzajem pizzy jest tureckie party w Pizza Party. Ta pizza zawiera np. gyros. Pomimo wielu prób nie udało się przygotować czegoś naprawdę smacznego :( Oni to muszą robić jakoś... inaczej?

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2012, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

No właśnie z tym o jest dopiero nie lada problem, trzeba to przyznać. Ja próbowałam, nie powiem nie wyszło złe to ciasto robione przeze mnie, ale to jednak nie to samo co w mojej ulubionej pizzerii

Zgłoś | Cytuj | Link

20 kwietnia 2012, 11:13

Zgadzam sie: good 0 bad

generalnie poprawnie ciasto na pizze powinno się robić metodą dwufazową - poczytajcie trochę o tym w necie ;)






hale przemysłowe

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 czerwca 2012, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

w temacie pizza jestem ekspertem:) w necie kiedys znalazlem fajny przepis, jak chcesz moge ci podeslac

Zgłoś | Cytuj | Link

12 września 2012, 15:06

Zgadzam sie: good 0 bad

XxKlakierXx,

polecam Ci ten przepis: ciasto na pizzę . Sama z niego korzystam i jeszcze nie zdarzyło mi się nieudane czy niesmaczne ciasto. :)

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2012, 21:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam taką książkę i są tam najlepsze przepisy [url]http://www.nokaut.pl/ksiazki/pizza-najlepsze-przepisy-9 788377705933.html

Zgłoś | Cytuj | Link

30 listopada 2012, 09:42

Zgadzam sie: good 0 bad

to nie takie trudne, choć dobrego przepisu sporo się naszukałam. Głównie chodzi o to, żeby dobrać składniki. Wiadomo podstawa to drożdże, woda - koniecznie ciepła, oraz olej i zioła.
W misce rozrabiam drożdże z 1/2 łyżeczki cukru i 4 łyżkami wody, po 15 minutach wrzucam drożdże, mąkę i olej do robota kuchennego. Ustawiam obroty i po 2 minutach mam ciasto:)

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lutego 2013, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Przepis na pysznąpizzę
półtorej szklanki mąki pszennej
pół szklanki letniej przegotowanej wody
dwie łyżki oleju roślinnego
3 do 4 gram drożdży instant (w proszku), można również użyć drożdży świeżych – o proporcjach dyskutuję z czytelnikami w komentarzach ;)
pół łyżeczki soli
pół łyżeczki cukru
jako dodatek dwie łyżki ziół prowansalskich (w celu urozmaicenia wyglądu i smaku ciasta można użyć dowolnych przypraw, lub nie używać ich wcale)

Do dużej miski wsypałem mąkę, drożdże i dobrze wymieszałem.
Następnie dodałem olej, cukier, sól i znowu wszystko dobrze wymieszałem.
Zacząłem stopniowo dolewać wodę i łyżką, a pod koniec już ręką wyrabiałem ciasto aż powstała jednolita kula (jeżeli ciasto się lepi to dodaj mąki i dalej wyrabiaj).
Ciasto powinno trochę urosnąć, dlatego uformowaną kulę ciasta zostawiłem w ciepłym miejscu w przykrytej misce na 20-30 minut .
Kiedy ciasto odpoczywało, przygotowałem składniki, które zamierzałem ułożyć na pizzy.
Ciasto najpierw rozgniotłem dłońmi na desce na gruby placek, a następnie porozciągałem. W ten sposób uformowała się ładna okrągła pizza, którą ułożyłem na posmarowanej odrobniną oleju blasze i jeszcze dłońmi rozprowadziłem placek tak, żeby zajmował całą formę (technika doprowadzania pizzy do kształtu blachy jest dowolna)
Na ciasto nałożyłem sos pomidorowy i kilka rzeczy zalegających w lodówce (pokrojony drobno kabanos, plastry świeżego pomidora, cebula pocięta w piórka).
Tak przygotowana pizza wylądowała w piekarniku nagrzanym uprzednio do temperatury 220 stopni celsjusza.
Każdy powinien znać swój piekarnik i dostosować indywidualnie czas pieczenia. Ja proponuję jednak 15 do 25 minut. Jeżeli chcesz sprawdzić czy pizza dobrze się upiekła, najlepiej zajrzeć na jej spód. Jeżeli jest przyrumieniony to znaczy, że można podawać!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 140

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >