jaki ogrzewacz wody wybrać?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

15 listopada 2007, 02:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

Mam takie wątpliwości - jaki ogrzewacz wody wybrać? Gazowy czy elektryczny?
Przepływowy czy pojemnościowy?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 listopada 2007, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na:
- potrzeby domowników
- komfort użytkowania podgrzewacza
- możliwości techniczne
- aspekty ekonomiczne (chyba nie musiałem tego pisać :lol: )
- moc
- zapłon
- wymagania montażowe (wiadomo, że mogą być różne)

A jak już się ze wszystkim uporasz to będziesz wiedział co i jak.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2008, 14:03

Zgadzam sie: good 0 bad

masz tu kontakt zadzwon i gosc ci odpowie czego potrzebujesz http://www.tanie-ogrzewanie.com/contact/

Zgłoś | Cytuj | Link

6 czerwca 2008, 19:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak ogrzewacz wody to tylko Junkers. Najlepsza firma na rynku w tej tematyce. Wejdź na ich stronę, znajdź kontakt, odezwij się i pogadaj. Polecą Ci naprawdę najlepszy sprzęt na rynku. Ja tak zrobiłem i jestem zadowolony :)

Zgłoś | Cytuj | Link

2 września 2008, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Lesiu napisał: Witam,

Mam takie wątpliwości - jaki ogrzewacz wody wybrać? Gazowy czy elektryczny?
Przepływowy czy pojemnościowy?


Ja bym wybral pompe ciepla powietrze- woda. Najbardziej ekonomiczne na dzis rozwiazanie.
Koszt wraz ze zbiornikiem 300 l ok. 8 tys zl.
Koszt nagrzania 300 l wody ok. 1 zl. Przy okazji mozna ja wykorzystac na wiele sposobow: klimatyzator, osusacz pomoieszczen itd.
Warto przemyslec
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2010, 15:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Chcesz mieć komfort i spokój na lata to wybierz pojemnościowy ogrzewacz gazowy. A jak już to tylko amerykańskie, bodajże najlepsza marka w tej branży to Bradford white. Niestety jeszcze są ciężko dostępne...

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2010, 01:56

Zgadzam sie: good 0 bad

też tak myślę

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2011, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Z własnego doświadczenia polecam elektryczne przepływowe ogrzewacze wody. Urządzenia są bardzo ładne, estetyczne i bardzo bezpieczne. Nie muszę czekać na ciepłą wodę albo martwić się, że nie wystarczy mi jej jak ktoś przede mną skorzysta z łazienki. Tak dzieje się niestety w przypadku pojemnościowych ogrzewaczy wody, które są co prawda nieco tańsze niż przepływowe. Najtańsze urządzenia do ogrzewania wody można kupić w sklepach internetowych i to z dostawą do domu. Najtańsze przepływowe ogrzewacze wody są dostępne na dobregrzejniki.pl
Z gazowymi ogrzewaczcami nie miałam styczności dlatego nie wypowiadam się na ich temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 maja 2011, 10:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Z własnego doświadczenia polecam elektryczne przepływowe ogrzewacze wody. Urządzenia są bardzo ładne, estetyczne i bardzo bezpieczne. Nie muszę czekać na ciepłą wodę albo martwić się, że nie wystarczy mi jej jak ktoś przede mną skorzysta z łazienki. Tak dzieje się niestety w przypadku pojemnościowych ogrzewaczy wody, które są co prawda nieco tańsze niż przepływowe. Najtańsze urządzenia do ogrzewania wody można kupić w sklepach internetowych i to z dostawą do domu. Najtańsze przepływowe ogrzewacze wody są dostępne na dobregrzejniki.pl
Z gazowymi ogrzewaczcami nie miałam styczności dlatego nie wypowiadam się na ich temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 grudnia 2011, 11:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się z wera78 że najlepiej wybrać elektryczny pojemnościowy ciśnieniowy ogrzewacz wody. Ogrzewacz pojemnościowy podgrzewa, a następnie magazynuje ciepłą wodę i w odróżnieniu od ogrzewaczy przepływowych ma grzałkę elektryczną o stosunkowo małej mocy. Dzięki temu można bez żadnych obaw podłączyć go do standardowych instalacji elektrycznych. Zapewnia pobór energii elektrycznej w tańszej taryfie- nocnej, co w dużym stopniu obniża koszt jego eksploatacji.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 220

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >