jakich materiałów użyć na ścianki działowe

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

15 maja 2009, 16:15

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
robię remont. zamiast strychu mają być dwa pokoje, planuje ścianki działowe zrobić z suporexu. ale nie wiem czy to dobry pomysł. jak myślicie? znajomy mi odradza suporex i mówi, że lepszy jest poroterm. jakie jest wasze zdanie? z góry dzięki za opinie

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 maja 2009, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
beton komórkowy bardzo dobrze się sprawdzi przy takiej przebudowie. Mogę polecić bloczki Ytong gdzie ma Pan do wyboru: płytki grubości 5cm, 7,5 cm, 10 cm oraz bloczki szer. 11,5 cm na działówki. Duża dokładność wymiarowa, gładkie krawędzie, małe zużycie zaprawy klejowej. Wygodna obróbka (docięcia) i łatwość układania. Jeśli by zależało Panu na dobrej akustyce to oczywiście można wykorzystać bloczki Silka, grubości 8 lub 12 cm (Silka E8 lub E12,kl. 15).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 października 2012, 11:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Bloczki Ytong będą idealne, ewentualnie później taką ściankę można wygłuszyć dodatkowym materiałem, na www.ada-pa.pl jest zaprezentowanych wiele nowatorskich rozwiązań wygłuszających.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 maja 2013, 22:22

Zgadzam sie: good 0 bad

O tak, w tej chwili nie ma lepszego materiału na ścianki działowe niż bloczki Ytong, są to bardzo lekkie bloczki przede wszystkim, łatwo się muruje, bo z łatwością można podnieść, ich cięcię też nie sprawia problemu, bo wystarczy, że natniesz fleksem bloczek i delikatnie stukniesz młotkiem i przecinakiem i sam się złamie.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 września 2013, 12:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Bucks napisał: O tak, w tej chwili nie ma lepszego materiału na ścianki
działowe niż bloczki Ytong, są to bardzo lekkie bloczki
przede wszystkim, łatwo się muruje, bo z łatwością
można podnieść, ich cięcię też nie sprawia problemu,
bo wystarczy, że natniesz fleksem bloczek i delikatnie
stukniesz młotkiem i przecinakiem i sam się złamie.


Kolego, to porównaj sobie izolacyjność akustyczną działówek Ytonga z działówkami Porothermu. Kogo obchodzi czas murowania ścianek działowych? Jakbyś miał robić to jeden dzień dłużej, ale miałbyś zrobione jak trzeba to chyba jednak warto? A w mieszkaniu z bloczków będzie niestety bardzo głośno i nieprzyjemnie...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 września 2014, 15:10

Zgadzam sie: good 0 bad

myślę, że warto pomyśleć o szklanych ściankach działowych, ja mam takie od http://vizjo.pl/ogromną ich zaletą jest to, że zajmują mało miejsca, poza tym wyglądają doskonale

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 stycznia 2016, 16:28
Zgłoś | Cytuj | Link

23 listopada 2014, 22:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym zrobila murowane ścianki dzialowe i je otynkowała po porstu, np. tynkiem maszynowym , tutaj http://firma-tynk.com/technologie mozesz poczytac o tej technologii.

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 stycznia 2016, 16:30
Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2015, 16:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie ostatnio wpadły w oko ścianki działowe ze szkła.
Pomysł dość oryginalny, ale moim zdaniem fajnie się prezentuje.
Zerknij sobie np. tu: http://archiweb.pl/aktualnosci/szklane-sciank i-dziaowe-126/ .
Wiadomo, nie w każdym wnętrzu się sprawdzi. Ale na pewno to fajna alternatywa dla tradycyjnych ścianek z karton-gipsu.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2015, 22:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ściany ze szkła wyglądają fajnie, ale cena masakruje... O ścianach działowych trzeba myśleć przy projektowaniu domu. Wtedy wychodzi najtaniej i z najlepszą jakością, bo można użyć prawdziwych materiałów - choćby Porotherm 11,5 cm, bodaj najpopularniejszy materiał na ściany działowe.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2015, 15:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Wedlug mnie lepiej zainwestowac w gotowe ścianki dzialowe. Osobiscie mam zaufanie do produktow marki http://sanipol.pl/
Prowadze hotel i jeśli chodzi o prysznice, doskonale się sprawdzaja

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 208

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >