jakie pustaki do budowy domu

« Powrót do grupy: Technologie i materiały

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

21 kwietnia 2011, 10:52

Zgadzam sie: good 0 bad

ja wybieram zdecydowanie Ytong lub inny komórkowy. Sporo słyszałem o jego zaletach, polecał mi znajomy. Ściana jednowarstwowa, bez dodatkowego ocieplenia, świetny mikroklimat w domu, łatwy i szybki montaż. Polecam informacje na mojdom-maniek.blogspot.com

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 kwietnia 2011, 09:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie, nie, bardzo Cię Krzysiek proszę nie uzasadniaj. Już to kiedyś przerabialiśmy! :->

Co tu ludzi przekonywać do materiałów, jak okazuje się, że nie umieją sobie przeliczyć ile kosztuje on na 1 m2 muru! (no, nie mówię, że wszyscy) :-O
Jeżeli preferujemy gazobeton, to skierowałbym uwagę na klasy (gęstość), które jednak mają dość różne zastosowania.

Na pewno jest to bardzo dobry materiał (nie będę tu podskakiwał – dwóch na jednego!?) :-(

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 kwietnia 2011, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

No właśnie, bo nie cena się liczy a stosunek ceny do jakości (no i ilości). Sam ostatnio wybierałem pustaki i muszę przyznac, że najlepszą ofertę pod tym względem ma konbet. Oczywiście zależy, co dla kogo ważne ale ja się na nich zdecydowalem i nie mogę narzekac.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2011, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Hehe Dariusz nie bądź taki, daj sie wyżyć :)

widzę, że mojdom-maniek i m4rekkk ostro działa ctrl+c ctrl+v w tematach.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 kwietnia 2011, 18:56

Zgadzam sie: good 0 bad

a tak swoją drogą Dariusz, może masz jakiś mocny argument za ceramiką? :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 kwietnia 2011, 19:24

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli przy budowie domu intetesuje Was tylko aspekt finansowy to polecam budowę ziemianki lub szałasu. łatwo, tanio szybko i przyjemnie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2011, 19:28

Zgadzam sie: good 0 bad

zachęcam do przyczytania kilku artykułów na ten temat

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2011, 23:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał:
a tak swoją drogą Dariusz, może masz jakiś mocny
argument za ceramiką? :)


Ostrego przeciwnika zawsze doceniam :)

Źle mnie postrzegasz jako wroga BK. Wcale takim nie jestem, ale jestem daleki od generalizowania, że coś jest dobre a coś złe, skoro jedno, czy drugie, rywalizuje ze sobą dość skutecznie.

Jest parę „drobiazgów”, które odróżniają BK od ceramiki i jeśli się z nimi zapoznać, to można adoptować i jedno i drugie w jednym budynku, sądzę, że z korzyścią.

Jeśli chcesz mocnych argumentów, to nie mam. Ale powiedz:
- czemu kominów (czy kanałów wentylacyjnych) nie stawia się z BK?
- czemu na punktowe obciążenia BK (nadproża) daje się „poduszki” z ceramiki?
- czemu ceramikę można pozostawić „otwartą” (nie otynkowaną) na czynniki zewnętrzne, a BK nie?
- czemu w pomieszczeniach wilgotnych (a tym bardziej mokrych) poleca się ceramikę?
Jeszcze jeden szczegół: ceramika w budownictwie ma „trochę” dłuższą historię.

To teraz Ty podaj swoje argumenty.

Ten post był edytowany przez Dariusz_JM dnia: 30 kwietnia 2011, 23:46
Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2011, 14:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał:
Hehe Dariusz nie bądź taki, daj sie wyżyć :)

widzę, że mojdom-maniek i m4rekkk ostro działa ctrl+c
ctrl+v w tematach.

Użytkownik Krzysiek Wojnicki napisał:
Hehe Dariusz nie bądź taki, daj sie wyżyć :)

widzę, że mojdom-maniek i m4rekkk ostro działa ctrl+c
ctrl+v w tematach.


nie wiem o czym mowisz nie znam tego mojdom-manka...

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2011, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

„m4rekkk” – nie bierz tego do siebie!

Na tym forum (i wielu podobnych) „przewałkowano” już dziesiątki postów na temat materiału na ściany.

Temat jest „gorący”, ponieważ materiał jest cenotwórczy, i na forum pojawia się wiele osób na zasadzie: „każda małpa swój ogon chwali”.

W połowie są to sprzedawcy, a w pozostałej części – ludzie z wykonawstwa.
Ile osób, - tyle zdań!!!

Zamiast pisać o poradach, proponuję wszystkim forumowiczom (których oczywiście pozdrawiam!), zaglądać na inne fora, używać „google”, a najlepiej - posłuchać rad fachowca, który będzie zawsze „pod ręką”. I nawet jeśli czegoś w rozmowie nie wiemy, to udawajmy, że wiemy, i każmy (pozwólmy) mu się wywiązać z podjętego zadania.

Dyskusja o wyższości jednego materiału nad drugim, to tak naprawdę dyskusja O NICZYM!!!
W różnych rejonach Polski są różni producenci, dysponujący różnymi materiałami… Do każdej technologii można dopasować teorię (głównie marketingową), żeby ją wtłaczać w klienta.

Najważniejszy jest wykonawca!
Jeżeli mu narzucimy technologię, której nie lubi i nie jest na nią przygotowany, to powinniśmy się spodziewać najgorszego. Mówiąc wykonawca, mam na myśli faceta wykonującego robotę, a nie jego pracodawcę, który ma udziały w hurtowni!

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie okna dachowe? Liczba postów: 143 Grupa: Technologie... Czy do takich okien łatwo jest dopasować rolety?
  • jak długo trwa budowa domu?... Liczba postów: 293 Grupa: Technologie... Świetne projekty domów znajdziecie w Pracowni ArchDOM https://archdom.pl/
  • spawanie Liczba postów: 63 Grupa: Technologie... Jeżeli potrzebujecie profesjonalnych narzędzi i akcesoriów do spawania to myślę, że zainteresować Was może także oferta firmy PERUN. U nich znajdziecie wszystko...
  • Gdzie kupić łączniki do drewna? Liczba postów: 20 Grupa: Technologie... Moim zdaniem przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się sklepem. W takich ogólnych marketach budowlanych ciężko jest z profesjonalną pomocą przy wyb...
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 625 Grupa: Technologie... Co do zakupu narzędzi ręcznych, w tym również jeśli chodzi o artykuły elektryczne, metalowe, motoryzacyjne itd. to na pewno warto sprawdzić sobie ofertę hurtown...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 200

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >