jakie drzwi?

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  26 27 28

24 października 2017, 18:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Kolegi nie ma, to może podpowiem coś za niego. Odpowiem wymijająco - i tak, i nie.
Zależnie z czego zbudowany jest dom, jak izolowany, jak wentylowany itd. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, bo trzeba zobaczyć fizycznie miejsce montażu drzwi.
Przykładowo w starym domu, ze starymi oknami i wentylacją grawitacyjną sensu nie będzie żadnego, bo takie drzwi nic nie uchronią przed utratą ciepła, bo ono znajdzie łatwiejszą drogę - np. starym oknem.
Natomiast w domach nowych, z dobrą izolacją elewacji, poddasza i fundamentów. Do tego z wentylacją mechaniczną (rekuperacją) takie drzwi będą świetnym uzupełnieniem. Wraz z lepszą izolacją termiczną (wiadomo, że i wraz ze szczelnością) rośnie również izolacja akustyczna. Póki co najlepsze rozwiązania w tej materii to pianka poliuretanowa, płyta Homalight, drewno naturalne (lite) później są wypełnienia mieszane (sklejka, drewno i pianka) oraz wypełnienia specjalistyczne (np. p.poż). Dalej masz styropian i mniej znane wypełnienia.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 października 2017, 16:18

Nie ma jednoznacznych wytycznych odnośnie drzwi pasywnych. Zakłada się, że energooszczędne są w dwóch zakresach. Niższym (lepszym), gdzie Ud jest mniejsze jak 1,1 W/(m2*K), oraz wyższym, gdzie Ud jest większe lub równe 1,1.
Ogółem przyjmuje się, że drzwi pasywne mają Ud mniejsze lub równe 0,8 W/(m2*K).
To tyle w teorii, bo tak na prawdę nie spotkałem się nigdy z żadnym rozporządzeniem czy wytyczną, że te drzwi są energooszczędne, a te już pasywne. Według takich założeń jak wyżej można domniemywać, że Wikędy są pasywnymi ale dla nowej serii Prestige Lux, bo wcześniejsza seria Prestige miała Ud=0,85 (oczywiście dla drzwi pełnych, bez przeszkleń itd).
A czy się opłaca, to chyba kolega Mazwoj odpowiedział najlepiej. Ogółem tak, ale nie należy też przesadzać i pakować na siłę takich drzwi do mieszkania w bloku.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 października 2017, 18:48

To prawda, wybór drzwi zależy od kilku czynników które należy wziąć pod uwagę i powyżej mamy to dosyć dobrze opisane. równie ważna jest izolacja wentylacja jak i standardowo: budżet czy nasz gust. Akurat stolarką budowlana zajmujemy się na co dzień i możemy pomóc, doradzić w tym zakresie.

www.ZbyDrew.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2017, 17:54

Bez wchodzenia w szczegóły opisywałem zagadnienie doboru drzwi. Można byłoby to zrobić jeszcze bardziej szczegółowo, ale co ja bym w pracy robił? Tak to przyjdzie do mnie ktoś po poradę i będzie o czym gawędzić, a nie wszystko z internetu sobie wcześniej wyczyta ;).

Zgłoś | Cytuj | Link

18 listopada 2017, 10:52

Jeśli nie wiesz jakie drzwi wybrać możesz też skontaktować się bezpośrednio z firmą od której będziesz je zamawiał. Na pewno podpowiedzą Ci co będzie najlepsze. Ja drzwi wejściowe zamawiałem od firmy www.pro-haus.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  26 27 28

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• Drzwi tarasowe Liczba postów: 24 Grupa: Montujemy o... Sama myślę o jakiś drzwiach tarasowych. Wiele osób polecało mi skorzystanie z ich http://vitrol.gdansk.pl/ oferty. Szczere mówiąc jest ona dość szeroka i przyst...
  • OKNA Liczba postów: 370 Grupa: Montujemy o... a co dalej z tymi oknami _______________________ wizytó wki Gdańsk
  • Zaparowane okna Liczba postów: 32 Grupa: Montujemy o... Myślę,że w tym przypadku spokojnie wystarczą nawiewniki w oknach co pozwoli zapobiec gromadzeniu się wilgoci. To bardzo dobre i tanie rozwiązanie.
  • Wymiana drzwi wewnętrznych Liczba postów: 1 Grupa: Montujemy o... Cześć :) Planujemy wymianę drzwi wewnętrznych i nie wiem jak to jest- mają być w odcieniu jak panele, czy mogą być inne? Bo mam już z http://www.solidnedrzwi.pl...
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 86 Grupa: Montujemy o... Należy jeszcze rozróżnić dwa podstawowe i bardzo ważne pojęcia rękojmi i gwarancji. https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/re klamacje/rekojmia-czy-gwarancja/ htt...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17422 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 266

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >