jakie drzwi wejściowe PORTA czy GERDA

« Powrót do grupy: Montujemy okna i drzwi

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  13 14 15 16 17  ▸  ▸▸

23 czerwca 2017, 09:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie sposób się nie zgodzić. Zawężenie wyboru do danej technologii na pewno przesieje mocno poszukiwania. Wręcz niemożliwe jest porównanie drzwi o podobnych parametrach zrobionych z różnych materiałów.
Przykładowo ja mam u siebie Wikęd Premium wzór 26 w antracycie (wcześniejsza produkcja jeszcze bez szczotki od dołu) zamontowany od południowej strony bez żadnego daszka. Słońce wali na nie niemiłosiernie i nic się z nimi nie dzieje. Jasne, że lekko pracują, ale swobodnie je otwieram i zamykam.
Szwagier ma u siebie drewniane Doorsy (o ile dobrze pamiętam, to chyba były właśnie doorsy). Cena zdecydowanie wyższa jak za moje drzwi. Z regulowanie poddał się już po 2-3 latach walki. Kilka razy był wzywany serwis do regulacji, bo tak drzwi pracują, a zamontowane są od północnej strony gdzie słońce na nie nie operuje praktycznie w ogóle.
Także tak ja piszą wyżej - każda technologia ma plusy i minusy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 czerwca 2017, 09:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Różne technologie są też tworzone aby każdy mógł pozwolić sobie na coś co mu się podoba. Są drzwi płytowe (tańsze) i drzwi ramowe (bardziej wytrzymałe). W wielu przypadkach można znaleźć bardzo podobne wzory w obu technologiach.

Płytowe za 328zł netto (samo skrzyło i trzeba doliczyć ościeżnicę + okucia)

http://erkado.pl/?ch_drzwi=broadway

Ramowe za 480-520zł netto w zależności od okleiny (cena jak wyżej za samo skrzydło)

http://erkado.pl/?ch_drzwi=petunia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 lipca 2017, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy nie rozważałeś żadnej innej opcji? W przypadku drzwi wybór jest dość spory ;) Ja sam nie byłem do końca rozeznany w ofertach drzwi zewnętrznych, dlatego wybrałem się do firmy Domega i poprosiłem o pomoc. Obsługa bardzo miła, od razu się mną zajęła. Wszystkie możliwości jakie mają z dokładnym opisem zostały mi przedstawione. Postanowiłem postawić na drzwi dębowe Parmax, kolejnego dnia ich ekipa przyjechała i zajęła się całym montażem.

Zgłoś | Cytuj | Link

18 lipca 2017, 17:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja wybrałem drzwi Gerda. Zresztą oprócz drzwi wejściowych zdecydowałem się też na bramę garażową http://www.gerda.pl/segmentowe-bramy-garazowe-gerda.html
Bardzo cicho i lekko chodzi, co było dla mnie dużym zaskoczeniem, bo poprzednia segmentowa brama bardzo hałasowała. Poza tym mam teraz cieplej zimą - zdecydowanie lepsza izolacja termiczna.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lipca 2017, 16:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Eldon32 napisał: Postanowiłem postawić na drzwi dębowe
......, kolejnego dnia ich ekipa przyjechała i zajęła
się całym montażem.


Masz na prawdę sporo szczęścia, że ktoś w 24h zabrał się za montaż drzwi, bo zazwyczaj trzeba czekać jakieś 4-5 tygodni na drzwi + jeszcze tydzień na to aż dojadą one do Ciebie i ktoś je zamontuje.
Są producenci co skracają ten czas do 3 tygodni, ale to dlatego że inwestują w nowe hale produkcyjne. Wikęd na początku tego sezonu oferował czasy na poziomie 3 tygodni i na prawdę dobrze chodziła ta logistyka. Później w sezonie wiadomo - większa liczba zamówień i czas wróciły do normy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 lipca 2017, 11:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Niezależnie od wielkości hal produkcyjnych, przy kilkudziesięciu tysiącach sztuk drzwi produkowanych co miesiąc nie da się fizycznie zejść do tygodnia z czasem zamówienia.
Erkado wypluwa co miesiąc 30 tysięcy sztuk drzwi i tak ma dobry czas na przesłanie zamówienia, który wynosi około 3-4 tygodni. I zawiera on czas na wyprodukowanie drzwi, logistykę do hurtowni i APSów. Do tego planowanie produkcji nie polega na tym, aby co 5 sztuk drzwi przestawiać się na inny model. Zbierane są zamówienia z tygodnia czasu i dzięki temu wiadomo, że w tym tygodniu trzeba zrobić 50 takich skrzydeł i 120 innych.
Montaż w 24h możliwy jest w przypadku kupowania drzwi, które ktoś ma u siebie na magazynie fabrycznym. Akurat Erkado ma coś takiego rozsiane po kraju z kilkoma najpopularniejszymi wzorami z Magnolią na czele (w różnych konfiguracjach). Dzięki temu na prawdę można zacząć montaż w 24h od złożenia zamówienia.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2017, 11:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie mam doświadczenia z Portą, więc mogę polecić tylko Gerdę. W Studio Drzwi "Duda" można znaleźć też tańsze i mniej znane firmy, jak Delta czy Stalprodukt Zamość.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2017, 22:35

Zgadzam sie: good 0 bad

z dzrwi wejściowych akurat u nas to był strzał na dębowe i idealnie trafiliśmy :)

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2017, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Mazwoj - to właśnie charakteryzuje dobrze rozwijające się firmy, które inwestują w park maszynowy. Widać, że Klientom podobają się ich produkty, skoro mają na tyle duży zbyt aby tworzyć nowe fabryki. Wikęd też ostatnio coś robił w tym kierunku. Porta jakiś czas temu modernizowała jedną ze swoich hal, ale co tam dokładnie robili to nie wiem.
Pomijam już rozwój produktów, gdzie są firmy jak w/w Wikęd któremu chciało się rozwijać swoją już dobrze ugruntowaną serię Premium. Mogli założyć ręce na brzuchu i patrzeć jak się te drzwi sprzedają, a mimo to dodali jeszcze uszczelkę szczotkową od spodu skrzydła aby zminimalizować ewentualne przedmuchy w okolicy progu.

Źródło: wiked.pl

Na samym dole jest ta szczotka doszczelniająca.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2017, 10:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja to mam chyba najzwyklejsze drzwi jakie mogą być. Mój brat jak zaczał kombinować to tak zrobił, że musiał przerabiać wejscie bo żadna futryna mu nie pasowałam.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 18 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  13 14 15 16 17  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • drzwi przesuwane czy otwierane na taras Liczba postów: 26 Grupa: Montujemy o... Moim zdaniem nie ma się nad czym zastanawiać. Oczywiście, że drzwi przesuwne :)https://debesto.com/pl/rankingi/rankin g-okien-trzyszybowych-najlepsze-okna-ene rg...
  • jakie drzwi? Liczba postów: 612 Grupa: Montujemy o... Jeszcze jak obsługa posprzedażowa, gwarancyjna i pogwarancyjna będzie na poziomie 5+ to będzie już idealnie :).
  • Wymieniać drzwi czy nie? Liczba postów: 136 Grupa: Montujemy o... Do takich drzwi dobrałbym też odpowiednią klamkę... Taką z mosiądzu do drzwi zewnętrznych! W tym sklepie https://www.klamkidodrzwi.sklep.pl/nowos ci,mosiezne_kla...
  • JAKIEJ FIRMY DRZWI ZEWNĘTRZNE? Liczba postów: 468 Grupa: Montujemy o... Nie sposób się nie zgodzić - passive i superthermy z KMT to na prawdę udane modele. Sam często je rekomenduję na równi z Matomami Arktic czy Wikędami Optimum cz...
  • Drzwi zewnętrzne do mieszkania w bloku Liczba postów: 43 Grupa: Montujemy o... Ważne jest to co piszesz ale tylko pod warunkiem poprawnego montażu. Ostatnio byłem na oględzinach Wikędów z serii Protect które zaprojektowane są do bloku. Z d...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 381

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >