jakie ocieplenie?

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

18 marca 2007, 20:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Z nastaniem sezonu na prace budowlane pojawił się problem wyboru.Mam w domku jednorodzinnym ścianę trójwarstwową o układzie od wewnątrz: połówka pustaka żużlowego, styropian 5 cm i cały pustak żużlowy na zewnątrz. Straty ciepła są duże więc się zastanawiam czy ocieplać ściany od zewnątrz,a jeśli tak to czym,żeby nie doprowadzić do kondensacji wewnątrz przegrody. proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 listopada 2007, 15:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Pewnie już dokonałeś wyboru, ale dla zainteresowanych odpowiem. W przypadku, gdy nasz dom już jest częściowo ocieplony tzn ma warstwę np styropianu między pustakami, to w takim przypadku należy stosować jako ocieplenie dodatkowe wełnę - gdyż w przeciwieństwie do styropianu oddycha. NIE MOŻNA STOSOWAĆ STYROPIANU

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 stycznia 2008, 14:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Takie ściany muszą być ocieplone z zewnątrz np. metodą BSO, ale ...
Jest to ściana warstwowa z ociepleniem wewnątrz, ponadto mostki termiczne w nadprożach i konieczność wyeliminowania kondensacji pary wodnej w ścianie po jej ociepleniu.
Wszystko to wymaga dokonania obliczeń cieplno-wilgotnościowych. Jak to wygląda? Zajrzyj na BDB do działu: Poradnik > O co pytali inni? i kliknij na wyszukaniu "analizy cieplno-wilgotnościowe" lub "docieplenia".

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

27 stycznia 2011, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

nie wiem gdzie mieszkasz, ale polecam systemy ociepleniowe firmy FAST, ja kupowałem 10 lat temu i nic się z tym nie dzieje do dziś. Pomogli w doborze miła obsługa, nawet po wykonaniu co w dzisiejszych czasach to rzadkość. Przeważnie sklepu chcą sprzedać produkt i do widzenia. Mają tam dosyć wykwalifikowaną obsługę oraz kontakt z fabryką w sprawie trudnych spraw. kiedyś byli w Czekanowie teraz wiem że ją w Gliwicach na Kozielskiej bodajże 135. Do dzisiaj jak po farby jadę to tylko tam. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

22 kwietnia 2011, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

naprawdę duży opór przenikania ciepła ma tylko Termo System Konbetu. Inne rozwiązania to na dobrą sprawę dwukrotnie większa przepuszczalność ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 maja 2011, 14:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Czytałem ostatnio o fajnym zastępcy styropianu - POLISTYREN EKSTRUDOWANY XPS. Różne firmy go produkują. Podobno charakteryzuje się mniejszą nasiąkliwością, lepszą ciepłochronnością i wytrzymałością na obciążenia niż styropian. Warto zgłębić temat :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 czerwca 2011, 13:00

Zgadzam sie: good 0 bad

wgłębić się możesz tutaj: http://www.budujesz-kupujesz.pl/idm/1475/trwala-termoizolacj a-polistyren-ekstrudowany-xps

Zgłoś | Cytuj | Link

3 czerwca 2011, 12:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Haha i żebyś wiedziała @kate że tam o tym czytałem. Widzę że lubimy podobne portale ;-D
Może nie tylko to nas łączy? ;-D

Zgłoś | Cytuj | Link

9 sierpnia 2011, 12:15

Zgadzam sie: good 0 bad

No ja ogólnie preferuje styropian ...

Zgłoś | Cytuj | Link

26 października 2011, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

ja również preferuje styropian, dla mnie jest najlepszym materiałem do ocieplenia, łatwy w montażu, można to zrobić samemu, trzeba tylko wybrać odpowiedni rodzaj no i poszukać dobrego producenta. kilka lat temu ocieplałem dom i nikt by mnie nie przekonał, żebym własny dom ocieplił czymś innym. dobra wentylacja i wszystko działa jak należy, bez zarzutu, w zimie cieplutko, niższe rachunki nic dodać i nic ująć

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenie pianką PUR Liczba postów: 1 Grupa: Robimy izol... Gdzie szukać pomocy przy izolacji nieruchomości komercyjnej pianką PUR?
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 411

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >