jakie ogrzewanie na gaz czy olej opałowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

6 lipca 2009, 15:07

Zgadzam sie: good 0 bad

mam takie pytanie jak w temacie. jakie ogrzewanie radzilibyście mi wybrać, dom jest spory ponad 150m powierzchni użytkowej. Jakie będzie lepsze ogrzewanie gazowe czy olejowe? Które jest bezpieczniejsze, tańsze zarówno w montażu jak i późniejszej eksploatacji?
proszę o rady

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 października 2009, 19:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Na to pytanie nikt nie odpowie. Ceny zmieniają się ciągle i raz lepiej wychodzi się na oleju innym razem na gazie. Jedno i drugie jest bardzo bezpieczne i ma swoje zalety i wady. Piec gazowy jest tani i można powiesić go nawet w kuchni. Ale zbiornik kosztuje ok 7 tyś zł (nie wolno wchodzić w dzierżawy, umowy itp. - jest to bardzo drogie). Na wolnym rynku gaz można kupić 1 zł/litr. Co na dom 120 metrowy wyniesie ok 2500 zł na rok. Na olej trzeba już kotłownię, drogi piec, zbiorniki, ale w ciężkich czasach można kupić np. 20 litrów w bańce i jakoś dociągnąć do pierwszego. Litr kosztuje ponad 2 zł.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 października 2009, 17:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziś olej na Orlenie kosztuje za 500 l 2,4 za litr, przy 1000l 2,38. Ja potrzebuję 300 l w zimie na miesiąc. Dom jest cholernie duży (ogrzewam 300m pow. użytkowej. Do tego woda na nas i 3 dzieci. Dogrzewamy się kominkiem, ok 12m3 na sezon. Temp na dzień jest ustawiona na 21, w nocy 19. Dom zbudowany z termobloków ( styropianowe klocki zalane betonem). Wychodzi mi 720 pln miesięcznie w zimie (ogrzewanie plus woda)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2010, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Do wiadomości wszystkich, którzy będą się zastanawiać nad kwestią olej czy gaz, chciałbym wtrącić, że nawet osoby, które stać na ogrzewanie mieszkania olejem opałowym lub gazem decydują się na dodatkowe zamontowanie kotła na paliwo stałe. Jestem monterem instalacji i zachęcam do zastanowienia się nad opcją zamontowania dwóch kotłów w kotłowni - z czego jeden będzie alternatą na wypadek wzrostu cen gazu lub opału. Świetne do tego celu są kotły na węgiel eko-groszek z tygodniową regulacją gdyż komorę zasypową uzupełnia się raz na kilka dni. Dzięki temu nie trzeba się będzie martwić okresowym wzrostem cen gazu czy oleju :D Pozdrawiam wszystkich czytających :arrow: [http://www.buderus-in-serwis.pl/eko_groszek.htm]

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:06
Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2010, 17:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam w domu [http://www.wasgaz.pl] gaz ] i nie narzekam. nie jest to może najtańszy sposób ogrzewania, ale jest bardzo wygodne. tylko włączasz i już masz spokój.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:06
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2010, 19:10

Zgadzam sie: good 0 bad

tutaj znalazłem http://www.dobryinstalator.pl/ dużo o gazie i ogólnie sensownie napisane zobacz sobie, poczytaj przemyśl i dopiero podejmij decyzje, nie codziennie zmienia się formę ogrzewania domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2011, 22:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Biorąc pod uwagę ceny obu tych paliw to ani jedno ani drugie rozwiązanie nie jest dobre, no przynajmniej nie jest tanie. Ja mam kocioł Zębca na pellet i groszek. Te paliwa są w miarę tanie w porównaniu do innych.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2011, 21:43

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy tanie jest zawsze dobre? Jak oceniasz koszty na pellecie i groszku w porównaniu z innymi?

Zgłoś | Cytuj | Link

29 lipca 2011, 17:44

Zgadzam sie: good 0 bad

A może coś bardziej nowoczesnego, zdrowszego i bardziej ekologicznego jak maty kapilarne. Są one idealne do domu jednorodzinnego. Jest to wodne ogrzewanie płaszczyznowe. Maty można położyć w każdej płaszczyźnie pomieszczenia, czyli na podłodze, ścianach i na suficie. Nadają się one do każdego rodzaju podłogi i wykładziny, również do drewnianej. Przekazywanie ciepła odbywa się przez promieniowanie co zapewnia równomierny rozkład temperatury. Nie ma cyrkulacji powietrza, nie miesza się ciepłe powietrze z zimnym i dlatego kurz nie unosi się w pomieszczeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 listopada 2011, 13:14

Zgadzam sie: good 0 bad

jeśli ktoś się już zdecydował na olej opałowy albo gaz płynny i szuka dostawców tych paliw to warto zerknąć tutaj - [http://www.e-petrol.pl/index.php/centrum-domowego-ciepla/me dia-grzewcze]

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:06
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 262

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >