jakie ogrzewanie na gaz czy olej opałowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸

19 września 2013, 08:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jestem jednak zwolennikiem CO na kocioł. Jest na pewno tańsze, a do tego nie jesteś uzależniony tylko od jednego źródła ogrzewania, bo możesz palić drewnem, pelletem czy ekogroszkiem. Takie uniwersalne kotły z podajnikiem ślimakowym oferuje firma Witkowski. Dzięki zainstalowanemu palenisku retortowemu jest on praktycznie bezobsługowy.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 września 2013, 09:56

Zgadzam sie: good 0 bad

A orientujesz się jakie są koszty początkowe instalacji takiego kotła?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 września 2013, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Układ Co sprawdza się niemal wszędzie i ja także z doświadczenia mogę go śmiało polecić. jeżeli chodzi natomiast o sam wybór odpowiedniego kotła do niego,to zapraszam do nas na www.Lubpol.pl miła i fachowa obsługa zawsze chętnie doradzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2013, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Pytam czystej ciekawości. Wybór źródła ogrzewania mam już za sobą. Zdecydowałem się na dzierżawę zbiornika od amerigas.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 września 2013, 17:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik kinder napisał: Oczywiście każda opcja ma swoje dobre i złe strony. Nie
będę ukrywać, że widzę także mocne strony zakupu
zbiornika na własność...po pewnym czasie użytkowania
wyszedłbym na zero. A później gaz mam tańszy niż u
dzierżawcy i nie ogranicza mnie żadna umowa.


Zgadza się, to są na pewno plusy takiej inwestycji, ale nie zwróci Ci się ona w 2 sezony tak jak zapewniają firmy, tylko za okres mniej więcej 4 lat, a przy mniejszym zużyciu gazu okres się wydłuża.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 września 2013, 19:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik krakiet napisał: A orientujesz się jakie są koszty początkowe instalacji
takiego kotła?


Sam koszt takiego kotła to ok. 7000, do tego koszty instalacji, to już zależy. U mnie był o to 500zł. Oczywiście jak nie masz kaloryferów, to dochodzi montaż instalacji grzewczej. U mnie to odpadło. Plus to fakt, że taki kocioł jest praktycznie bezobsługowy, dzięki zamontowanemu podajnikowi paliwa.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2013, 21:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jest to tania sprawa, trzeba zainwestować trochę na początek, ale jest to też na pewno niezłe rozwiązanie. A czy ogrzewanie w ten sposób jest przyjazne środowisku?

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2013, 08:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Jednak ogrzewanie drewnem czy ekogroszkiem zawsze będzie bardziej opłacalne niż np. gazem. Jak sobie do tego zobaczysz przykładowo ceny instalacji pompy ciepła, która sięga do 40tys, zł, to jest to tańsze rozwiązanie. Czy przyjazne środowisku tak do końca nie jest, bo jednak trzeba spalić jakiś opał. Nowoczesne kotły, jak te z firmy Witkowski minimalizują jednak ilość spalin powstałych w procesie ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

24 września 2013, 14:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Wiadomo każdy chce zminimalizować koszty ogrzewania do minimum . Jednak coraz więcej i dzięki Bogu jest świadomych ludzi, dla których ważne jest środowisko. Przy decyzji dotyczącej ogrzewania powinniśmy brać również ten aspekt pod uwagę. Dla mnie było to bardzo istotne przy wyborze formy ogrzewania. Czy wiesz na czym polega ta metoda neutralizacji tych spalin? Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić jak można zminimalizować ilość spalin, które mimo wszystko powstają.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 września 2013, 21:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik krakiet napisał: Zgadza się, to są na pewno plusy takiej inwestycji, ale
nie zwróci Ci się ona w 2 sezony tak jak zapewniają
firmy, tylko za okres mniej więcej 4 lat, a przy mniejszym
zużyciu gazu okres się wydłuża.


Masz racje. Ale gdybym zdecydował się na własny zbiornik to mam możliwość wyboru dostawcy gazu, mogę sobie go kupić w bardzo dobrej cenie. A przy dzierżawie cena jest stała i nie zależy od sezonu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  8 9 10 11 12  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19124 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 232

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >