jakie ogrzewanie na gaz czy olej opałowy?

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸

14 lutego 2012, 16:44

Zgadzam sie: good 0 bad

jak dla mnie też gaz, chyba że takie ogrzewanie na olej było by za darmo :P

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 czerwca 2012, 11:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie polecam kotły z podajnikiem np. http://www.e-inclusive.pl/Kot%C5%82y-CO/Kot%C5%82y-z-podajni kiem.html Życie jest łatwiejsze. Pamiętam jeszcze czasy dokładania do pieca co 30 minut ;/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 czerwca 2012, 15:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Gaz ciągle drożeje, olej co prawda też, ale ostatnio furorę robią kotły na pellet/ekogroszek więc jeśli już to taki kocioł bym polecał. teraz w lato mają wszędzie promocje na takie urządzenia więc warto się rozglądać po sklepach.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:04
Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2012, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pellet kominki są bardzo drogie. Ale za to są ładne i pełną parę dobrych funkcji łącznie z oczyszczaniem powietrza [http://domhipotek.com/porady-nieruchomosci.html].

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:04
Zgłoś | Cytuj | Link

12 lipca 2012, 00:37

Zgadzam sie: good 0 bad

u mnie też będzie gaz, dostawca amerigas, oferta bardzo przystępna i atrakcyjna, cena gazu w pierwszym roku uzytkowania także, no i brak opłat za dzierżawę (przy określonym minimalnym zużyciu). przy umiejętnym użytkowaniu wcale nie musi wychodzić drogo a jak wygodnie!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 lipca 2012, 17:54

Zgadzam sie: good 0 bad

dysponuje ktoś jakimś rozeznaniem cenowym za tonę pelletu? i jakich producentów polecacie?

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2012, 20:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Na chwilę obecną najkorzystniejszym rozwiązaniem jest gaz ziemny. Dużo tańszy niż olej luba gaz płynny, niewiele droższy niż pelety lub dobrej jakości ekogroszek. Za to komfort użytkowania nieporównywalny do kotłów na paliwa stałe. Na terenach bez dostępu gazu pozostaje kocioł z podajnikiem (np:http://megastore.pl/5313,5190,5245,Urzadzenia-i-systemy- grzewcze_Kotly-na-paliwo-stale.html?)
Co do pytania o pelety, b. dobry jest barlinecki, cena ok. 960zł/tona.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 lipca 2012, 20:20

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: Wiktor37 napisał: dysponuje ktoś jakimś rozeznaniem cenowym za tonę
pelletu? i jakich producentów polecacie?


o ceny najlepiej pytać u źródła - paru dystrybutorów peletów można znaleźć tutaj [http://www.cdc24.pl] ceny mogą się różnić i może być 700 zł/t jak i 900 zł/t. Płaci się pewnie za jakość i markę.

Ten post był edytowany przez Beata111 dnia: 3 marca 2015, 11:04
Zgłoś | Cytuj | Link

23 lipca 2012, 14:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Ceny wszędzie będą podobne, sprzedawcy markowego sprzętu zazwyczaj maja ceny katalogowe, podane przez producenta. Ja mam kondensacyjne kotły gazowe z firmy http://www.makroterm.pl/ i jestem z nich bardzo zadowolony. Liczy się przede wszystkim jakość a tej nie dostanie się za grosze... Ale jak na to popatrzyć z dłuższej perspektywy to się po prostu opłaca.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 lipca 2012, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam na forum. Jeżeli chodzi o samo paliwo,to oczywiście wszystko jest względne i zależy od powierzchni grzewczej jaką posiadamy oraz sam wybór kotła. Ceny w przypadku oleju jak i gazu ziemnego będą raczej wysokie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 28 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6 7  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 286

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >