jakie oświetlenie jest lepsze? Diodowe czy halogenowe?

« Powrót do grupy: Oświetlenie wnętrz

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

11 grudnia 2007, 21:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie oświetlenie będzie tańsze w eksploatacji? Halogenowe czy diodowe? I które lepsze? w sensie skuteczności?

Może ktoś z was ma jakieś fotki z takim oświetleniem?

Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam Ola :) :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 grudnia 2007, 22:38

Zgadzam sie: good 0 bad

zdecydowanie diodowe jezeli chodzi o doswietlenie penych miejsc np schodow, szafek, miejsc ktore musza sie wyrozniac itp ......jest ogromny wybor ale nie nalezy sie sugerowac cena przy zakupie ale jasnoscia swiecenia i mozliwoscia rozproszenia swiatla (tam gdzie nie musi byc punktowe) aby bylo skuteczne ... dioda ma okolo 60 000 - 100 000 tysiecy godzin zywotnosci przy znikomym poborze pradu ... zarowka to okolo 1000 godzin ... swietlowka lub halogen do kilkunastu tysiecy godzin zywotnosci ... jak to wyjdzie w przeliczeniu na lata ? proste ... halogeny potrafia zuzyc sporo energii (mowie glownie o tych 220V) a dodatkowa wada jest spore nagrzewanie co uniemozliwia montaz w niektorych miejscach ... na pewno halogen da bielsze i mocniejsze swiatlo ... to takie moje zdanie :twisted:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 grudnia 2007, 00:48

Zgadzam sie: good 0 bad

A diody nadają się do podświetlenia zadaszenia na zewnątrz?

Zgłoś | Cytuj | Link

12 grudnia 2007, 08:30

Zgadzam sie: good 0 bad

na obecna chwile jest spory wybor lamp diodowych ... rowniez tych przystosowanych do pracy na zewnatrz ... poszukaj na stronach producentow ...

Zgłoś | Cytuj | Link

21 grudnia 2007, 01:27

Zgadzam sie: good 0 bad

zgadzam się z Radex, jest spory wybór tego typu diod wystarczy się popytać w salonach oświetleniowych a udzielą Ci stosownych informacji

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2009, 20:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczerze moge Ci polecic sklep internetowy. Domoswietlenia.pl. Piszesz im co potrzebujesz załatwia kazda lampe.

Zgłoś | Cytuj | Link

2 stycznia 2010, 22:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Diodowe oświetlenie nie wybucha! Dodatkowo halogeny podczas "spalenia się" potrafią zrobić zwarcie. Tylko szkoda, że oświetlenie diodowe jest takie drogie.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 listopada 2012, 10:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja jestem zwolennikiem oświetlenia LED'owego. Światło można dobrać w jakiej barwie nam się tylko podoba. Także jasność dobieramy względem własnych upodobać. Polecam ofertę www.sklep.ledsgroup.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

3 grudnia 2012, 08:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Rozumiem, że koszty eksploatacji oświetlenia ledowego są mniejsze i mają szersze zastosowanie. Ale moim zdaniem należy równiez pomyśleć o sobie. Lampy halogenowe maja widmo swiatła najbardziej zblizone do naturalnego (słonecznego), zaś diodeowe bardzo wąskie co nie jest bez znaczenia dla naszych oczu. Ja wole czytać książke przy dobrym świetle żeby oczy się nie męczyły. Będąc niedawno na szkoleniu SEP prowadzący radził by LEDy umieszczać tam, gdzie się którko przebywa np. WC. W salonie to tylko prosimy sie o wizyte u okulisty po dłuższym czasie. Ale to jest tylko moje zdanie. Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2012, 14:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi takze wydaje się,że teraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest oświetlenie Led-owe,pięknie się prezentuje i można je zastosować do każdego pomieszczenia.


www.StudioSwiatla.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Oświetlenie Liczba postów: 524 Grupa: Oświetlenie... Moje doświadczenie zakupowe w tym sklepie z oświetleniem było absolutnie fantastyczne. Szukając lampy do mojej sypialni, zależało mi na znalezieniu czegoś wyjąt...
  • Jaka lampa do salonu? Liczba postów: 24 Grupa: Oświetlenie... Nie zwracaj uwagi na producenta, bo masa na rynku lamp, gdzie producent niby dobry, a sama lampa już bardzo słaba jakościowo. Sam kupiłem trochę rzeczy takim to...
  • Sklep z oświetleniem Liczba postów: 15 Grupa: Oświetlenie... Przeglądaj różne sklepy, bo ceny są naprawdę różne. Jak przejrzysz kilkanaście sklepów to okaże się, że w jednym sklepie lampa kosztuje 100 złotych, a w innym 3...
  • barek i alkohole Liczba postów: 56 Grupa: Oświetlenie... Nie mam barku jako takiego (bo kojarzą mi się barki sprzed 30 lat zamykane na klucz). Ale mam półkę, na której stawiam alkohole. Jest to osobna półka, poza zasi...
  • kinkiety do sypialni Liczba postów: 13 Grupa: Oświetlenie... Jeżeli szukacie sprawdzonego sklepu z oświetleniem do domu, to polecam Wam sprawdzić ofertę na stronie, gdzie znajdziecie lampy ogrodowe stojące i wiele innych....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 205

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >