kierownik budowy

« Powrót do grupy: Opinie

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

4 sierpnia 2007, 22:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam nie wiedziałem w którym dziale zamieścić ten temat wiec dałem gdziekolwiek. Tak wiec mam taki problem że chciał bym zdobyc uprawnienia by zostać inspektorem budowlnym i kierownikiem budowy , ale nie wiem jak to się załatwia. Wiec jak ktos wie co i gdzie trzeba załatwic to pisać

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

19 września 2007, 23:51

uczyc sie kochany uczyc ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 września 2007, 00:54

Aby zostać kierownikiem budowlanym, trzeba legitymować się odpowiednią praktyką
Przy wyższym wykształceniu technicznym są to dwa lata na budowie, przy średnim - pięć. Trzeba też zdać trudny egzamin organizowany przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 września 2007, 00:56

uzupelniajac
1. wykształcenie (na chwilę obecną właściwie to jedyny czynnik) który decyduje o rodzaju i zakresie uprawnień (patrz: zakres /ograniczone-bez ograniczeń/ oraz specjalność konstrukcje/drogi/mosty/elektyczne/sanitarne itd
2. w praktyce zdecydowana większość KB to ludzie kończący budownictwo ogólne (lądowe) - w różnych oczywiście specjalnościach, wliczając w to drogi i mosty dla uproszczenia
3. Ważne aby na bieżąco śledzić prawo budowlane (niestety dość często lubi się zmieniać) - co jakiś czas wchodzą zmiany co do ilości i rodzaju specjalności uprawnień budowlanych. Wiąże się z tym niestety kilka problemów, m.in. rodzaj (a ściślej mówiąc zakres) uprawnień w momencie rozpoczęcia praktyki a w momencie zdawania egzaminu
4. Zdarzają się też budowy (ale dość rzadko), kiedy Kierownikiem Budowy jest osoba z uprawnieniami np. elektrycznymi czy sanitarnymi. Wynika to głównie z zakresu prac danej branży w stosunku do całości prac, np. budowa linii napowietrznej wysokiego napięcia.
tutaj na budnecie znajdziesz wszystkie ustawy w dziale prawo

Zgłoś | Cytuj | Link

14 listopada 2007, 15:57

Warto wiedzieć o tym ze względu na to, by zatrudniać osoby kompetentne, nawet, jeśli nie planuje się samemu zostać nadzorcą budowlanym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 stycznia 2010, 12:21

witam.
mam kilka lat dośw. w pracy jako brygadzista na budowach w polsce jak i zagranicą.nie mam wyzszego wykształcenia.czy mimo to moge zostać kierownikiem budowy? gdzie moge zrobić stosowny kurs,szkolenie.
z góry dziękiję za odpowiedzi!

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2011, 13:18

sprawdziłem aktualne wymaganmia na stanowisko kierownika budowy. pokrótce: wykształcenie wyższe kierunkowe, posiadanie doświadczenia w pracy na stanowisku kierownika budowy (najlepiej więcej niż rok), uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń
w specjalności sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych,wodociągowych i kanalizacyjnych, przynależność do Izby Inżynierów Budownictwa, Znajomość procedur FIDIC oraz osobowość, jak to ja nazywam "kierownicza". Wynika z tego że dzisiaj jest trudniej we wszystkim...

Zgłoś | Cytuj | Link

4 sierpnia 2011, 21:25

Witam.
Mam pytanie odnośnie doświadczenia.
Piszecie Państwo o tym, że należy mieć doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
Więc, na umowie o zatrudnieniu, przy podanym stanowisku powinno być napisane Kierownik ?
Póki co, mam stanowisko Pracownik fizyczny. Jednakże w rodzinnej firmie. W zasadzie od dzieciństwa jeżdżę po budowach. Umowę o zatrudnieniu mam zaledwie od 2 lat. Czy liczy się też ten czas, w którym nie byłem zarejestrowany jako doświadczenie ? Czy to czarna dziura ? ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

13 czerwca 2013, 09:03

obowiązki i prawa, jakie ma kierownik budowy jasno określają przepisy. tego nie przeskoczysz

Zgłoś | Cytuj | Link

27 czerwca 2013, 19:21

przykro mi, ale czas, kiedy nie byłeś zatrudniony jako pracownik nie liczy się - skoro nie masz żadnego papierka to jak udokumentujesz zatrudnienie? na razie masz dwa lata i tyle, a mam nadzieję, że niedługo będzie z ciebie kierownik budowy :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy

Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

• Jak zaoszczędzić na transporcie Liczba postów: 85 Grupa: Opinie Najlatwiej jest miec jakiegos znajomego, ktory posiada jakiegos wiekszego dostawczaka. Nie powinno byc wtedy wiekszego problemu z wypozyczeniem za drobna oplata...
  • biuro geodezyjne Liczba postów: 5 Grupa: Opinie ja mogę polecić firmę, z której usług sam korzystam, jest to http://geomapgeodezja.com.pl/ są bardzo rzetelni, współpraca jest na wysokim poziomie
  • Przeprowadzka Liczba postów: 40 Grupa: Opinie Potwierdzę słowa swojej przedmówczyni, http://pakupaku.pl/ to świetny i bardzo wygodny serwis. Sama ostatnio rezerwowałam sobie usługę przeprowadzkową. Nie trze...
  • Jakie miejscowości turystyczne polecacie? Liczba postów: 12 Grupa: Opinie Właśnie tu jest ten dylemat... Chcę się wybrać do Zakopca w sierpniu i się teraz nad tym zaczynam zastanawiać. Wpadłam w necie na taki artykuł: http://artvocado...
  • public relations w branży budowlanej Liczba postów: 4 Grupa: Opinie Public relations to szerokie pojęcie i powinno być stosowane we wszystkich branżach! Choć zależy jeszcze jak ten PR się postrzega...z natury rzeczy PR czyli Pub...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 21485 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 296

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >