klasyfikacja wytrzymałości profili metalowych na s

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

6 stycznia 2007, 19:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę o fachową poradę. Pytanie: który profil metalowy jest bardziej wytrzymały na zginanie 120*120*4 czy 120*60*4 ?? Oczywiście oba mają tą samą długość.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 stycznia 2007, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

To na poczatek malutka definicja :)
Zginanie -stan obciążenia materiału, w którym na materiał działa moment, nazwany momentem gnącym, pochodzący od pary sił działających w płaszczyźnie przekroju wzdłużnego materiału. Zginanie występuje w elementach konstrukcji, którymi najczęściej są belki.
Zginanie jest pokrewne rozciąganiu i ściskaniu, gdyż powoduje pojawienie się naprężeń normalnych w przekrojach poprzecznych elementu.
ODPOWIED? po wstępie :wink:
wytrzymałość na zginanie zależy od przekroju poprzecznego. W kierunku działania siły oba przekroje mają tą samą wysokość, ale większa szerokość przekroju kwadratowego ( tym samym większa ilość materiału ) zwiększa jego wytrzymałość na zginanie ale już nie w tak znaczący sposób. A więc 120*120*4 górą :) Pozdrawiam, uff....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2012, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

potrzebuję pomocy przy doborze kątowników jako elementu stelażu do łóżka. Czy kątownik aluminiowy 80x40x6 będzie w stanie utrzymać ramę materaca, materac oraz śpiących? Jaka jest wartość statyczna/dynamiczna w kg na rozgięcie?
Kątownik będzie dłuższym bokiem przymocowany do stelaża łóżka, a na krótszym jego boku spoczywać będzie rama materaca. Drugi bok ramy będzie osadzony na elemencie centralnym opartym na podłodze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Podłogi Liczba postów: 71 Grupa: Robimy stro... Ja bardzo lubię drewno, ale cenię też oryginalne rozwiązania. W moim domu jest głównie położona deska egzotyczna :) Polecam wszystkim miłośnikom drewna!
  • Posadzka z żywicy epoksydowej Liczba postów: 75 Grupa: Robimy stro... Firma mi robiła posadzkę żywiczną antypoślizgową w garażu, pierwsza warstwa to żywica metakrylowa i piasek kwarcowy, na to szła powłoka epoksydowa. Tutaj masz p...
  • Cena stropu Liczba postów: 13 Grupa: Robimy stro... Wszystko zależy od projektu domu i jego specyfiki. Ja mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że płyty strunobetonowe są dobre i się sprawdzają. Nie sprawiał...
  • panele na taras Liczba postów: 82 Grupa: Robimy stro... deski a także inne materiały budowlane kupuję zawsze w sieci, raz że taniej a dwa to dużo wygodniej :)
  • jak położyć panele na drewnianej podłodze Liczba postów: 20 Grupa: Robimy stro... Nie polecam paneli, jakie by nie bylo, nigdy nie zastąpią jakością i trwałością prawdziwych desek. Deski drewniane to materiał, w który warto zainwestować, bo t...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19461 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 428

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >