klasyfikacja wytrzymałości profili metalowych na s

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

6 stycznia 2007, 19:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Proszę o fachową poradę. Pytanie: który profil metalowy jest bardziej wytrzymały na zginanie 120*120*4 czy 120*60*4 ?? Oczywiście oba mają tą samą długość.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 stycznia 2007, 14:04

Zgadzam sie: good 0 bad

To na poczatek malutka definicja :)
Zginanie -stan obciążenia materiału, w którym na materiał działa moment, nazwany momentem gnącym, pochodzący od pary sił działających w płaszczyźnie przekroju wzdłużnego materiału. Zginanie występuje w elementach konstrukcji, którymi najczęściej są belki.
Zginanie jest pokrewne rozciąganiu i ściskaniu, gdyż powoduje pojawienie się naprężeń normalnych w przekrojach poprzecznych elementu.
ODPOWIED? po wstępie :wink:
wytrzymałość na zginanie zależy od przekroju poprzecznego. W kierunku działania siły oba przekroje mają tą samą wysokość, ale większa szerokość przekroju kwadratowego ( tym samym większa ilość materiału ) zwiększa jego wytrzymałość na zginanie ale już nie w tak znaczący sposób. A więc 120*120*4 górą :) Pozdrawiam, uff....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 lipca 2012, 12:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,

potrzebuję pomocy przy doborze kątowników jako elementu stelażu do łóżka. Czy kątownik aluminiowy 80x40x6 będzie w stanie utrzymać ramę materaca, materac oraz śpiących? Jaka jest wartość statyczna/dynamiczna w kg na rozgięcie?
Kątownik będzie dłuższym bokiem przymocowany do stelaża łóżka, a na krótszym jego boku spoczywać będzie rama materaca. Drugi bok ramy będzie osadzony na elemencie centralnym opartym na podłodze.

Z góry dziękuję za pomoc.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Chcesz coś przesłać? Jedziesz w trasę?

Ostatnio na forum

  • Lamparkiety Liczba postów: 22 Grupa: Robimy stro... A te deski podłogowe z Maharajah Parquet nie są przypadkiem lite? Słyszałem, że takie nie nadają się do ogrzewania podłogowego, a Ty piszesz, że wręcz przeciwni...
  • Podłoga drewniana - oferta w Warszawie Liczba postów: 29 Grupa: Robimy stro... Agnieszka, czy ta podłoga była czym s zabezpieczana? bardzo ładne odcineie posiadają i interesuje mnie, czy kładłaś jakiś środek na nie po ułożeniu deski.
  • Parkiet do salonu Liczba postów: 29 Grupa: Robimy stro... Od dębu lepsze parametry techniczne ma drewno merabu. Poczytaj sobie chociażby tutaj http://maharajahparquet.com/index.php/pa rkiet-dla-maharadzy/deski-podlogowe...
  • Czy gres lappato się impregnuje? Liczba postów: 5 Grupa: Robimy stro... Są na rynku dostępne profesjonalne środki czystości dedykowane do doczyszczania gresu. Jest to technologia dwufazowa. Myjemy podłogę naprzemiennie środkiem kwas...
  • Białe listwy przypodłogowe Liczba postów: 5 Grupa: Robimy stro... Nie wybrałbym białych listw, sam mam w kolorze drewna i to z możliwością ukrycia kabli, zdecydowanie warto mieć takie listwy.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 20899 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 210

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >