kolektory vs fotowoltaika

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

26 kwietnia 2016, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

kolektory, koletkorami wiadomo są dobre do ogrzania cwu, ale nic więcej. czy nie uważacie, że lepszym rozwiązanie jest jednak inwestycja w panele fotowoltaiczne?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 maja 2016, 13:27

Zgadzam sie: good 0 bad

Jesli chodzi o panele fotowoltaiczne to moze zwroc sie z tym pytaniem do firmy, np http://elsyg.pl/index.html? Montuja je, wiec siedza w temacie na biezaco.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2016, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

wiesz akurat w mojej opinii montowanie, a produkcja danego urządzenia jak pv to jest zdecydowana różnica. póki co kręcę się wokół vikersonn, którzy są producentami pomp i instalują takowe w zestawach z fotowoltaiką

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2016, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Fotowoltaika jest ostatnio modna, ale czy to rzeczywiście lepsze. Ktoś to ma? (ale dłużej niż od zeszłego wtorku)niech się wypowie, poda plusy i minusy.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 czerwca 2016, 16:45

Zgadzam sie: good 0 bad

jako plus wymieniłbym bezpieczeństwo, modułowość, darmowe "paliwo", brak części mechanicznych, estetyka wykonania, niewymagane pozwolenie na budowę. minus? chyba tylko to, że największa produkcja występuje w czasie mniejszego zapotrzebowania, ale na to są sposoby

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

21 lipca 2016, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

-10% na instalacje fotowoltaiczne w letniej promocji vikersonn - http://vikersonn.eu/pompy-ciepla-14.html

Zgłoś | Cytuj | Link

22 lipca 2016, 09:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Mój sąsiad zakładał taką instalację z http://www.ekosunkoszalin.pl/technologia/311- fotowoltaika zobaczymy cenowo jak to tam wyjdzie, ale na pewno taniej niż węgiel czy gaz.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2016, 13:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik przemek986 napisał: jako plus wymieniłbym bezpieczeństwo, modułowość,
darmowe "paliwo", brak części mechanicznych, estetyka
wykonania, niewymagane pozwolenie na budowę. minus? chyba
tylko to, że największa produkcja występuje w czasie
mniejszego zapotrzebowania, ale na to są sposoby


Mówisz o systemie opustów? Czy o magazynowaniu?

Bo z tego co piszą np tutajhttp://solgen.pl/prawo/ to zamiast akumulatorów jest to dobra opcja, a z pewnością tańsza w realizacji :)

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2016, 16:33

Zgadzam sie: good 0 bad

no akurat od tamtego wpisu trochę się zmieniło: 'Zgodnie z nowymi zapisami ustawy OZE, które weszły w życie 01.07.2016 roku właściciele mikroinstalacji o mocy do 10 kW uzyskają opust w stosunku 1 do 0,8, natomiast pozostali 1 do 0,7. Oznacza to, że nadmiar energii wyprodukowanej przez nasz system fotowoltaiczny będziemy mogli odebrać w ciągu roku od dystrybutora w wysokości 80% (do 10 kW) energii wprowadzonej.'

Zgłoś | Cytuj | Link

18 sierpnia 2016, 20:45

Zgadzam sie: good 0 bad

moim zdaniem fotowoltaika to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Grunt żeby wybrać dobrą firmę, która CI dobrze doradzi, pomoże i profesjonalnie to zrobi. Potem na efekty nie trzeba długo czekać kiedy rachunki za prąd oscylują koło 0 :) W tym temacie najlepiej skontaktować się z firmę Biomar bo to jedna z najbardziej doświadczonych firm w ten branży. O dojazd nie ma się co martwić bo panowie zakładają takie instalacje na terenie całej Polski. Mają wszystkie potrzebne certyfikaty + np. certyfikat uczciwości co się teraz bardzo ceni :)
Ja się z nimi kontaktowałem przez http://www.oze-biomar.pl/

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 11 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 6 Grupa: Ekspert kol... Są firmy które działają lokalnie na tym terenie, jak najbardziej pomogą w dotacjach, w pozyskaniu kredytów, doradzą też jaką moc instalacja powinna posiadać, do...
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 11 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Urządzanie mieszkania Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Urządzanie mieszkania zawsze wydawało mi się czymś banalnie prostym, jednak gdy sama miałam się tym zająć to okazało się, że to bardzo trudne. Widziałam, że tut...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 153

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >