koszta

« Powrót do grupy: Ekspert biokominków

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

15 grudnia 2011, 16:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym się chciała zapytać czy inwestycja w taki biokominek jest kosztowna? nie mam pojęcia, nie znam się na tym a zaciekawiło mnie to co Pan pisał w poprzednim poście

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 grudnia 2011, 21:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Joanno,
Na rynku od jakiegoś czasu obserwujemy wzrost popularności biokominków. Producenci pojawiają się jak przysłowiowe grzyby po deszczu (co oczywiście jest dobrym objawem - zjawisko zwane grą rynkową), a co za tym idzie nie tylko pojawiają się coraz to nowe pod kątem design’u produkty, ale także zaczyna być widoczna walka o klienta pod kątem ceny.
Wśród coraz większej ilości producentów i dystrybutorów biokominków znajdziemy biokominki od 299 zł aż do ponad 80000 zł. Przytoczę tu słowa, których użyłem w jednym ze swoich wcześniejszych postów - wśród każdego produktu znajdziemy model przysłowiowego „mercedesa” jak i „malucha”.
Nie mnie więc oceniać żadną z tych półek cenowych. Nie mogę jednak przejść obojętnie wobec faktu bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że mamy do czynienia z otwartym żywym ogniem. Ogniem płonącym w naszych domach, które powinny być dla nas ostoją i miejscem bezpiecznym. Zwracajmy uwagę nie tylko na cenę, ale także na jakość wykonania serca każdego biokominka, jakim są palniki.
Z moich doświadczeń sprzedażowych wynika, że największym zainteresowaniem klientów cieszą się biokominki oscylujące pomiędzy 1000-2000 zł.
Różnice w cenach wynikają z gabarytów, wielkości i rodzaju zastosowanych palenisk oraz użytych do ich wykonania wybarwień (imitacja kamienia, kamień naturalny, ceramika, czy w końcu INOX jakże popularny ostatnimi czasy).
Mam nadzieję, że podołałem wyzwaniu jakie przede mną postawiłaś. Zwracając uwagę na dostępność biokominków ze względu na ich coraz bardziej niewygórowane ceny pragnę też przypomnieć, że coraz więcej sprzedawców oferuje biokominki w systemie sprzedaży ratalnej, co daje możliwość posiadania ich nie tylko ludziom zamożnym.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

5 stycznia 2012, 16:28

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy te biopaliwa są szkodliwe dla zdrowia?

Zgłoś | Cytuj | Link

5 stycznia 2012, 18:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Kornela
Zacznijmy może od tego czym jest biopaliwo, które stosujemy w biokominkach.
Otóż biopaliwo jest to paliwo powstałe z przetwórstwa biomasy, czyli produktów pochodzenia organicznego. Biopaliwo może występować w postaci stałej, ciekłej lub gazowej. Surowcami do jego produkcji są:
• Oleje otrzymywane z przetwórstwa roślin oleistych, np.: olej rzepakowy, słonecznikowy, palmowy, sojowy.
• Surowce pozyskiwane z roślin uprawnych takich, jak m.in.: zboża, burak cukrowy, trzcina cukrowa, ziemniaki.
• Oleje roślin niejadalnych, drewno i jego odpady, słoma, również w postaci granulatu.
Biokomponent pochodzący z roślin oleistych otrzymywany jest w procesie trans estryfikacji jako ester metylowy lub etylowy kwasu tłuszczowego. W wyniku fermentacji i destylacji biomasy pochodzącej z roślin uprawnych, słomy lub odpadów drzewnych wytwarzany jest biokomponent w postaci alkoholu etylowego. Biopaliwo w postaci biogazu powstaje w procesie zgazowania biomasy pochodzącej głównie z odpadów komunalnych oraz produktów ubocznych przemysłu rolno - spożywczego.
Bioetanol powstaje na skutek fermentacji oraz destylacji surowców organicznych pochodzenia roślinnego. Otrzymany w procesie fermentacji destylat poddawany jest odwadnianiu. Bioetanol stosowany jest jako substytut benzyny między innymi właśnie do naszych biokominków.
Bioetanol nie tylko moim zdaniem jest nieszkodliwy dla zdrowia człowieka. Nie zawiera żadnych substancji toksycznych które mogą temu zagrażać. Podczas spalania biopaliwo nie wydziela żadnego dymu ani zapachu, zaś do reakcji katalizacji wykorzystywany jest tlen.
Pamiętajmy jednak o wietrzeniu pomieszczeń, w których używamy naszych biokominków.

Dość często klienci pytają nas podczas zakupu biokominków gdzie kupić biopaliwo. Dostępne jest ono dośc masowo - w markecie, w internecie, czy też u sprzedawców biokominków. Moim zdaniem nie ma to znaczenia, gdzie je kupimy - producentów bioetanolu jest na pewno więcej niż sprzedawców biokominków.
Na co zwrócić uwagę kupując bioetanol? Na pierwszy rzut oka, zwłaszcza w zamkniętym szczelnie pojemniku nie widać różnic mimo, że są. Nie ma tygodnia żebyśmy nie dostawali próbek od kolejnego producenta, które oczywiście testujemy. I tak jeden biopłyn wręcz cuchnie naftą, inny zaś wydziela podczas spalania smród podobny do tego, który można poczuć podczas bytności w gorzelni albo w podrzędnej knajpie, inny zaś nie wydziela żadnej, nooo - prawie żadnej woni, ale za to pali się krótko. To powód zbyt małej ilości alkoholu, który jest zbyt rozcieńczony – mimo bytności płynu w palniku płomień gaśnie. Dobry bioetanol nie cuchnie, zaś 1 jego litr pali się średnio około 3 godzin.
Zatem zanim zaopatrzymy się w większą ilość tego paliwa, sprawdźmy jego zachowanie podczas spalania, albo po prostu kupujmy w miejscach, w których wcześniej już je nabywaliśmy, nie obawiając się o nasze zdrowie.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

9 stycznia 2012, 10:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie wiem czy top pytanie będzie odpowiednie i słuszne ale czy można ocenić że jest jakiś "najlepszy" producent biopaliwa czy jest kilka godnych polecenia. Otóż zastanawiam się z rodzina nad zakupem biokominka ale chce zebrać wszystkie niezbędne informacje aby później nie było niespodzianek

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2012, 11:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Roksano,
nie powinienem ani polecać, ani też wypowiadać się negatywnie na temat producentów biopaliw. Sądzę, że najlepiej będzie jeśli w bioetanol zaopatrywać się będziesz u sprzedawcy, u którego nabędziesz swój biokominek. Na pewno będziesz zadowolona nie tylko z jakości, ale także z ceny.
Ceny bioetanolu u sprzedawców biokominków są z reguły cenami poniżej cen producentów co oznacza, że w obrocie detalicznym często cena tychże jest niższa od cen producenta.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2012, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad


polskiebiokominki

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2012, 10:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Widzieliście już nową kolekcję biokominków w kolekcji polskiebiokominki.pl
zaprojektowanych przez włoskiego designera Alexandra Savo?
Koniecznie zobaczcie jakie cudeńka Włoch nawymyślał - KLIKNIJ TUTAJ.




Dariusz Barylski
http://www.polskiebiokominki.pl
http://www.facebook.com/polskiebiokominki

Zgłoś | Cytuj | Link

18 maja 2013, 21:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam firm, ktra niedawno robia u mnie nowoczesny kominek. Ekipa okazaa si profesjonalna. Zobacz realizacj na http://merkurykominki.pl/ .

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 9 października 2015, 21:47
Zgłoś | Cytuj | Link

10 czerwca 2015, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam biopaliwo w firmie conmoto polska.
Kupuję u nich regularnie od ponad roku i jestem zadowolony.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Blaty kuchenne - z marmuru Liczba postów: 1 Grupa: Ekspert bio... Witam serdecznie, poszukuję blatu marmurowego do mojej kuchni i po krótkich poszukiwaniach znalazłem ciekawą stronę - https://obol-kamieniarstwo.pl/blaty-kuch ...
  • Kominek tradycyjny VS biokominek Liczba postów: 130 Grupa: Ekspert bio... My zdecydowaliśmy się na kominek elektryczny z kominki-kwidzinski.pl i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Kominek nie pobiera wbrew pozorom dużo pradu, pi...
  • na jakiej scianie biokominek Liczba postów: 73 Grupa: Ekspert bio... A gdzie kupujecie takie materiały jak izolacje wysokotemperaturowe i tkaniny przemysłowe? bo ja od jakiegoś czasu zaopatruję swoją firmę w tym sklepie http://ww...
  • PIEC KAFELKOWY Liczba postów: 22 Grupa: Ekspert bio... My z żoną też od zawsze uwielbialiśmy piece kaflowe i na nowy dom taki piec sobie zafundowaliśmy. Konkretnie taki ttps://taniekominy.pl/blanka/9870-blanka -8-kaf...
  • bio-kominek Liczba postów: 79 Grupa: Ekspert bio...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 277

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >