krokiety

« Powrót do grupy: Przepisy kulinarne

10 listopada 2011, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Składniki
ciasto:
1/2 kg mąki
1 szkl. mleka
2 jajka
1 łyżeczka cukru
szczypta soli

farsz:
60 dag kapusty kisz.
40 dag pieczarek
2 cebule
4 łyżki maggi
4 łyżki oleju
sól
pieprz

panierka:
2 jajka
bułka tarta

Jajka roztrzepać z mlekiem, cukrem i szczyptą soli, stopniowo dodawać mąkę. Ciasto rozrzedzić wodą do konstystencji gęstej śmietany i odstawić na 30 minut. Usmażyć naleśniki. (ja smażę cienkie, na patelnię wlewam niepełną nabierkę średnej wielkości)

Kapustę pokroić i podgotować na średnim ogniu w osolonej wodzie. Odcedzić. Cebulę pokroić w kostkę i usmażyć na 2 łyżkach oleju na jasnozłoty kolor, przełożyć na talerzyk. Na pozostałych 2 łyżkach oleju smażyć pieczarki pokrojone w plasterki. Pod koniec smażenia (po wyparowaniu wody, gdy zaczną przywierać) dodać maggi, wymieszać, dodać cebulę, kapustę, posolić, popieprzyć, wymieszać i smażyć jakieś 10-15 minut mieszając.

Na naleśnik nakładać czubatą łyżkę farszu i zawijać krokiety (można również składać w kopertę, ja najczęściej składam na dwa i wychodzi trójkąt). Moczyć w jajku i bułce i smażyć (jak kotlety). Można smażyć na maśle lub na oleju.

Potrawa jest bardzo czasochłonna ale naprawdę pyszna. Życzę smacznego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 sierpnia 2013, 08:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Uwielbiam krokiety, tylko są nieco pracochłonne:) - do farszu dodaję zamiast pieczarek mięso mielone, a sam farsz doprawiam jedynie solą i pieprzem ziołowym.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 kwietnia 2014, 17:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja krokiety robię na dwa sposoby: z mięsem, albo z kapustą i pieczarkami. Obie wersje uwielbiam, ale to fakt, że niestety są bardzo czasochłonne.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 sierpnia 2014, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja ciocia robi pyszne krokiety z pieczrakami (tartymi) i kukurydzą - nie sądziłam, że takie połączenie składników może smakować, ale jest pyszne.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 listopada 2014, 13:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Też bardzo lubię krokiety, w moim przepisie jednak dodaje się do farszu pieczoną kiełbasę ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 lutego 2015, 22:20

Zgadzam sie: good 0 bad

mnie krokiety najbardziej smakują z keczupem ;)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 sierpnia 2017, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Dawno już nie jadłam krokietów. Są niestety tuczące...

Zgłoś | Cytuj | Link

21 października 2017, 11:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak szukacie dobrych, przepysznych pieczarek do farszu do krokietów, to koniecznie kupujcie od http://pieczarki.net.pl/ ! TO najlepszy dostawca świeżych pieczarek, boczniaków i grzybów shitake :)

Zgłoś | Cytuj | Link

7 grudnia 2017, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Pieczarki chyba nikt nie kupuje od takich dostawców. Każdy do sklepu po nie chodzi.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 258

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >