lepsza cegła czy keramzyt?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6  ▸

15 października 2018, 12:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja akurat budowałem z keramzytu, też idąc za radami osób mających w tym temacie doświadczenie. I nie żałuję. Fajny materiał, stosunkowo lekki i łatwy w murowaniu. Oczywiście trzeba zadbać o detale typu sznurek murarski i poziomnica (u mnie na początku był murarz, który jechał "na oko", w porę go zmieniłem) i powinno być gites. Moja rada - żadnych przypadkowych ekip i fachowców. Tylko ekipa z polecenia i to od kogoś zaufanego.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 października 2018, 23:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzyt to moim zdaniem przereklamowany materiał - dobry termicznie, ale jednak bardzo słaby akustycznie, a to jest istotny parametr. No chyba, że mieszka się na kompletnym odludziu. Sensowniejszy wybór to moim zdaniem pustak Porotherm, bo ma bardziej zbalansowane parametry i akustyka jest na dużo wyższym poziomie...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 stycznia 2019, 11:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tego co się orientuję to taki keramzyt można kupić w dobrej cienie w firmie https://liapor.pl/kontakt/. Tern namiar jest idealny do osób,które są na etapie planowania budowy domu lub obiektu użyteczności publicznej.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 stycznia 2019, 11:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzyt nie jest idealnym rozwiązaniem - dobrze się nadaje np. do wygłuszania pomieszczeń, ale pod względem termiczności czy choćby parametrów "nośnych" lepiej już byłoby zainteresować się innymi rozwiązaniami (np. ceramika Porotherm). Kwestia, kto ma jakie wymagania i jakie są potrzeby przy konkretnym projekcie budowlanym.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 stycznia 2019, 22:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Na działówki keramzyt nie jest zły, bo faktycznie dobrze izoluje od dźwięków. Ale na ściany nośne dałbym coś bardziej zbalansowanego. Cegła poryzowana to dobre rozwiązanie. Porotherm ma niezłą izolacyjność akustyczną i termiczną, a przy tym jest dużo prostszy w murowaniu, niż keramzyt

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 marca 2019, 22:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Z tych dwóch materiałów zdecydowanie bardziej zaufałbym pustakowi ceramicznemu. Keramzyt to materiał bardzo dobry pod względem termicznym, ale akustyka jest już na korzyść Porothermu. A dla mnie oba parametry (akustyka, termika) są bardzo ważne. Dlatego ceramika u mnie wygrywa.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2019, 18:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzytobeton to droższy materiał. Czy lepszy? Zależy na co patrzeć. Moim zdaniem ceramika porotherm jest bardziej uniwersalna - w sensie nie ma jakichś wybitnie słabych stron.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 kwietnia 2019, 05:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli kruszywo keramzytowe to tylko z www.liapor.pl i ja się u od jakiegoś czasu zaopatruję. Jeżeli ktoś jest zainteresowany zakupem to ten sklep jest okej i można liczyć na szybką wysyłkę bo w 24 h.

Zgłoś | Cytuj | Link

26 kwietnia 2019, 16:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Keramzyt to drogi materiał, trudno dostępny i najczęściej trzeba go zamawać z dużym wyprzedzeniem. Ciężko też go kupić w dobrej jakości, bo składy najlepsze partie trzymają "po znajomości", a na rynku jest sporo badziewia. Konkurencyjny Porotherm ma dużo bardziej powtarzalną jakość - praktycznie nie ma rynku słabej ceramiki (nie mówię tu oczywiście o podróbkach porothermu). Z fabryki po prostu wyjeżdża z dobrymi parametrami i w wysokiej klasie odchyłów materiałowych (precyzyjnie wykonany). Z keramzytem w tym względzie bywa bardzo różnie.

Zgłoś | Cytuj | Link

29 czerwca 2019, 14:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszy stosunek jakości do ceny będzie w ceramice Porotherm. To wynika przede wszystkim z tego, że ten materiał ma wszystkie kluczowe parametry (nośność/akustyka/termika) na wysokim poziomie. Żaden inny materiał konstrukcyjny nie daje przyzwoitych wszystkich tych trzech parametrów.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  3 4 5 6  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1193 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...
  • Wilgoć w ścianach Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Wilgoć na ścianach to poważny problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Im wcześniej wykryty - tym szybciej można z nim zawalczyć. Trzeba jednak znaleźć pr...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19133 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 276

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >