lepsza cegła czy keramzyt?

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸

11 maja 2017, 09:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem lepszy keramzyt. Mimo tego że przy zamówieniu w Termat.pl musiałem zapłacić trochę więcej niż za zwykłe cegły to jednak pustaki keramzytowe zrobię robotę i będą dużo trwalsze.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 maja 2017, 14:57

Zgadzam sie: good 0 bad

To nie jest trochę więcej, ale jakieś 20% więcej niż np. Porotherm. A różnica w jakości nie jest duża i moim zdaniem gra nie jest warta świeczki - łatwiej znaleźć solidnego wykonawcę do Porothermu niż do Keramzytu. Robocizna na ceramice też będzie tańsza i trzeba to uwzględnić!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 kwietnia 2018, 14:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja mam wykończoną fasadę cegłami ręcznieformowanymi Roben. Polecam zajrzeć na stronę Klinkierbud, tam jest pełna oferta. Powiem szczerze fasada super, elegancka, praktyczna, odróżniająca się od typowych tynków.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 kwietnia 2018, 05:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Całej fasady z klinkieru to bym nie zaryzykował - nie podoba mi się po prostu. Ale opaska do jakiejś tam wysokości czy nawet cała ściana frontowa z tego materiału - czemu nie :-) Na razie mam tylko nieco klinkieru w domu, ale jest to lico gładkie, żeby uniknać jakichś tam zabrudzeń i zbierania się kurzu :) Cegła to Terca Dresden, czyli totalny klasyk... Wiem, że można znaleźć bardziej urozmaicony materiał, ale ten też jest fajny.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 maja 2018, 12:29

Zgadzam sie: good 0 bad

W sensie pytanie jest o ceramikę vs. keramzyt? Moim zdaniem jeśli chodzi o ściany zewnętrzne to zdecydowanie ceramika poryzowana. Dobry kompromis między termiką i akustycznością. Keramzyt jest tylko ciepły, ale oprócz tego zbyt wiele do zaoferowania nie ma. Ceramika Porotherm w wersji dwuwarstwowej z izolacją termiczną ma świetną termikę i izolacyjność akustyczną na poziomie 50-kilku decybeli. Do tego porządne okna dźwiękoszczelne i będzie cudnie. W domu z keramzytu to bym zamieszkał tylko gdyby był postawiony na jakiejś wichurze - wszelkie średnio ruchliwe ulice odpadają.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 lipca 2018, 20:38

Zgadzam sie: good 0 bad

ja uważam, ze nie ma lepszego materiału jak cegła klinkierowa, najlepiej z Roben. Mocna i solidna.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lipca 2018, 14:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale do czego lepsza? W sensie właściwości fizycznych zdecydowanie lepszym materiałem jest cegła klinkierowa. Jako materiał elewacyjny (czy ściana osłonowa - jak kto woli) lepszą opcją jest cegła klinkierowa. Tu polecam cegły marki Terca, które mają bardzo wymyślny design, a jednocześnie trzymają parametry standardowego klinkieru. Cegły typu Long John czy Cassia Long to naprawdę bardzo ciekawa propozycja, nawet niekoniecznie jako całość elewacji, ale np. jako opaska dookoła parteru albo tylko na części elewacji, w zestawieniu np. z deską. Widziałem takie rozwiązania nawet jako renowacje tzw. klocków z PRLu :-) i wygląda to bardzo dobrze.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2018, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Kermazyt to lepsze wyjście według mnie. Bardziej nowoczesne. Ale jednak przy tym rozwiązaniu trzeba liczyć się z nieco większymi kosztami i wszystko sprowadza się zarówno do ceny jak i naszego gustu w kwestii wyboru danego materiału.

Ten post był edytowany przez Hale-Frost.pl dnia: 13 sierpnia 2018, 16:56
Zgłoś | Cytuj | Link

24 sierpnia 2018, 13:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Gust tu nie ma nic do rzeczy. Tynk i farba zrobią swoje :P Keramzyt jest dużo gorszy akustycznie od Porothermu, a przy okazji będzie droższy. I jest też trudno dostępny - trzeba go zamawiać z duuużym wyprzedzeniem. Także podsumowując, z mojej perspektywy lepsza będzie ceramika.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2018, 13:15

Zgadzam sie: good 0 bad

Cegła lepsza zdecydowanie. Keramzyt to moim zdaniem dość przereklamowany materiał - droższy od np. Porothermu, a parametry w gruncie rzeczy bardzo zbliżone...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 6 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  2 3 4 5 6  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Rozbiórki Liczba postów: 107 Grupa: Stawiamy śc... A propos takich czynności jak skup złomu to warto pamiętać, że dobrze jest zezłomować starą niepotrzebną pralkę czy z gospodarstwa rolnego pług itd.
  • jakiej firmy tynk silikonowy? Liczba postów: 92 Grupa: Stawiamy śc... Szanowna Pani, Tynk modelowany Foveo-Tech TSS 05 bez przeszkód można aplikować na różne powierzchnie, w tym na powierzchnie mocno nasłonecznione. Tynk jest odpo...
  • Stres i nerwy przy budowie domu i kredytach - jak... Liczba postów: 9 Grupa: Stawiamy śc... Budowa domu i kredyty to zwykle związane ze stresem i nerwami, ponieważ oba te procesy wymagają dużego zaangażowania finansowego, czasowego i emocjonalnego. Jed...
  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 112

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >