małe mieszkanie

« Powrót do grupy: Ekspert aranżacji wnętrz

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

30 czerwca 2011, 13:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie,

Zwracam się z pytaniem jak powiększyć małe wnętrze (19m2) Jest to mieszkanie dziadków i chciałabym im pomóc optycznie powiększyć lokum, a zarazem unowocześnić. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2011, 13:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Myślę, że najpierw trzeba rozjaśnić pokój bowiem ciemne kolory przytłaczają i zmniejszają mieszkanie , później wywalić niepotrzebne graty. Pomyśleć o zawieszanych meblach, tak samo zawiesić np. telewizor o ile jest to tv lcd...

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 czerwca 2011, 15:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Opisanie sposobów optycznego powiększenie wnętrza jest wiele. Zbyt wiele, aby zmieścić je w paru zdaniach na forum. Odsyłam więc Panią do mojego artykułu dotyczącego optycznego powiększenie wnętrza: http://www.budnet.pl/Jak_optycznie_powiekszyc_wnetrze,Aranza cje_wnetrz,103779-czytaj.html
W razie wątpliwości proszę pytać.

Pozdrawiam
new design
Anna Berner Paluch

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 10:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuje za odpowiedź. Myślę, że zdecydowanie będę kierowała się tymi wskazówkami. mam jeszcze jedno małe pytanko. Mianowicie, co będzie lepsze w takim mieszkanku rolety czy połyskujące zasłony?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 10:30

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy przede wszystkim od tego, co jeszcze w tym mieszkaniu będzie się znajdowało. Jeśli we wnętrzu umieści Pani proste meble, mało elementów dekoracyjnych i wnętrze będzie się wydawało chłodne to dobrym sposobem na jego ocieplenie będą zasłony. Mieszkanie stanie się po prostu przytulne. Natomiast, jeśli we wnętrzu będą drewniane lub wykończone drewnianą okleiną meble i większa ilość dekoracji to w zupełności wystarczy zamontować rolety.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 lipca 2011, 12:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogólnie koncepcja jest taka, że..
Ściany chcę wytapetować, położyć kasetony na sufit i wykończyć to listewkami styropianowymi, tapeta koloru kremowego z dodatkami cappucino, kupuję również zestaw komód o jasnym kolorze olcha. Do tego wypoczynek w kolorze kawa z mlekiem i szklana ława. Pozostaje dylemat właśnie podłogi oraz okien, na komodach myślę, że nie będzie zbyt wiele, bynajmniej nie wielkogabarytowe rzeczy (poza tv). Czy to jest dobry pomysł na aranżację?

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

W tak małym pomieszczeniu absolutnie nie polecam tapet, zamiast tego lepszym rozwiązaniem jest po prostu zwykła farba w beżowym kolorze. Proszę również zapomnieć o umieszczeniu kasetonów na suficie, tylko niepotrzebnie pomniejszą pomieszczenie. W zupełności wystarczy jeśli pomaluje Pani sufit na biało. Na podłodze najlepiej sprawdzą się panele, o jasnym kolorze i niezbyt dużym wzorze. Natomiast do takiej aranżacji proponuję przyozdobić okna zasłonami.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 lipca 2011, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo, bardzo, bardzo serdecznie dziękuje za te wszystkie odpowiedzi, pomogła mi Pani niezmiernie. W takim razie rezygnuje z kasetonów i tapety, zostaje przy farbach i śnieżnobiałym suficie pomalowanym również farbą. Zaczynam poszukiwanie pięknych zasłon i robię listę rzeczy potrzebnych do remontu, a co do kolorów mebli, jak Pani uważa będą ze sobą współgrały? Jeszcze raz dziękuję za wszelkie rady :)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2011, 09:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Cieszę się, że mogłam pomóc. Meble, o których Pani pisała jak najbardziej będą współgrały z wnętrzem. Jeśli miałaby Pani jeszcze jakieś pytania chętnie służę pomocą.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lipca 2011, 10:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam!

Chciałbym również poprosić o małą poradę, mianowicie: posiadam dość mały pokój w kształcie prostokąta z drzwiami na krótszej ścianie i oknem na przeciwległej.

Jestem studentem i chciałbym unowocześnić swój pokój, bowiem posiadam bardzo stare meble typu meblościanka.

Podoba mi się surowy, a za razem nowoczesny styl. Głównym ośrodkiem pokoju powinien być TV oraz PC, ponieważ po części to moja praca.

Z góry dziękuje za pomoc Kamil.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 197

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >