malowanie ścian

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

31 marca 2007, 20:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam 8)
własnie wykańczam nowowybudowany dom , mam ściany otynkowane tradycjnie cementem , póżniej zagruntowane rozcieńczonym wapnem mam pytanie jakiej najjlepiej użyć farby na ściany??? :?:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2007, 12:02

Zgadzam sie: good 0 bad

To wapno na ścianach może być potencjalnym zagrożeniem.
Może się trzymać, lub bardziej prawdopodobne - będzie się sypać, razem z farbą także najlepszą.

Radzę zagruntować ROZPUSZCZALNIKOWYM gruntem akrylowym lub przynajmniej akrylowym wodnym na tzw. mikrodyspersji (2 razy droższe od normalnych), aby związać podłoże z wapna. Potem malować dowolną farbą według wyboru. Radzę droższe farby - kosztują z litra drożej, za to są wydajniejsze - koszt zbliżony za to jakośc lepsza. Polecam farby Relius -www.basf-cc.pl, , Huma www.humafarby.pl, Caparol www.caparol.pl. To wszystko profesjonalne wyroby nie zawsze dostępne w handlu, ale bez problemu do kupienia u producenta.
Zwracam uwagę na "sztuczki" Caparola - wycenia farby za kilogram, a nie jak inni z litr, co sprawia wrażenie że są tańsze - gęstość farby przeciętnie 1,3 kg/l daje 25% wyższe ceny niż pozornie wydaje się z oferty.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 lipca 2008, 18:30

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgadzam się, najważniejsze jest przygotowanie ścian do malowania. Jeżeli chodzi o farby to mogę z cała odpowiedzialnością polecić farby z których sam korzystam, są to farby Barwy natury z dodatkiem teflonu. Bardzo fajnie się maluje, efekty też super. I co ważne cena przestępna. Ogółem odradzam tanich farb, i tych z supermarketu. Na początku wydasz mało, a późnej ludzie się dziwią słabej jakości i braku efektu. Jak malować to porządnie!

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2008, 19:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Też polecam Barwy natury

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2010, 16:18

Zgadzam sie: good 0 bad

polecam DEKORAL (acrotix lub power point)- świetne !!!

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 czerwca 2010, 14:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Są bardzo dobre farby fińskiej produkcji, Tikurilla. Malowałem nimi cały dom i teraz ani pies nie są w stanie mnie zdenerwować marząc po ścianach, bo doskonale się zmywają. Tylko co do tego wapna to nie był bym za bardzo przekonany.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 marca 2011, 01:34

Zgadzam sie: good 0 bad

ważnym elementem malowania jest również dobranie taśmy malarskiej... niektórzy preferują zwykłą żołtą, a nie którzy wolą niebieskie taśmy uv które nie przywierają i nie podciekają, za takie taśmy klejące trzeba więcej zapłacić ale remon robi się raz na jakiś czas więc wniosek prosty:) polecam sklep www.mocnetasmy.pl kupicie tam każdy potrzebny rodzaj taśmy

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2011, 11:20

Zgadzam sie: good 0 bad

brat malował niedawno farbami flugger. Ja o nich nie słyszałem więc mi zapadły w pamięć. Jemu też ktoś polecił. Bardzo wydajne, brat bardzo zadowolony i efekt super.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2011, 12:04

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy dowiem się jak prawidłowo wykonać tapetowanie ścian czy mogę na takie ściany bez czyszczenia od razu położyć tapetę czy trzeba coś skrobać dodam że farba nie odchodzi nie wyciera sie

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2011, 13:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Zawsze można pociągnąć jakimś gruntem - nie zaszkodzi, a w przypadku niewidocznych braków może pomóc.

Pzdr

___________________________________________
prk7nieruchomosci.blogspot.com/

Ten post był edytowany przez wentynski dnia: 8 kwietnia 2011, 13:37
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 9 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Klimatyzacja Liczba postów: 110 Grupa: Wykańczamy... Jako ktoś, kto doświadczył walki o znalezienie odpowiedniej temperatury dla mojego domu w okresach przejściowych, uważam, że klimatyzacja która może zarówno chł...
  • jakie gwoździe i inne elementy złączne na budowę? Liczba postów: 104 Grupa: Wykańczamy... Wiesz co, wydaje mi się że oferta sklepu e-armet zainteresuje cię równie mocno jak mnie. Jeśli chodzi o gwoździe, to mają szeroki wybór. Ja zastanawiam się nad....
  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6388 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Wyposażenie zakładu Liczba postów: 341 Grupa: Wykańczamy... Szczególnie polecam zaglądać do tego działu - https://www.amart.pl/category/wyposazeni e-domu. Można trafić całkiem sensowne okazje, ale sami oceńcie, czy to dla...
  • Oczyszczacze powietrza xiaomi Liczba postów: 5 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie dyson oczyszczacz powietrza opinie. Czy wiecie, który model warto wybrać? Zależy mi na wysokiej wydajności urządzenia z filtrem węglowym i oczyw...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 369

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >