na jakiej scianie biokominek

« Powrót do grupy: Ekspert biokominków

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

13 stycznia 2012, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam Szanownego Pana Eksperta,
mam pytanie które dotyczy umieszczenia kominka. Otóż na jakich ścianach one mogą być zamontowane i czy w ogóle mogą "tkwić w ścianie" Czy może to bardziej pasujące kominki jako wolno stojące?
Z góry dziękuje za odpowiedź i życzę miłego dnia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

18 stycznia 2012, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie Panią inżynier GWARDIA :)
Biokominki mogą być zamontowane na każdej ścianie pod warunkiem, że model, który chcemy powiesić ma odpowiednią konstrukcję – producenci i dystrybutorzy biokominków doradzą, który model ma takie przeznaczenie.
Oczywiście biokominki można także zabudowywać tak, jak robi się to z tradycyjnymi kominkami. Tutaj jednak doradzam odrobinę więcej ostrożności, ze względu na bezpieczeństwo domostwa i domowników. O bezpieczeństwie zarówno konstrukcji, jak i używania biokominków wspominam przy każdej nadarzającej się okazji, więc nie będę już czynił tutaj - odsyłam do postów na moim profilu.
Zerknij także na stronę naszej firmy, na której znajdziesz zarówno biokominki wolnostojące, stojąco-wiszące, wiszące, czy w końcu te, które można zabudowywać - już wkrótce zaprezentowana i udostępniona zostanie nowa kolekcja biokominków.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski
www.polskiebiokominki.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 stycznia 2012, 13:19

Zgadzam sie: good 0 bad

A czy zna się Pan na montażu takich biokominków? Czy trzeba do tego wzywać fachowca? A może można samemu spokojnie "zainstalować" biokominek?

Zgłoś | Cytuj | Link

20 stycznia 2012, 14:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Jolu,
podczas montażu biokominków należy uwzględnić fakt, że są to urządzenia emitujące ciepło w postaci ognia. W ich najbliższym otoczeniu nie mogą się znajdować przedmioty łatwopalne. Należy zachować bezpieczną odległość od sufitu oraz od innych przedmiotów wiszących obok miejsca montażu biokominka. Wszystkie użyte wkręty i inne elementy montażowe powinny mieć odpowiednią wytrzymałość.
Do każdego rodzaju ściany należy dobrać odpowiednie kołki rozporowe oraz śruby. Do ścian kartonowo-gipsowych należy użyć specjalnych wkrętów. Więcej informacji na temat wkrętów do PKG można uzyskać w specjalistycznym sklepie budowlanym.
Co się sprawdza?
Z naszych doświadczeń wynika że najlepsze do montażu są elementy pokazane na poniższym zdjęciu.



Pierwszy oraz trzeci od lewej kołek rozporowy wraz z śrubami idealnie nadają się do ścian o mocnej konstrukcji - ściany z keramzytu, bloczków ytong oraz cegły.
Drugi i czwarty element to specjalne mocowania do ścian zabudowy lekkiej wykonanych z płyt kartonowo gipsowych - PKG.
Na zdjęciu poniżej prezentujemy jak wygląda mocowanie w każdym z naszych biokominków wiszących.



U góry mocowanie na śruby, zaś na dole tzw. dystansory niezbędne do pionowego zwisu konstrukcji.
Jak więc sama widzisz mocowanie biokominka wiszącego nie wymaga pomocy żadnych fachowców. Każdy inwestor wyposażony w wiertarkę i wkrętak doskonale sobie z tym poradzi.

Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

24 stycznia 2012, 15:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję za tak świetną i doskonale opisana odpowiedź! Jestem bardzo wdzięczna :) zdjęcia super i opis też dobrze że są jeszcze tacy pomocni ludzie :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 stycznia 2012, 17:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj Jolu, po raz kolejny, z uśmiechem na ustach odpowiadam - nie ma za co dziękować, ale swoją drogą dla takich słów "... warto żyć..."

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 15:55

Zgadzam sie: good 0 bad

A ja się wtrącę do wątku i zapytam z ciekawości, czy do kominka jest potrzebna jakaś dodatkowa wentylacja i czy w małych pomieszczeniach typu 20m2 też można posiadać biokominek?
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

26 stycznia 2012, 16:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam doświadczonego zajac123 :)
Pisałem już o tym niejednokrotnie, ale ok, powtórzę:
BIOKOMINEK - jest innowacyjną konstrukcją, stosowany wewnątrz pomieszczeń posiadających tradycyjny system wentylacji (pomieszczenia całkowicie szczelne są wykluczone) i nie wymaga komina do odprowadzania spalin. Są to kominki bez komina!!!Każde pomieszczenia, także małe nadają się do umieszczenia w nich biokominka. Jedynym wyzwaniem, które przed posiadaczem takowego zaistnieje, jest kwestia temperatury, którą biokominki wydzielają. A ile wydzielają to już jest zależne od zastosowanych w nich palników.
Badania wykazują, że biokominek z palnikiem ok 3kW umiejscowiony w pomieszczeniu blokowym, a więc o wysokości 2,5m i powierzchni właśnie 20 metrów kwadratowych podnosi temperaturę o ok 3 stopnie C.
Odsyłam Cię do naszej strony firmowej, gdzie znajdziesz wiele cennych informacji na temat biokominków i stosowanego do nich bioetanolu - biokominki na biopaliwo.
Pozdrawiam
Dariusz Barylski

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2012, 15:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Najwyraźniej kolega zając za szybko kica po wątkach na forum i nie dostrzega potrzebnych mu informacji :D

Zgłoś | Cytuj | Link

5 kwietnia 2012, 14:21

Zgadzam sie: good 0 bad


polskiebiokominki

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • koszta Liczba postów: 19 Grupa: Ekspert bio... To jest według mnie sprawa dla specjalisty z tego obszaru.
  • Blaty kuchenne - z marmuru Liczba postów: 1 Grupa: Ekspert bio... Witam serdecznie, poszukuję blatu marmurowego do mojej kuchni i po krótkich poszukiwaniach znalazłem ciekawą stronę - https://obol-kamieniarstwo.pl/blaty-kuch ...
  • Kominek tradycyjny VS biokominek Liczba postów: 130 Grupa: Ekspert bio... My zdecydowaliśmy się na kominek elektryczny z kominki-kwidzinski.pl i uważam, że to była bardzo dobra decyzja. Kominek nie pobiera wbrew pozorom dużo pradu, pi...
  • PIEC KAFELKOWY Liczba postów: 22 Grupa: Ekspert bio... My z żoną też od zawsze uwielbialiśmy piece kaflowe i na nowy dom taki piec sobie zafundowaliśmy. Konkretnie taki ttps://taniekominy.pl/blanka/9870-blanka -8-kaf...
  • bio-kominek Liczba postów: 79 Grupa: Ekspert bio...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19156 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 362

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >