niższe koszty ogrzewania

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸

29 września 2017, 07:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak to wygląda jeśli chodzi o koszta ogrzewania rekuperatorami http://instaltechnik.pl/oferta/rekuperacja-i- klimatyzacja/rekuperacja/ ? Mnie więcej jestem zdecydowany na te rozwiązanie, jednak może ktoś mógłby się podzielić jakimiś doświadczeniami w tym temacie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 września 2017, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Mi spadły koszty ogrzewania jak zamontowałem solary. Przekonał mnie jeden artykuł na tej stronie. Jeden panel to koszt 600-800 zł, a oszczędność prądu na długie lata. Można też sprzedawać nadwyżki :) Mam nadzieję, że kiedyś mi się to zdarzy :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 października 2017, 22:28

Zgadzam sie: good 0 bad

DObra izolacja to niskie koszty ogrzewania to idzie w parze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 października 2017, 14:59

Zgadzam sie: good 0 bad

niższe koszty ogrzewania to również dobrej jakości opał. Np stelmet na swój pellet daje gwarancję jakości i kaloryczności.

Zgłoś | Cytuj | Link

11 października 2017, 14:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcesz obniżyć koszty ogrzewania to najpierw zadbaj o odpowiedni poziom izolacji swojego domu, to bardzo istotne, a dodatkowo polecam również inwestycję w kolektory słoneczne dzięki czemu oszczędzić latem i zawsze będziesz miał do dyspozycji ciepłą wodę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 października 2017, 14:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja, niższe koszty ogrzewania zależą od kilku czynników, w tym od rodzaju i kaloryczności opału jaki izolacji budynku, o tym należy pamiętać. Im jest ona na wyższym poziomie tym niższe koszty ogrzewania.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 października 2017, 15:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Ocieplenie budynku to najtańszy sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania. Przez dobrze zaizolowane ściany i dachy przenika do otoczenia mniej energii cieplnej, co powoduje, że spada ilość energii, jaką trzeba wyprodukować do ogrzania domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

12 listopada 2017, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak, ja też jestem za tym, żeby po prostu inwestować w ekologię tj. pellet na przyklad. Materiał opałowy który nie robi w budżecie domowym wielkiego spustoszenia, a przy tym daje przyjemne ciepło. Odnośnie do kotłów, to ja z kolei mam doświadczenie z tymi http://ekogren.pl/ i modelel eg-pellet mini. jak dla mnie jest bardzo ok

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2017, 11:25

Zgadzam sie: good 0 bad

właśnie montaż jest tutaj najważniejszy
dieser Inhalt

Zgłoś | Cytuj | Link

6 grudnia 2017, 23:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie ma con się oszukiwać, jakość kotła czy naszego systemu ogrzewania też jest kluczowa. Ja odkąd mam piec od viessmanna to mam wrażenie, że naprawde koszty ogrzewania się zmniejszyły.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  24 25 26 27 28  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 149 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Ocieplenie budynku Liczba postów: 221 Grupa: Ekologiczny... Odpowiednie ocieplenie jest zawsze bardzo ważne. Pod adresem: https://cels.pl/ocieplanie/piana/ podsyłam namiary na pianę PUR od marki Cels. Ci mają duże doświa...
  • Elektromobilość zasilana z fotowoltaiki - jak to d... Liczba postów: 3 Grupa: Ekologiczny... To bardzo ciekawy temat i myślę, że warto go śledzić, bo coraz więcej osób będzie korzystało z elektromobilności. Od siebie dołożę jeszcze ten artykuł https://s...
  • energooszczędny domcio Liczba postów: 87 Grupa: Ekologiczny... Ze swojej strony mogę Wam polecić ofertę firmy, z której sam skorzystałem i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli potrzebuje świadectwa energetycznego, to polecam Wa...
  • Pompa ciepła Liczba postów: 8 Grupa: Ekologiczny... Wydajność energetyczna pomp ciepła powietrze-woda w porównaniu do powietrze-powietrze może się różnić w zależności od warunków atmosferycznych i temperatury zew...

Czytaj też