niższe koszty ogrzewania

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  28 29 30 31 32  ▸  ▸▸

1 czerwca 2018, 00:48

Zgadzam sie: good 0 bad

No to w takim razie warto postawić na pompę ciepła oraz rekuperację.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 czerwca 2018, 12:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli chcecie obniżyć koszty ogrzewania węglem to powinniście się rozejrzeć za sprawdzoną firmą, która oferuje wysokokaloryczny węgiel w dobrych cenach. Od siebie mogę wam polecić www.weglosmyk.pl Zamawiam od nich ekogroszek co sezon.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 czerwca 2018, 13:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy odpowiednio przygotowanym projekcie termomodernizacji całego budynku można osiągnąć spore oszczędności. Kolektorów słonecznych lepiej jednak używać do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Do ogrzewania całego domu można wykorzystać energię odnawialną w postaci np. pompy ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Efektywność działania instalacji zapewnią dedykowane płyty termoizolacyjne o współczynniku przenikania ciepła 0,033 W/mK: http://www.knauf-industries.pl/products,produ ct,188,knauf-therm-expert-floor-heating-eps-200--33.html

Ten post był edytowany przez e-rzecznik Knauf Therm dnia: 13 czerwca 2018, 13:48
Zgłoś | Cytuj | Link

8 lipca 2018, 16:55

Zgadzam sie: good 0 bad

A co myślicie o odnawialnych źródłach energii takich jak kolektory słoneczne i tym podobne. My mamy takie kolektory i widzimy różnicę w rachunkach.Trzeba tez wybrać firmę godną zaufania, która zrobi nam taka instalację - u nas zajęła się tym firma [url]http://www.abcenergia.pl/ .

Zgłoś | Cytuj | Link

11 lipca 2018, 09:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, kolektory słoneczne oraz pompa ciepła bardzo dobrze sprawdzą się domu jednorodzinnym i dzięki nim możemy w znaczny sposób zaoszczędzić na kosztach związanych z ogrzaniem wody a zima także całego domu.

Panda-automation.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 lipca 2018, 14:33

Zgadzam sie: good 0 bad

Uważam, że przy współczesnym dostępie do nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań dążących do jak największej energooszczędności, nie powinno być problemu ze znalezieniem rozwiązań, dzięki którym zastosowaniu dom stanie się bardziej ekologiczny i energooszczędny. W Polsce domem energooszczędnym jest budynek, dla którego wartość wskaźnika sezonowego zapotrzebowania energii na cele ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody jest mniejsza niż 70 kWh/m2 na rok. Poprzez wykorzystania na przykład paneli fotowoltaicznych czy pompy ciepła, udało mi się zejść trochę poniżej 60kWh/m2. Myślę, że duża w tym zasługa systemu kominowego, który zainstalowałem. Wysoka jakość materiałów gwarantuje niezawodność i ekonomię. W porównaniu do zwykłych kominów murowanych, taki system nie zajmuje powierzchni mieszkaniowej, a samo wykonanie takiej instalacji jest szybkie i łatwe. System kominowy świetnie współpracuje z piecem kondensacyjnym, przez co zwiększa jego wydajność, a co za tym idzie, obniża rachunki. Dlatego, jeżeli interesują cię nowoczesne ekonomiczne rozwiązania typu np. system kominowy, pozwalający zaoszczędzić pieniądze, to moim zdaniem warto zainteresować się ofertą dostępną na stronie http://www.systemykominowe.pl/

Ten post był edytowany przez Erkan dnia: 20 lipca 2018, 14:39
Zgłoś | Cytuj | Link

24 lipca 2018, 13:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Adam45 napisał: A co myślicie o odnawialnych źródłach energii takich jak
kolektory słoneczne i tym podobne.


jak najbardziej słuszny kierunek, ale przy założeniau, że fotowoltaika współpracuje z pompa ciepła oraz ogrzewaniem podłogowym. takie połaczenie da nam najbardziej ekonomiczne i ekologiczne efekty

Zgłoś | Cytuj | Link

2 sierpnia 2018, 16:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Na pierwszym miejscu oczywiście prawidłowa izolacja: ścian, fundamentów, dachu. Potem wydajny system grzewczy i dobre paliwo. Osobiście polecam olejowe z dobrym olejem np. ekoterm. Mam taki dom 120 metrów z poddaszem użytkowym, paliwo mam od http://poloil.pl/. Koszty ogrzewania mam pod kontrolą.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 sierpnia 2018, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik geruu napisał: Na pierwszym miejscu oczywiście prawidłowa izolacja:
ścian, fundamentów, dachu. Potem wydajny system grzewczy i
dobre paliwo. Osobiście polecam olejowe z dobrym olejem np.
ekoterm. Mam taki dom 120 metrów z poddaszem użytkowym,
paliwo mam od http://poloil.pl/. Koszty ogrzewania mam
pod kontrolą.


Olejowe jest okej pod warunkiem dobrze wykonanej instalacji i oleju dobrego. Trzeba zwrócić uwagę, że olej jest bardzo kaloryczny, więc na ogrzanie domu potrzeba go mniej niż gazu. Szczerze to powątpierwam w jakość tego gazu też. Pol-Oil spoko się wydaje, widzę, że mają Ekoterm właśnie to bardzo dobry sprawdzony olej nie żaden wynalazek.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 sierpnia 2018, 14:37

Zgadzam sie: good 0 bad

Kluczem do obniżenia kosztów ogrzewania budynku jest zmniejszenie ubytków ciepła do otoczenia, poprzez np. niezaizolowane ściany czy dach. W wizualizerze Knauf Therm można zobaczyć, jakie przegrody wymagają termoizolacji i jak zrobić to poprawnie:
https://www.knauf-industries.pl/program,showr oom,styropiany-zastosowania.html

Ten post był edytowany przez e-rzecznik Knauf Therm dnia: 13 sierpnia 2018, 14:38
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 39 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  28 29 30 31 32  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 143 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 194

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >