ocieplanie domku drewnianego styropianem

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

14 kwietnia 2007, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

mamy zamiar za kilka miesiecy ocieplic nasz domek drewniany, prosze o kilka wskazowek jak najlepiej to wykonac.
z gory dziekuje za odpowiedz
Ela

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2007, 19:52

Zgadzam sie: good 0 bad

Czemu chcesz ocieplać dom drewniany styropianem? Czy wełna w tym przypadku nie będzie lepszym materiałem (np ze względu na niepalność).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

15 kwietnia 2007, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

powedziano, ze to najlepszy sposob, mam na mysli zewnetrzna izolacje.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2007, 23:23

Zgadzam sie: good 0 bad

A ten dom ma konstrukcje szkieletową czy może jest z bali? No i kto Ci powiedział, że styropian jest najlepszym sposobem, no i czym sie kierował podając taką opinie. Moim zdaniem (podobnie jak krzysiekmm)lepszym materiałem przy budynku drewnianym będzie wełna mineralna ze względu na p.poż.
pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

15 kwietnia 2007, 23:50

Zgadzam sie: good 0 bad

nie wiem jaka ma konstrukcje :shock: nie wiem czy to ma znaczenie ale to jest domek 32m, w sumie mozna nazwac letniskowy, ci co go stawiali powiedzieli, ze mozna go ocieplic styropianem, jejciu dalej naprawde nie mam pojecia, napisz cos wiecej o tym ociepleniu....

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 kwietnia 2007, 15:37

Zgadzam sie: good 0 bad

proponuje zapoznać się ze stronkami producentów wełny mineralnej, lub poszukać w sieci informacji na temat wełny mineralnej i jej właściwości

Zgłoś | Cytuj | Link

24 kwietnia 2007, 15:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Może zapoznaj się ze stronką poświęconą wełnie mineralnej http://www.miwo.pl/
A co do domku z drewna to ja jestem za ocieplaniem takiego budynku jednak wełną mineralną. Jedna jej cecha mnie przekonuje - niepalność.
Użytkownik napisał:

ze strony MIWO

Wełna mineralna nie rozprzestrzenia płomienia, topi się w temperaturze ponad 1000 stopni C i może przez prawie 2 godziny działać jak zapora przeciwogniowa umożliwiając akcję gaśniczą i ewakuację ludzi. W trakcie oddziaływania temperatury na włókna wełny nie wydziela się dym.

pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link

25 kwietnia 2007, 16:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo ciekawa stronka, super dzieki, poczytam !
A jesli juz chodzi o styropian to czy to jest prawda ze mozna w nim zrobic wentylacje czy cos takiego ? czy mocuje sie listewki i na to kladzie styropian takze jest jakas wentylacja ?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2007, 11:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Na drewnie styropian klei się klejami dyspersyjnymi. TYLKO I WYł?CZNIE.

Tynkowanie dowolnym tynkiem oprócz akrylowego, najlepiej mineralny malowany farbą silikonową.

Przy dzisiejszych cenach wełny - zalety nie równoważą kosztów - dlatego ne opłacalne

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2007, 18:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziekuje za wskazowki ! wlasnie slyszalam od kolegi, ze pod styropian daja kratke co sluzy za wentylacje.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenie pianką PUR Liczba postów: 1 Grupa: Robimy izol... Gdzie szukać pomocy przy izolacji nieruchomości komercyjnej pianką PUR?
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >