ocieplanie domu szkieletowego

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

19 marca 2007, 18:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Mieszkam w drewnianym domu szkieletowym i chciałbym go ocieplić wełną mineralną , jednak nie wiem czy można przyklejać wełnę bezpośrednio do płyt OSB i czy to może być każda wełna, czy musi być jakaś specjalna ? Bardzo proszę o odpowiedź, za którą z góry dziękuję

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

27 marca 2007, 14:29

Zgadzam sie: good 0 bad

Bardzo dziękuję za pomoc, przydadzą mi się te informacje.Pozdrawiam.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2007, 12:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Kiepska jakośc porad tego Rockwoola. Płyty na rysunkach wyraźnie poprzyklejane są do ściany na placki, bez wymaganych obwódek wokół płyty.
Mam nadzieję, że reszta porad nie jest na podobnym poziomie.
Wstyd dla systemodawcy.

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2007, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Przejrzałem podany folder i spytam się szanownego sp5es gdzie można jednoznacznie wyczytać że izolacja jest klejona tylko na placki?? No i może Pan powie kto (jaka firma) według jego wiedzy jest ekspertem w tym temacie i ma rysunki przedstawiające idealne sytuacje??

Zgłoś | Cytuj | Link

1 kwietnia 2007, 16:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie można wyczytać, lecz można zobaczyć. I to bardzo wyraźnie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 kwietnia 2007, 22:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Daleko nie sięgając rys 111.1 , oraz wiz 111.4, 111.5, 111.6. Dla ułatwienia taka sama numeracja jest dla dwórch róźnych rysunków , z tym że jeden nazywa się rys. a inny wiz.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 kwietnia 2007, 21:20

Zgadzam sie: good 0 bad

No ja też nie widze miejsc klejonych na "placki" :) Jak dla mnie jest ok, zreszta sam robiłem w ten sposob i jakoś 7 roczek leci i wszystko w najlepszym porzadku. Oby bylo tak zawsze:)
pozdrawiam serdecznie

Zgłoś | Cytuj | Link

7 kwietnia 2007, 03:06

Zgadzam sie: good 0 bad

I dalej serdecznie życzę aby dalej tak było.
Pomiędzy stwierdzeniem "u mnie się nie zwaliło" a "jest to właściwe rozwiązanie" leżą światy.

Na życzenie mogę wysłać zdjęcia, że "dają też inaczej", właśnie z takiego powodu.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 kwietnia 2007, 23:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Radzę się przyjrzeć , że na rysunkach wyraźnie jedynie wystają zaokrąglenia placków, a brak jest "wałka" wokół płyty. Na innych rysunkach wyrażnie jest ten wałek widoczny jako ciągła , szara kreska pod płytą.


To są placki pod płytą
[img=http://img126.imagevenue.com/loc79/th_74 059_Clip_122_79lo.jpg]
[img=http://img37.imagevenue.com/loc111/th_74 064_Clip_2_122_111lo.jpg]
Przy takim klejeniu, zwłaszcza przy tej wielkości plackach - nie jest zachowana elementarna zasada pokrycia 40% powierzchni płyty klejem, który się trzyma podłoża.



a tu wałek
[img=http://img158.imagevenue.com/loc245/th_7 4069_Clip_3_122_245lo.jpg]

Zgłoś | Cytuj | Link

8 kwietnia 2007, 00:06

Zgadzam sie: good 0 bad

Zgodnie z instrukcja ITB 334 - ma być pokryte klejem min. 40% płyty, co nie przeszkadza w pokryciu całej powierzchni. 100% to więcej niż 40%.
W przypadku równego podłoża - np płyta drewniana można kleić na łoże grzebieniowe - i klejem pokrywa się 100% powierzchni, przy niskich zuzyciach kleju.

W przypadku klejenia na placki - daje si ę 6 placków po 10-15 cm oraz wałek ok 4 cm po obwodzie.

Inna opcja 10 cm wałek po obwodzie i 2 duże placki w środku. Tak, aby wyszło przedmiotowe 40% powierzchni.

Nakładanie kleju po obwodzie jest w takim przypadku niezbędne.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenia domu - jaki styropian ? Liczba postów: 34 Grupa: Robimy izol... Zanim zabierzesz się za remont poddasza, poczytaj sobie o piance PUR zamiast znowu wymieniać na wełnę. Nie dość że łatwiej się ją aplikuje, nie jest łatwopalna....
  • Ocieplenie poddasza pianką Liczba postów: 113 Grupa: Robimy izol... Użytkownik NikolMleczko napisał: może ktoś z forumowiczów poleci dobry pistolet do pianki Mogę polecić od Komatz https://www.komatz.pl/kategoria-produktu /akce...
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19164 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 221

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >