ocieplenie starego dachu

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

30 sierpnia 2010, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Mam taki problem. Dom (piętrowy) ma już ponad 20 lat. Dach jest dwustronnie spadzisty. Między krokwiami jest strop drewniany 1-go piętra. Od 2-3 lat, zimą, wchodząc na górę odczuwa się wyraźną różnicę temperatur. Tak jakby ciepło uciekało. Do ocieplenia, jak pamiętam, użyta była zwykła folia(innej wtedy nie było) i dwie warstwy wełny 50 takiej zielonej. Ostatnio wszedłem na strych i oderwałem ze stropu deski przy krokwiach bo myślałem,że wełna się zsunęła. Ale jest, natomiast przyklapnięta.Z 10 cm jest 6. Na stropie mogę wymienić,ale co ze skosami? Pełne deskowanie z 2 stron. Z zewnątrz papa+blacha(jeszcze dobra), od środka boazeria.Jak to ocieplić i czym?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 17:18

Zgadzam sie: good 0 bad

zerwac boazerie od wewnatrz, wyjac stara welne i dac nowa ... na to folia, plyty GK lub osb i po sprawie ... jezeli jest "przyklapnieta" (nie spelnia juz swojej roli), to rowniez sa szczeliny pomiedzy welna i dlatego zimno wpada

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 sierpnia 2010, 18:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Czyli bez totalnej demolki nic nie będzie. A gdyby docieplić od wewnątrz? Nabić łaty,dać wełnę i potem płyty osb. Wysokość mam tam 2,70 więc 100 mm mniej nie będzie problemem. Tylko jaką grubość wełny trzeba dać żeby było dobrze? Folia też? Z góry dzięki za informacje.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 sierpnia 2010, 23:14

Zgadzam sie: good 0 bad

teoretycznie mozna, ale czy to nie zwiekszy obciazenia dachu i w jakim stanie jest stara welna ( czy nie jest czasem gdzies namoknieta, splesniala itp)... grubosc welny: jezeli usuniesz stara, to 10-12 (na grubosc krokwi) i pozniej na przekladke 5 ( wtedy bedzie solidnie) ... jezeli nie usuniesz starej (bo jest dobra, ale tylko przyklapnieta i zostawisz boazerie), to 8-10 wystarczy ( teoretycznie mozesz dac 5, ale moze byc za chlodno)... folie paroizolacyjna przydaloby sie, zeby wilgoc od wewnatrz nie wpadala na welne i nie zostawala tam ... jest jeszcze folia z powloka alu, ktora dodatkowo odbija promieniowanie cieplne zeby nie uciekalo pomieszczenia ( ale kosztuje slono ;-) )

plyty GK sa lzejsze i latwiej zrobic konstrukcje z profili metalowych ... i sa ciensze od osb .. i tansze 8)

Zgłoś | Cytuj | Link

31 stycznia 2012, 20:40

Zgadzam sie: good 0 bad

chciał bym się zapytać czy mogę pomieść belki co łączą dwie strony dachu bo są za nisko

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 lutego 2012, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy na stary, przez lata obciążany dach może ze spokojem położyć blachodachówki? z góry dzięki za odpowiedź

Zgłoś | Cytuj | Link

25 czerwca 2012, 19:38

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Gość: mirekk napisał: chciał bym się zapytać czy mogę pomieść belki co
łączą dwie strony dachu bo są za nisko


Jeśli dobrze zrozumiałam treść postu, to każda ingerencja - podniesienie/obniżenie belek) może naruszyć konstrukcję dachu.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

12 kwietnia 2013, 19:59

Zgadzam sie: good 0 bad

lepiej skorzystać z usług firmy. W Poznaniu można kupić nowe mieszkania ? Inwestycja została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Ceny są promocyjne Deweloper SGI

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2015, 13:23

Zgadzam sie: good 0 bad

Dobry kontakt jest z ludźmi z Woj Tom jeśli chodzi o takie izolacje. Mają swój portal -www.izolacja-natryskowa.eu. Szybko działają, ale zwracają uwagę na szczegóły, wszystko tłumaczą, objaśniają.

Zgłoś | Cytuj | Link

15 stycznia 2016, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik yeti napisał: Witam. Mam taki problem. Dom (piętrowy) ma już ponad 20
lat. Dach jest dwustronnie spadzisty. Między krokwiami jest
strop drewniany 1-go piętra. Od 2-3 lat, zimą, ....


No znam ten problem... Mnie też to czeka niestety. Jednak ja już wiem że bez 'bajzlu' sie nie da. Choć u mnie sprawa będzie o tyle prostsza że kłopotem jest zbyt mało wełny. Był już dekarz na oględzinach, był zaprzyjaźniony majster od wykończeń wnętrz. U mnie trzeba będzie zwalić płyty gips-karton i dołożyć drugą warstwę wełny. Byłem w hurtowni i wiem że są stelaże które pozwalają na ułożenie do 25 cm wełny. Już wiem że wezmę wełnę z paroca bo mają wełnę kamienną a nie jak ta badziewna marketowa wełna z isovera... Tak wiec mnie przygoda w docieplanie poddasza też czeka.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 354 Grupa: Robimy dach Wiata garażowa zwykle pokryta jest blachotrapezem.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 203

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >