odpadający tynk ze sciany i zmiana koloru

« Powrót do grupy: Ekspert aranżacji wnętrz

17 marca 2018, 20:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Dzień dobry

Na scianie w dużym pokoju łuszzy mi sie farba po malowaniu rok temu i bende musiał to poprawić bo wygląda zle. Mam dwa pytania czym najlepij zedrzec stara farbe i jaka farbe polecacie zeby sie nie luszczyla i pozniej zeby brud sie dobrze czyscil? nie wiem co teraz na rynku sie oplaca w sklepie nie bede pytac bo rok temu mi doradzili i dzis sie luszczy

dziekuje

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 kwietnia 2018, 09:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Witaj janekcwa, starą warstwę powłoki malarskiej najłatwiej usunąć metalową szpachelką. Następnie należy dokładnie przeszlifować ściany, w celu pozbycia się resztek i nagromadzonego pyłu. Jeśli występują ubytki lub pęknięcia w ścianach należy je wypełnić odpowiednim materiałem np. gładzią szpachlową, ponownie przeszlifować, a następnie przemyć wilgotną szmatką z detergentem w celu usunięcia resztek pyłu, kurzu oraz tłuszczu. Przed przystąpieniem do malowania należy jeszcze zagruntować powierzchnię, aby zwiększyć przyczepność farby oraz zapewnić jej lepsze wysychanie. Polecamy preparat Dulux Universal Primer w połączeniu z farbami Dulux EasyCare, które tworzą na ścianach hydrofobowe powłoki odpychające płynne zabrudzenia, z matowym wykończeniem w bogatej gamie kolorystycznej.
Pozdrawiam Ekspert Dulux

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 maja 2018, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeżeli tynk odpada to musiał być nie najlepszej jakości. Ja zakupiłem gips budowlany od firmy www.testpol.com.pl, z którego wykonałem świetną gładź tynkarską. Jeżeli nie chcesz mieć problemów z odpadającym tynkiem to polecam ci zakup ich produktów.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 maja 2018, 10:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam www.ProjektKolor.com gdzie znajdziesz produkty dobrych i znanych producentów w niższej cenie, chętnie pomożemy także podczas wyboru odpowiedniego koloru farby.

Zgłoś | Cytuj | Link

31 maja 2018, 16:18

Zgadzam sie: good 0 bad

Szanowni Państwo,
Jeżeli powłoka malarska łuszczy się i odspaja, to należy ją usunąć, a następnie dokładnie oczyścić i odpylić powierzchnię. Trzeba również sprawdzić stan tynku – jeśli i on się kruszy, to konieczne będzie jego usunięcie, a następnie oczyszczenie podłoża, jego zagruntowanie (np. ACRYL-PUTZ® GU 40 Grunt polimerowy uniwersalny) i nałożenie na całą powierzchnię gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ. W przypadku, gdy tynk jest w dobrym stanie, można ograniczyć się do gruntowania i aplikacji nowej warstwy farby (można tu zastosować np. farbę Śnieżka Barwy Natury). Niezbędnym krokiem jest sprawdzenie tego, czemu stara powłoka malarska się łuszczyła i wyeliminowanie źródła tego problemu – jedną z przyczyn może być np. zawilgocenie ściany.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 maja 2018, 16:23

Zgadzam sie: good 0 bad

New network work:
http://tamera.w.telrock.org

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19160 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 160

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >