ogrzewanie podłogowe

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸

21 grudnia 2015, 13:51

Zgadzam sie: good 0 bad

To chyba zależy od rodzaju inwestycji oraz wielkości domu. Mam dość duży dom, w którym jest dużo otwartej przestrzeni. Firma, która wykonywała ogrzewanie podłogowe w naszym domu (firma Gazinstal z Lublina) odradziła nam zastosowanie ogrzewania podłogowego jako jedynego ogrzewania w domu, właśnie z uwagi na jego wielkość oraz dużą przestrzeń z dużą ilością okien. Zamontowali w naszym domu instalację ogrzewania podłogowego w wybranych pomieszczeniach. Główna funkcję ogrzewania pełni kocioł c.o. Samo ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem i szkoda, że nie sprawdziłoby sie w moim domu. Przy okazji polecę firmę Gazinstal. Nie chodzi tutaj o ich reklamę, ale podoba mi się to, że nie stosują sztampowych rozwiązań, ale starają się znaleźć optymalne rozwiązanie dla każdego klienta. To bardzo mądra i fachowa technika, tym bardziej, że jest to firma, która zajmuję się wykonywaniem wszelkich instalacji i przyłączy, montażem oczyszczalni ścieków oraz solarów. Jeśli będę potrzebowała firmy z takiej branży zwrócę się właśnie do nich.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 grudnia 2015, 11:24

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe jest świetne i bardzo komfortowe, jednak minusem jest, że faktycznie zużywa sporo prądu. Dlatego zanim się na nie zdecydujesz warto sie rozeznanć w ilości zużywanego prądu i zrobić porównanie cen energii na lokalnym rynku. Żeby potem nie było zdziwienia i szoku :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 grudnia 2015, 14:32

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe na podczerwień jest najoszczędniejszym ze wszystkich systemów grzewczych. tylko niedouczeni zakładają kable i maty grzewcze pod wylwkę, a potem wypłakują na forach, że jest drogo. Niestety głupota nie boli, ale za to odciska się na kieszeni!!!
To samo dotyczy wszystkich podłogówek wodnych!

Zgłoś | Cytuj | Link

3 lutego 2016, 10:31

Zgadzam sie: good 0 bad

Tak tylko jak drogie jest tego typu ogrzewanie ?? I jak to średnio wygląda przy 100m2 powierzchni. Nadal nie jestem jakoś do tego przekonany, ponieważ nie słyszałem opinii o tego rodzaju ogrzewania. Dlatego stare grzejniki żeberkowe wymieniłem na Kermi therm x2 i jak najbardziej jestem zadowolony, na pewno to system jeden z najlepszych wśró grzejników naściennych.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 lutego 2016, 09:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Wśród naściennych być może tak,nie przeczę, chociaż w starszym budownictwie można spotkać również starsze grzejniki żeliwne,które jako przewodnik cieplny też dobrze się sprawdzają. Co do systemu grzewczego na podczerwień- na pewno opcja ciekawa,ale koszty uzależnione są jak czytam od kilku czynników,jak zresztą wszędzie. Z naszej strony możecie liczyć na pomoc podczas wyboru odpowiedniego i wydajnego kotła na Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 lutego 2016, 00:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Głównym czynnikiem jest wartość izolacji domu. To można zawsze zmienić, izolując budynek, ale nie poprzez przyklejanie styropianu na fasadzie budynku, a poprzez dyfuzyjnie otwartą izolacją wewnętrzną.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 lutego 2016, 09:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Racja,z tym że pamiętajmy o kosztach izolacji dyfuzyjnie otwartej,bo skoro już przy tym jesteś,my to warto podając szczegóły tak nawet na przyszłość dla innych Użytkowników na forum,którzy zastanawiają się nad systemem grzewczym czy rodzaju izolacji jaki warto wykonać.

www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

10 lutego 2016, 17:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Porek456 to te grzejniki Kermi z szeregowym przepływem, co przyspieszają komfort cieplny o 25% oraz podobno pozwalają zaoszczędzić do 11%. Bo chyba widziałem je ostatnio w sklepie

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2016, 12:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewanie podłogowe na podczerwień jest
najoszczędniejszym ze wszystkich systemów grzewczych.
tylko niedouczeni zakładają kable i maty grzewcze pod
wylwkę, a potem wypłakują na forach, że jest drogo.
Niestety głupota nie boli, ale za to odciska się na
kieszeni!!!
To samo dotyczy wszystkich podłogówek wodnych!

Jeśli ktoś mieszka na wsi i ma drzewo za półdarmo i odpowiedni piec to z pewnością ogrzewanie podłogowe z tradycyjną wodną instalacją będzie równie tanie, a nawet tańsze niż to co Pan proponuje ;) Ale to zależy oczywiście od konkretnego przypadku.
Dodatkowo trzeba pamiętać o zwyczajnych grzejnikach np do łazienki gdzie można coś wygodnie położyć by się wysuszyło - na podłodze nawet ciepłej ręcznika suszyć nie będziemy ;)http://mat-dom.pl/grzejniki-elektryczne.html< /a>

Ten post był edytowany przez bartekwr dnia: 22 lutego 2016, 18:10
Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2016, 15:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Należy pamiętać jednak o tym, że w piecu trzeba palić, a jak ktoś pracuje, to drewna nie podłoży. Do tego czyszczenie pieca i cała procedura pozyskiwania drewna włącznie z rąbaniem nie jest dla ludzi starszych i schorowanych.
Poza tym takie ogrzewanie wyklucza wyjazd na kilka dni zimą, gdyż wtedy trzeba zatrudnić palacza. O dodatkowym zanieczyszczeniu powietrza nawet nie wspomnę...

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 14 ▾ Skocz do strony
◂◂  ◂  7 8 9 10 11  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 257

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >