ogrzewanie scienne

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸

8 października 2015, 07:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Oj również nie wydaje mi się, aby była to jakaś duża wada. Teraz minimalizm się sprawdza, więc nie ma już tyle ozdób, żeby je stawiać pod oknami. A Kermi therm X2 Plan V z idealnie płaską obudową będzie wszedzie super pasował :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2015, 11:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Kwestia indywidualnego zastosowania oraz budżetu,aczkolwiek moim zdaniem warto zdecydować się na dobrej jakości kocioł,w tradycyjnym układzie,który bezie solidny i niezastąpiony,a w wersji z podajnikiem mamy również wygodę.


www.PieceMans.pl

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 października 2015, 19:42

Zgadzam sie: good 0 bad

Jak kocioł na paliwo stałe to tylko i wyłacznie z podajnikiem o wiele większa wygoda. Natomiast co do ogrzewania ściennego. Jestem wiekszym przeciwnikiem niż zwolenniikiem. Jak na ścianie to tylko i wyłącznie grzejniki płytowe :)

Zgłoś | Cytuj | Link

5 listopada 2015, 14:05

Zgadzam sie: good 0 bad

To prawda,kocioł z podajnikiem to większa wygoda i praktyczność w jednym,więc także uważam ze warto sie nad nim zastanowić. Co do samego paliwa,to polecam zerknąć na www.Oze.Sklepna5.pl gdzie znajdziecie ekologiczne rozwiązania,bio paliwa.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 listopada 2015, 22:14

Zgadzam sie: good 0 bad

Im mniej roboty przy ładowaniu tym lepiej, więc podajnik bardzo sie przydaje. Co do ogrzewania ściennego jestem przeciwny, ponieważ wtedy trzeba odpowiednio pod nie ustawiac meble i pamiętać jak są położone, gdy chcemy np przybic do ściany obraz itp. Grzejniki naścienne płytowe to najbardziej optymalne rozwiązanie. A kermi therm x2 Plan-V, który nalezy do grzejników płytowych dodatkowo zapewnia wieksze oszczędności energii porównywane do tych przy ogrzewaniu podłogowym :)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 listopada 2015, 11:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ogrzewania centralne, do tego ze źródłem ciepła w postaci kotła na paliwo stałe, to najdroższy i najmniej ekologiczny system grzewczy jaki można sobie
założyć. Wodne ogrzewanie ścienne, to jest jakaś pomyłka. Drogie i niesterowalne!

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2015, 10:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do wodnego ogrzewania ściennego to mogę się zgodzić,cała reszta to wg mnie abstrakcja,ponieważ kocioł na paliwo stałe to jedna z ekonomiczniejszych form ogrzewania,wystarczy wybrać tylko dobry piec z podajnikiem,a akurat tym zajmujemy się na co dzień i pomożemy.


www.Elando.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

25 listopada 2015, 11:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Kotły sprawdzają się w starych, nieocieplonych domach. Tam jest ich miejsce.
W nowych, energooszczędnych domach są zbędne. Taniej jest ogrzewać decentralnie podczerwienią, a do tego z 10 letnią gwarancją. System ma trwałość od 30 do 50 lat. Ciekaw jestem ile w tym czasie trzeba wymienić piecy
na paliwo stałe, by ogrzewanie działało i ile zapłacić za energię elektryczną, gdyż piec na "powietrze" nie chodzi!

Zgłoś | Cytuj | Link

2 grudnia 2015, 19:55

Zgadzam sie: good 0 bad

Chodzi o ogrzewanie ścienne, czy naścienn, bo trochę się zgubiłem. Według mnie , jeżeli ktoś nie przewiduje remontu całego domu wraz z posadzką to tylko grzejniki naścienne wchodza w gre. U mnie tak własnie było, dlatego żeliwne starocie wymieniłem na te x2 therm i na prawdę fajnie się sprawują :)

Zgłoś | Cytuj | Link

22 stycznia 2016, 15:20

Zgadzam sie: good 0 bad

ścienne.. inaczej mówiąc płaszczyznowe, podobnie jak ogrzewanie podłogowe najlepiej współdziała z pompą ciepła. Technologia instalacji i oddawania ciepła bardzo zbliżona do ogrzewania podłogowego. Ciepło do otoczenia przekazywane jest z dużej powierzchni ścian poprzez promieniowanie, a nie konwekcję dzięki czemu eliminujemy zjawisko niekorzystnej dodatniej jonizacji powietrza. Nie występuje tu też zjawisko unoszenie się kurzu w pomieszczeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4 5  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 370 Grupa: Robimy inst... Wybór ogrzewania to inwestycja na lata, więc nie można podejść do tego zbyt lekko. Na pewno firma https://sisettemp.pl/ będzie w stanie nam doradzić, jakie ogrz...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19124 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 227

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >