oszczędny dom

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

22 marca 2015, 23:58

Zgadzam sie: good 0 bad

A jak przedstawia się jeśli chodzi o takie kolektory słoneczne i dom jednorodzinny cena zamontowania czegoś takiego? Czy jest to opłacalne? I czy jest w stanie dostarczyć energie do całego domu?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 marca 2015, 18:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Budując dom warto postawić na wersję full-eco. Może wyjść drożej ale eksploatacja wyjdzie taniej,chronimy także naszą piękną planetę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 marca 2015, 07:57

Zgadzam sie: good 0 bad

No jak full-eco to na pewno będzie drożej. Myślę, że aż tak to się nie uda, ale na pewno byłoby dobrze , gdyby chociaż część zużywanej energii była pordukowana dzięki odnawialnym źródłom to i tak byłoby dobrze :)

Zgłoś | Cytuj | Link

14 kwietnia 2015, 12:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Jako pierwsi w Szczecinie to byli panowie z Neptun Developer.

Zgłoś | Cytuj | Link

17 kwietnia 2015, 21:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Krabielko, ale o co chodzi z twoim postem skoro to nie jest w temacie ? Nie widzę w tym żadnego odniesienia do tematu oszczędnego domu, ani wykorzystania odnawialnych źródeł do produkcji energii

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 kwietnia 2015, 14:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli już robić dom ekologiczny, to niech to będzie dom w pełni ekologiczny.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 maja 2015, 17:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Łatwo powiedzieć :), ale jeżeli ktoś chce zrobić dom w pełni ekologiczny, czyli pasywny, który zużywa do 15 kWh/rok/m2 to koszta na prawde sa ogromne. Bo może kosztować nawet 2-3 razy tyle co zwykły budynek, bo jest to już wykorzystani grubszych technologi. Ale dodanie trochę ekologii dla domu i produkcji darmowej energii po okresie zwrotu w przypadku fotowoltaiki, kolektorów słonecznych czy pompy ciepła z dopłatą może być całkiem opłacalne :)

Zgłoś | Cytuj | Link

16 czerwca 2015, 08:55

Zgadzam sie: good 0 bad

jeżeli chodzi o ekologię to możemy wykonać niewielki krok w jej kierunku, zamiast od razu instalować wielkie kolektory słoneczne. wystarczy segregować śmieci. niby niewielka rzecz i nie wymaga od nas zachodu, ale warto. u mnie taka opcja się sprawdza, a jak zbiorę wystarczająco dużo opadów (zwłaszcza tych elektronicznych) to dzwonię po odbiór do http://agorecykling.pl/ i sprawa załatwiona

Zgłoś | Cytuj | Link

17 czerwca 2015, 14:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja polecam innowacyjne docieplenie aerogelowe o grubości jedynie 1mm co likwiduje mostki termiczne i zimne punkty kondensacji wody likwidując grzyba i pleśń oraz docieplając .
tak działa ta masa na płycie grzewczej pokrytej 1 mm tego izolatora plus dwie kostki lodu
https://www.youtube.com/watch?v=nLxCE_97Qmw

więcej o tym izolatorze na
www.izolacje-docieplenia.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

15 lipca 2015, 10:16

Zgadzam sie: good 0 bad

zmiekczacz wody jest ekologicznym rozwiązaniem. Niektore urzadzenia pozwalaja zmniejszyc zuztcie srodkow czystosci nawet do 50%. Dlatego warto pomyslec wlasnie o tym rozwiazaniu. Juz nie wspominajac o tym, ze dla instalacji bedzie to dobre rozwiazanie. W Global Water http://sklep.osmoza.pl/ sa super okazje

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 11 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • kolektory vs fotowoltaika Liczba postów: 319 Grupa: Ekspert kol... Może ktoś z państwa skorzysta z klemy do paneli fotowoltaicznych . To jest naprawdę bardzo ciekawa oferta dla wielu osób.
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 5 Grupa: Ekspert kol... Jeżeli chodzi o mnie, to zdecydowałem się skorzystać z oferty polecanej mi firmy Sanerga, która wykonała dla mnie całą instalację fotowoltaika ostrów wielkopols...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19127 użytkowników

Użytkownicy online (4)

gości: 154

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >