oszczędny dom

« Powrót do grupy: Ekspert kolektorów słonecznych

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

29 kwietnia 2014, 19:18

Zgadzam sie: good 0 bad

ja zastanawiam sie nad ekologicznymi rozwiązaniami w moim domu w okolicach wrocławia, ale nie wiem czy postawić na typowo ekologiczny dom czy tylko takie kolektory

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 kwietnia 2014, 19:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Mnie sie bardziej podobają takie domy scandiahomes.eu/domy-energooszczedne/]http://scandiahomes.eu /domy-energooszczedne/ własnie typowo energooszczędne. I chyba bardziej bedzie Ci się opłacało postawić taki dom niż zamontować same kolektory.

Ten post był edytowany przez redakcja dnia: 4 marca 2016, 20:52
Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 maja 2014, 01:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale kolektory głównie do ciepłej wody a to zależy od ilości użytkowników a nie od izolacyjności budynku.

Zgłoś | Cytuj | Link

5 czerwca 2014, 14:26

Zgadzam sie: good 0 bad

a jak z ciepłą wodą z kolektorów słonecznych zimą? Trzeba ją dogrzewać czymś czy zupłenie wystarcza?

Zgłoś | Cytuj | Link

9 października 2014, 13:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja zakładałem w sierpniu kolektory z http://ekosunkoszalin.pl/, więc dopiero w zimę bede je testował. Ale po tych dwóch miesiacach mogę już powiedzieć, ze całkiem dobrze sie sprawdzają. Co prawda jest nas tylko trójka w domu, ale ciepła woda jest cały czas.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 grudnia 2014, 18:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Dla mnie to jest jeszcze oszczędność wody – to jest dla mnie oszczędny dom. Ja na przykład zainwestowaem i w oszczędność pieniądza i oszczędność zdrowia – dając mu dobrą wodę – alkaiczną. Kupiłem jonizator http://jonizatory.eu/wszystko-o-wodzie/o-wodz ie/. No i jest to bardzo świetne rozwiązanie moim zdaniem. Odkręcasz kran – pijesz zdrową wodę, nie kupujesz już w butelkach i w ogóle jest świetnie z tym.

Zgłoś | Cytuj | Link

4 grudnia 2014, 14:58

Zgadzam sie: good 0 bad

dla mnie też ekologia jest ważna. dlatego uważam,że oszczędny dom można wyposażyć w nowoczesne filtry do jonizowania wody. u nas działa takie urządzenie z www.sklep.osmoza.pl i dzięki niemu uzyskujemy czystą wodę do picia,której mamy pod dostatkiem.

Zgłoś | Cytuj | Link

20 grudnia 2014, 15:49

Zgadzam sie: good 0 bad

widać, że takie ekologiczne podejście jest bardzo szeroko rozumiane... ja sam też chciałbym wprowadzić jakieś ulepszenia do własnych czterech kątów i poważnie myślę o kolektorach słonecznych. w ogóle opłaca się w nie inwestować? znalazłem firmę http://sklep.komarpol.pl/ która zapewniłaby dobry sprzęt, ale jeszcze jestem ciekawy naszych doświadczeń. jakieś spostrzeżenia?

Zgłoś | Cytuj | Link

23 grudnia 2014, 15:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi sie,że takie kolektory to naprawdę jest dobre rozwiązanie, szczególnie jak w lecie mozna zaoszczędzić na opale na ciepłą wodę :) I w zimie, jak jest słonecznie również. Ja zastanawiam sie nad założeniem filtrów do wody (http://www.watertech.pl), wiem, ze to są koszty, ale zoszczędziłabym na butelkowanej wodzie mineralnej chociaż. i na produkcji śmieci w moim domu.

Zgłoś | Cytuj | Link

7 lutego 2015, 19:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Według mnie kolektory słoneczne na pewno opłaca się kupić, a gdy jeszcze jest mozliwa dotacja na 45% to już całkowicie. Z ogrzanej ody bd mógł korzystać przez cały rok, ale wiadomo że znacznie większe mozliwości dadzą one wiosną i latem, a zimą czymś trzeba będzie tą instalacje wspomóc, ale często w zasobnikach jest grzałka elektryczna to może starczy chodź nie warantuję :)

Ten post był edytowany przez Porek456 dnia: 7 lutego 2015, 19:02
Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 8 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 6 Grupa: Ekspert kol... Są firmy które działają lokalnie na tym terenie, jak najbardziej pomogą w dotacjach, w pozyskaniu kredytów, doradzą też jaką moc instalacja powinna posiadać, do...
  • Fotowoltaika Myślenice Liczba postów: 3 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • kolektory vs fotowoltaika Liczba postów: 322 Grupa: Ekspert kol... Może ktoś z państwa skorzysta z klemy do paneli fotowoltaicznych . To jest naprawdę bardzo ciekawa oferta dla wielu osób.
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 11 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?
  • Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce Liczba postów: 4 Grupa: Ekspert kol... Jaki wykonawca Fotowoltaiki w Małopolsce potrafi przeprowadzić inwestora przez formalności związane z dofinansowaniem w programie Czyste Powietrze?

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19233 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 369

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >