pęknięcia poziome na łączeniu płyt gk

« Powrót do grupy: Stawiamy ściany

12 marca 2010, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam
W tydzień po postawieniu ścianki działowej pojawiły mi się pęknięcia na łączeniu do czoła (poziomym) płyt g-k. Odległość pomiędzy tymi płytami wynosi około 5 mm. Prawdopodobnie szczeline tą wypełnino kanufem uniflot nie stosując zadnych taśm. Całą ściankę dziś starłem papierem ściernym wyrównujac nierówności i strukturę farby. Co mam zrobić aby zapobiec dalszym pęknięciom i zatuszować aktualne? Pozostało mi knauf uniflot i gładź gipsar uni. Czy mam nałożyć knauf uniflot czy zagruntować, nałożyć głaź gipsar uni -która mam i włożyć taśme finezyją? Płyty stosowane były 2 merowe a wysokośc sianki to 2,6 - mozna podciąc troche brzegi płyt g-k aby po wklejeniu taśmy wyszła równa powierszchnia? Całą ścianka nie posiada teraz zadnych schropowień - czy na taka mogę położydź gładź. Pomocyicon_wink.gif

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

20 marca 2010, 21:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Podstawowy błąd to zastosowanie płyt 2m przy ściance 2.6 /są płyty o wymiarze 2.6 i ZAWSZE należy tak dobrać płytę by było jak najmniej łączeń/. Być może nie dało się wnieść płyt 2.6 z uwagi na wymiar ale skoro pojawiły się pęknięcia - oznacza to błąd wykonawczy. Rozumiem, że chodzi o pęknięcia na łączeniu brzegów niefazowanych. Oznacza to, że prawdopodobnie nie zastosowano podparcia tych łączeń /czyli brakuje wzmocnień poziomych/ i na dodatek nie wykonano faz. Szczelina 5mm jest zbyt duża /zapewne wykonawca uczył się z filmików z youtube/. Brak taśmy dopełnił resztę..

Jeśli zostało to tak wykonane jak opisałem, to hmm... nie dałbym gwarancji z pęknięciami na przyszłość, bo bazowo jest źle i poprawka oznacza rozbiórkę.
Teraz możesz tylko naciąć te pęknięcia, wyrżnąć fazy nożykiem /zabawa i przeklinanie na czym świat stoi/, nałożenie C40 + fizelina i wyrównanie gładzią. Przed każdą warstwą gipsu oczywiście papierek ścierny, odpylenie i grunt.
I jeszcze jedna sprawa - Gipsar jest materiałem bardzo delikatnym, fajnie się nakłada i super ściera /aż za super jak na mój gust/ ale nie toleruje błędów konstrukcyjnych - pęka od razu. Moim zdaniem po prostu nadaje się raczej na stałe powierzchnie, nie bardzo na ścianki, tutaj tylko C45 lub Megaron.

Powodzonka ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 marca 2010, 19:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie to wzmocnienia poziome powinno być? (profile poziome na tej wysokości?) Płyty są 2 m bo wysokość to 2,75 a 3 metrowe nie zmieściłyby się na klatce. Nie wiedząc dokładnie czy dobrze: naciołem końce płyt w kształcie v aby weszła taśma, zagruntowąłem uni-gruntem (2 razy), zaszpachlowałem knaufem uniflot i nałożyłem odrazu taśmę (taśma wydawała mi się mocniejsza niz tasiemka fizelinowa), troche wygłądziłem i naniosłem 2 warstwe knaufla aby wyrównać, 2 x uni-grunt i malowanie. Szczeliny między płytami to 2-3 mm wydawały mi się za małe bo na uniflot knauf pisze 5-7 mm. Skoro się na tym znaszto na łączeniach poziomych bez tasmy (szczeliny wypełnione kanufem uniflot, rozstaw profili 30 cm 10 cm szerokości i 10 wełna) też będą pęknięcia? Bo na łączeniach z sufitem i sćianą juz są (profil 10 cm, taśma akustyczna, knauf uniflot i akryl tytana. W przyszłości chce rozburzyć częsć starej scianki 1,5 do ktorej teraz dostawiono nową - do obecnego profila dokręcić jakiś od ośnieżnicy czy zwykły wystarczy? Jak będzie więcej pęknięc to można na to położyć taśmę flizelinową o szerokości 1 na całej powierzchni? ( ztego co patrzyłęm są takie chyba)Dzięki z góry

Zgłoś | Cytuj | Link

22 marca 2010, 20:05

Zgadzam sie: good 0 bad

ma cyeniach dałem siatkę - wydawała mi się mocniejsza od taśmy flizelinowej

Zgłoś | Cytuj | Link

13 kwietnia 2010, 02:35

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Anonymous napisał: Jakie to wzmocnienia poziome powinno być? (profile poziome na tej wysokości?) Płyty są 2 m bo wysokość to 2,75 a 3 metrowe nie zmieściłyby się na klatce. Nie wiedząc dokładnie czy dobrze: naciołem końce płyt w kształcie v aby weszła taśma, zagruntowąłem uni-gruntem (2 razy), zaszpachlowałem knaufem uniflot i nałożyłem odrazu taśmę (taśma wydawała mi się mocniejsza niz tasiemka fizelinowa), troche wygłądziłem i naniosłem 2 warstwe knaufla aby wyrównać, 2 x uni-grunt i malowanie. Szczeliny między płytami to 2-3 mm wydawały mi się za małe bo na uniflot knauf pisze 5-7 mm. Skoro się na tym znaszto na łączeniach poziomych bez tasmy (szczeliny wypełnione kanufem uniflot, rozstaw profili 30 cm 10 cm szerokości i 10 wełna) też będą pęknięcia? Bo na łączeniach z sufitem i sćianą juz są (profil 10 cm, taśma akustyczna, knauf uniflot i akryl tytana. W przyszłości chce rozburzyć częsć starej scianki 1,5 do ktorej teraz dostawiono nową - do obecnego profila dokręcić jakiś od ośnieżnicy czy zwykły wystarczy? Jak będzie więcej pęknięc to można na to położyć taśmę flizelinową o szerokości 1 na całej powierzchni? ( ztego co patrzyłęm są takie chyba)Dzięki z góry

Trochę to chaotycznie opisałeś i w sumie nie bardzo zrozumiałem co i jak. Odpowiadam na post dość późno ale jeśli masz jeszcze jakieś problemy w tym zakresie - pisz na mail. Znajdziesz na moim blogu /link w podpisie/ w dziale "kontakt"..

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

12 czerwca 2013, 08:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja proponuję zastosować taśmę z PCV, bo zwykła fizelina może być zbyt słaba i po jakimś czasie znowu będą wychodziły pęknięcia (przecież budynek cały czas pracuje). Spróbuj może takiej:TAŚMA GK ŁĄCZENIOWA TYPU TUFF-TAPE - http://www.profilepcv.com/profile_do_suchej_z abudowy_pl.htm
Jest też pokazana w zastosowaniu:
http://www.profilepcv.com/aktualnosci_pl.htm< /a>

Zgłoś | Cytuj | Link

31 lipca 2016, 14:11

Zgadzam sie: good 0 bad

ja jak miałem uszkodzenia w konstrukcji budynku to zgłosiłem się do firmy http://spec-bud.com.pl/ oni zajmują się naprawami betonu itp.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • czy warto budować dom ze ścian jednowarstwowych Liczba postów: 135 Grupa: Stawiamy śc... Hej, jeśli korzystacie z materiałów wienerberger to zerknijcie na ten ich konkurs, bo mogą Wam zwrócić za nie pieniądze: https://www.budogram.pl/konkurs
  • Jakie kupić narzędzia? Liczba postów: 4955 Grupa: Stawiamy śc... Ja polecam przede wszystkim kupowanie zestawów, dostępne są np. zestawy kluczy trzpieniowych, torx, płaskich, nasadkowych, szczękowych, otwornic oraz zestawy un...
  • Jakie pustaki? Liczba postów: 131 Grupa: Stawiamy śc... Dla planowanej w Olsztynie szukam niezawodnej firmy do wywozu gruzu, która mogłaby sprostać wymaganiom projektu komercyjnego. Czy firma Zamów-Kontener https://z...
  • Fototapety i inne. Liczba postów: 1193 Grupa: Stawiamy śc... Decydując się na współprace ze specjalistami nie marnujecie swojego czasu oraz pieniędzy. Jeżeli szukacie inspiracji do aranżacji Waszych wnętrz, to zdecydowani...
  • Wilgoć w ścianach Liczba postów: 4 Grupa: Stawiamy śc... Wilgoć na ścianach to poważny problem, którego nie powinniśmy bagatelizować. Im wcześniej wykryty - tym szybciej można z nim zawalczyć. Trzeba jednak znaleźć pr...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (3)

gości: 288

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >