płaskie dachówki

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 16 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸

23 maja 2015, 16:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Hhaha :) No niestety taka jest rzeczywistość, "dachy płaskie” w dobrej praktyce dekarskiej oznaczają konstrukcje o nachyleniu min. 2-3°. W Polsce najczęściej dachy domów są pochylone pod kątem 30-45 stopni, więc dachówka na pewno przy takim nachyleniu będzie odpowiednim pokryciem ;)

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2015, 16:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Największe nachylenie przy układaniu dachówki to 15?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

1 czerwca 2015, 20:08

Zgadzam sie: good 0 bad

To zależy jeszcze od dachówki jeśli chodzi Ci o dachówkę płaśka to najmniejszy kąt to ok.15-16 stopni, natomiast na pzykład przy karpiówce to 30 stopni. Pozdrawiam :)

Zgłoś | Cytuj | Link

4 czerwca 2015, 22:34

Zgadzam sie: good 0 bad

O to tego nie wiedziałem, że na 30 stopniach się koczy karpiówka, dzięki za uświadomienie. A z czego wynika ta różnica 15 stopni?

Zgłoś | Cytuj | Link

7 czerwca 2015, 18:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Pewnie od rozkłądu ciężaru i ich kształtu tuta masz link z podanymi kątami nachylenia do danego pokrycia tak ok. www.budujemydom.pl/dachy-i-rynny/11254-kryteria-wyboru-kata- nachylenia-dachu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

10 czerwca 2015, 19:00

Zgadzam sie: good 0 bad

O dzięki wielkie za znalezienie, bo potrzebowałem czegoś co mi rozjaśni

Zgłoś | Cytuj | Link

11 czerwca 2015, 06:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Spoko :) Zawsze do dyspozycji. Innym forumowiczom może również się przyda :)

Ten post był edytowany przez Porek456 dnia: 11 czerwca 2015, 06:12
Zgłoś | Cytuj | Link

29 września 2015, 21:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Właśnie, a co myślisz o dachach płaskich? Albo na przykład z pokryciem trawiastym tzw. zielone dachy czy jakoś tak. Mi to się wydaję trochę zbyt wymyślnym rozwiązaniem aczkolwiek jeśli komuś pasuję do wizji domu, to czemu by nie :)

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2015, 07:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Według mnie bezsensowna inwestycja. Jedynie sprawdza się w apartamentowcach, czy biurowcach.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 października 2015, 12:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale z tymi apartamentowcami to chodzi Ci o dachy, całkowicie porośnięte roślinnością, czy po prostu z pozakładanymi ogrodami na nich?? Widziałem nawet gdzieś, że w Warszawie stoją na niektórych biurowcach ule pszczele. To jest w ogóle niespotykane rozwiązanie :D

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 16 ▾ Skocz do strony
◂  1 2 3 4  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...
  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 310

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >