płyta grzewcza (kuchenna)

« Powrót do grupy: Sprzęt AGD i RTV

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸

27 stycznia 2013, 15:22

Zgadzam sie: good 0 bad

jaką płytę do zabudowy wybrać? klasyczną gazową a może popularną teraz indukcyjną? Jakie są zalety tego rodzaju płyt?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

28 stycznia 2013, 10:22

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście, że indukcyjna. Mniej brudzi, bowiem kuchenka gazowa wytwarza ciepło poprzez proces spalania. W związku z tym wszystkie utlenione produkty spalania (w tym tłuszczów) osiadają w kuchni, bardzo łatwo się ją czyście dzięki gładkiej powierzchni. Wygląda super nowocześnie. I gotowanie jest całkiem inne, lepsze. A płyta gazowa jest trochę tańsza w utrzymaniu. Jeśli masz gaz z sieci to różnica jest dość duża w kosztach, a jeśli masz butle to różnica w rachunkach będzie nie wielka, a wygoda dużo większa. Zdecydowanie płyta indukcyjna lub ceramiczna. Obecnie są wyprzedaże agd i możesz coś dla siebie złapać za niewielkie pieniądze. Pozdrawiam Janusz

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

3 lutego 2013, 09:48

Zgadzam sie: good 0 bad

A jeśli chodzi o producenta? Jakiego wybrać? Może macie w domu taką płytę i jesteście zadowoleni z danej marki?

Zgłoś | Cytuj | Link

27 lutego 2013, 09:07

Zgadzam sie: good 0 bad

czytałem wczoraj trochę o płytach. Indukcyjna jest najbardziej efektywna(wydajność jest największa;najmniejsze są straty energii) poza tym zminimalizowane jest w niej ryzyko poparzenia.Zastanawiała mnie też kwestia garnków i znalazłem informację, że należy sprawdzić czy do naczynia przyczepia się magnes- jeśli tak nadaje się do gotowania na płycie indukcyjnej.

Zgłoś | Cytuj | Link

13 stycznia 2016, 15:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Wydaje mi się, że naczynia mają specjalne oznaczenia

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 stycznia 2016, 11:57

Zgadzam sie: good 0 bad

Klasyczna gazowa jest tansza bo gaz jest tańszy niż prąd. Z drugiej strony indukcja jest łatwiejsza w czyszczeniu tak więc również jest to dobre rozwiązanie.
Musicie sobie sami przekalkulować co jest dla Was lepsze. Wygoda czy może cena.
My mamy obecnie ten model płyty marki Candy:


Jest jasna i dzięki temu o wiele łatwiejsza w czyszczeniu niż czarne szkło. Płyta ma dobrą moc oraz jest dobrze wykonana.Na stronie jest katalog płyt firmy:
http://www.candy.pl/pl/produkty/gotowanie/ply ty-grzejne

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2016, 11:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Płyta indukcyjna to wydatek na lata, dlatego według mnie jak najbardziej warto zainwestować troszkę pieniędzy i kupić dobrej jakości sprzęt. U mnie już drugi rok doskonale sprawdza się indukcja marki Kernau, to ta - http://www.kernau.com/produkt/kih-6413-4b-ply ta-indukcyjna-4-pola.html. Jakościowo jest b. dobra, ma 4 pole grzejne o 11 poziomach mocy, blokadę rodzicielską, funkcję auto power i stop&go, wskaźnik ciepła resztkowego oraz booster x4. Płyta sporo już "przeszła", a nadal wygląda jak nowa, dlatego tym bardziej polecam.

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2016, 14:14

Zgadzam sie: good 0 bad

może i jest to inwestycja na lata, ale jednak wolę tradycyjną

Zgłoś | Cytuj | Link

12 lutego 2018, 07:49

Zgadzam sie: good 0 bad

To pewnie każdy wybierze to, co będzie mu bardziej odpowiadało, ale sądzę, że przede wszystkim warto byłoby zapoznać się opcjami i zorientować, co będzie lepsze. Warto poczytać o płytach do zabudowy: www.poradnikowy.net/jak-dobierac-plyte-do-zab udowy/, żeby wiedzieć z czym się to je.

Ten post był edytowany przez madejski dnia: 12 lutego 2018, 07:50
Zgłoś | Cytuj | Link

28 lutego 2018, 12:39

Zgadzam sie: good 0 bad

Indukcja jest dobrym rozwiązaniem, ja sobie chwalę ten rodzaj płyty.
Fakt, że mam Candy z takimi funkcajmai jak miedzy innymi automatyczne wykrywanie położenia garnka.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 2 ▾ Skocz do strony
1 2  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Co sądzicie o sprzęcie AGD firmy Candy? Liczba postów: 152 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • Wybór odpowiednich urządzeń do małej kuchni Liczba postów: 45 Grupa: Sprzęt AGD... Na co Wy zwracaliście uwagę podczas zakupu wyposażenia do restauracji? Osobiście chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://gastromania.pl/rondle-...
  • sprzęt RTV i AGD Liczba postów: 29 Grupa: Sprzęt AGD... Osobiście chciałbym Wam polecić sprawdzić stronę, na której znajdziecie ofertę sklepu internetowego z najróżniejszymi częściami zamiennymi do sprzętu AGD, w tym...
  • Cichy odkurzacz - jaki? Liczba postów: 205 Grupa: Sprzęt AGD... Codzienne sprzątanie byłoby uciążliwe, gdyby nie sprawne i dobrze działające urządzenie, będące zawsze pod ręką. Jeśli przymierzasz się do zakupu nowego sprzętu...
  • Jaki gadżet na prezent dla męża Liczba postów: 203 Grupa: Sprzęt AGD... moze drukarka ? albo jakis gadzet ktorym sie interesuje? ___________ https://www.lek tor.edu.pl/toner-do-drukarki-kyocera

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 145

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >