po uszczelnieniu okien pojawila sie wilgoc, pomocy !!!

« Powrót do grupy: Robimy izolację cieplną

6 grudnia 2010, 16:10

Zgadzam sie: good 0 bad

witam wszystkich... mam straszny problem, zrobilem w mieszkaniu maly remont latem, malowanie podlogi i takie tam... na zime wzielam sie za uszczelnienie tz. uszczelnilem stare okna skrzynkowe wstawilem do pokoju próg i w tydzien po tych zabiegach w dwóch katach pokoju przy oknach pojawila sie woda co z tym zrobic jak przywrocic wentylacje, prosze o pomoc i pozdrawiam
moge dodac ze w tym pokoju nigdy nie bylo wilgoci... pojawila sie nagle i bardzo obfinie od sufitu do podlogi
moze rozszczelnic okna??? pokoj za sciana ma kuchnie tam sa dwie kratki wentylacyjne moze przebije dziure i wstawie kratke??? prosze o pomoc boje sie ze zaraz pojawi sie plesn

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 grudnia 2010, 16:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Przyczyna wilgoci jest zła wentylacja. Uszczelniłeś w domu wszystko by było ciepło i to jest ok, ale nie możesz teraz doprowadzić do sytuacji w której wystąpi grzyb. Prawdopodobnie skrapla Ci się powietrze, które może wydobywać się z każdego pomieszczenia np. od gotowania, lub od długo działającego komputera i innych rzeczy które wydzielają ciepłe powietrze, przede wszystkim musisz codziennie wietrzyć mieszkanie niezależnie od temperatury najlepiej 15 min rano i 15 min wieczorem nie słuchaj bzdur że przy -20 stopniach nie można otwierać okna wręcz trzeba bo wtedy jest najzdrowsze powietrze. Kratki wentylacyjne powinny byc w każdym pomieszczeniu w domu nie tylko w kuchni... czyli kuchnia łazienka pokoje przedpokój. teraz tylko wentylacja Ci została i weź się za to ostro bo inaczej zamieszka z tobą grzyb na ścianie. A w kuchni radze zamontować okap

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 grudnia 2010, 16:29

Zgadzam sie: good 0 bad

w pokoju byl kiedys piec kaflowy, czy moge wykorzystac pozostaly komin, który jest zamurowany?

Zgłoś | Cytuj | Link

6 grudnia 2010, 16:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Zależy do czego chciałbyś go wykorzystać?

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2010, 19:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli w tego typu oknach masz możliwość zamontowania nawiewników okiennych, to byłoby to dobre rozwiązanie. Nawietrzak listwowy montujesz w górnej części okna, tak aby znajdował się powyżej 2 m nad poziomem podłogi w pomieszczeniu. Nawiewniki zapewnią odpowiednią wymianę powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach. Tak jak pisze Przedmówca odpowiednia wentylacja pomieszczeń powinna zlikwidować problem wilgoci. W kuchni oraz łazience w miejscu kratek wentylacyjnych sprawdzają się także wentylatory. Najlepiej wybrać takie, które możesz włączyć samodzielnie. W razie dużego zaparowania pomieszczenia (gotowanie, gorąca kąpiel, prysznic) włączasz wentylator na kilka min dla przywrócenia prawidłowej wilgotności powietrza w danym pomieszczeniu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 stycznia 2011, 17:10

Zgadzam sie: good 0 bad

kubakustosz, nie trać czasu na pogaduszki na forum, tylko ściągnij fachowca, który zrobi Ci wentylację. To jedyne wyjście.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 czerwca 2011, 16:58

Zgadzam sie: good 0 bad

miałam podobny problem po zmianie okien na nowe. W takiej sytuacji należy usprawnić wentylacje grawitacyjną w budynku.
Po zamontowaniu nawiewników okiennych w istniejących oknach już nie miałam problemu z ciemnym nalotem oraz skraplaniem się na ścianie wody.
Polecam stronę http://osusz.eu/www/nawiewniki_oferta.html na której są pokazane rodzaje nawiewników okiennych.

Zgłoś | Cytuj | Link

8 grudnia 2012, 09:55

Zgadzam sie: good 0 bad

mam zamontowane nawiewniki okienne z których jestem zadowolony. Obecnie na zewnątrz jest -7C i na szybach nie mam skropliny mimo że przymknąłem nawiewnik ręcznie. Przez dwa lata stosowałem pochłaniacze wilgoci które nie usunęły wilgoci tak jak zrobiły to skutecznie nawiewniki. Dla zainteresowanych http://www.nawiew.eu/ gdzie znajduje się dużo informacji na ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 kwietnia 2013, 13:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Oczywiście wentylacja to oczywista oczywistość.
Do tego częste wietrzenie pomieszczenia.
Z tym że to ostatnie nie zawsze jest możliwe. Widziałam kiedyś na polsacie taki reportaż ze Ślaska (nie pamiętam o które miasto chodziło, ale mniejsza o to).
Było tam o tym, że ludzie mieszkający na jednym osiedlu zimą nie byli w stanie otwierać okien przez nawet 2 tygodnie, ponieważ osiedle leżało w dolinie i cały dym z pieców CO osiadał nad tym osiedlem.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 czerwca 2013, 12:11

Zgadzam sie: good 0 bad

Samo wietrzenie mieszkania nie jest rozwiązaniem. Co wówczas gdy mamy minusowe temperatury? Odpowiednia cyrkulacja powinna być zapewniona przez cały rok. Nawiewniki oraz sprawna wentylacja to podstawa dla zapewnienia właściwego obiegu powietrza w mieszkaniu.
---
Służę pomocą,
e-Rzecznik Knauf Insulation

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ocieplenie pianką PUR Liczba postów: 1 Grupa: Robimy izol... Gdzie szukać pomocy przy izolacji nieruchomości komercyjnej pianką PUR?
  • Jaki tynk? Liczba postów: 754 Grupa: Robimy izol... Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Nie będę mógł za bardzo pomóc.
  • Usterka przy ociepleniu bloku. Liczba postów: 6 Grupa: Robimy izol... Tynk na ociepleniu – pierwsza usterka. Gdy na ścianie pojawia się siatka pęknięć odwzorowująca układ płyt styropianowych, to jest to ... webmailer ionos
  • Wełna czy styropian? Co będzie lepsze? Liczba postów: 8 Grupa: Robimy izol... To ja podpowiem wam, że w miejscach trudno dostępnych sprawdzą się ocieplenia metodą wdmuchiwania granulatu celulozy i wełny. Tu sobie więcej o tym poczytajcie,...
  • Suprema Liczba postów: 367 Grupa: Robimy izol... A może warto zastanowić się tutaj nad izolacją natryskową? To bardzo dobre i zarazem praktyczne rozwiązanie,wystarczy wybrać tylko firmę która się tym zajmie. W...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 264

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >