połączenia kominek-rura

« Powrót do grupy: Kominki od A do Z

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸

12 maja 2008, 23:21

Zgadzam sie: good 0 bad

Czy połączenie wkładu z kominem powinno być luźna czy trzeba je czymś uszczelnić? Kupując czesci w sklepie nie było czegos specjalnego do połączenia. Jeśli ktos wie cos na ten temat to bardzo proszę o pomoc

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 września 2008, 19:40

Zgadzam sie: good 0 bad

Jeśli nie chcesz mieć niepotrzebnych niespodzianek, to uszczelnij połączenie.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 listopada 2008, 15:59

Zgadzam sie: good 0 bad

A może tak szanowna Latajka podsunie pomysł pytającemu czym takie połączenie uszczelnić, bo jak nie wie to po co bazgroli. Połączenie z kominem musi być szczelne, a jak sie łączy to zależy jaki komin posiadamy (ceramiczny systemowy; ceglany; stalowy)????

Zgłoś | Cytuj | Link

5 marca 2009, 02:04

Zgadzam sie: good 0 bad

ja z chęcią dowiedziałbym się jak połączyc rure metalową z kominka z rurą ceramiczna komina

Zgłoś | Cytuj | Link

6 marca 2009, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie można łaczyć rury z ceramiką na wcisk, bo podczas nagrzewania się rura stalowa może uszkodzić ceramikę. Zakłada się to najczęściej wchodząc mniejszą średnicą rury stalowej do ceramiki a połączenie uszczelnia się za pomocą sznura lub można zastosować mufe dwuścienną która ma zazdanie kompensować naprężenia. Zresztą każdy producen kominów ceramicznych powinien mieć instrukcję w której też będzie poruszony ten temat.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 grudnia 2009, 14:10

Zgadzam sie: good 0 bad

Po pierwsze i ostatnie to nie ma prawidłowych elementów do łączenia komin ceramiczny i rura stalowa. Na rynku dostępne są tylko rozwiązania połączenia rury ceramicznej z rurą stalową do środka, co przeczy całej logice sposobu uszczelniania komina i nie daje gwarancji, że nie nastąpi rozsadzenie takiego połączenia .Rura stalowa powinna obejmować ceramikę na zewnątrz - w innym przypadku ci co wierzą w odwracalność zjawisk przyrody niech zrobią sobie eksperyment na własnej d... . Naprawa rozwalonego trójnika w kominie ceramicznym to robota gorsza i droższa niż postawienie nowego komina ... ale wolna droga. Specjaliści którzy twierdzą inaczej to kończyli chyba inne szkoły - pewnie płacili za dyplomy. powodzenia :D

Zgłoś | Cytuj | Link

4 maja 2010, 02:56

Zgadzam sie: good 0 bad

Polecam odwiedzenie strony: www.biofire.com.pl

Zgłoś | Cytuj | Link

12 maja 2010, 16:52

Zgadzam sie: good 0 bad

otóż mój drogi przyjacielu są odpowiednie przescia kominowe do połączenia trójnika ceramicznego z rurą stalową a wygladaja w ten sposób ze z jednej strony wkłądasz elemnt stalowy przyłączenia a z drugiej jest ta rura pomniejszona o jakieś 2 cm na średnicy i jest owinięta sznurem który a jakże amortyzuje naprężenia w trójniku ceramicznym przez co nie ma możliwości pęknięca takiego trójnika .

Zakładanie rury stalowej na zewnątrz trójnika komina ceramicznego ;) oj ja sobie to nie wyobrażam

Zgłoś | Cytuj | Link

17 września 2010, 20:54

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik gość napisał: ja z chęcią dowiedziałbym się jak połączyc rure metalową z kominka z rurą ceramiczna komina
Do połączenia rury stalowej z ceramiczną służą Przejścia - komin ceramiczny, do podłączenia rury stalowej z kominem murowanym wkładki dwuścienne, natomiast do połączenia wylotu spalin z wkładu z rurą spalinową służy kryza. Jak widać produkty są dostępne na naszym rynku, wystarczy poszukać

Zgłoś | Cytuj | Link

28 października 2014, 03:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Zanim jeszcze zaczniesz się zastanawiać nad wkładem z kominem, sprawdź dokładnie rury, czy nie mają żadnych mankamentów, posiadają wszelkie atesty. Ja ostatnio kupiłem i okazal się bubel bo budowałem dom. Dopiero jak zobaczyłem, że badają je w m.in. http://www.metrotest.com.pl/laboratorium-meta lograficzne to uświadomiłem sobie, że człowiek musi zwracać uwagę na wszystko.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 3 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też