pompa ciepła

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

28 lutego 2013, 20:00

Zgadzam sie: good 0 bad

Jakie źródło dla pompy ciepła jest Waszym zdaniem lepszym wyborem, sonda pionowa czy kolektor poziomy? Dom o powierzchni 150 m2, mam dużą działkę. Bardzo proszę osoby, które spotkały się z podobną sytuacją o poradę.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

4 marca 2013, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Każda pompa ciepła zawsze zrobi swoje – „przepompuje” ciepło ze źródła dolnego do górnego, jeśli tylko źródło dolne jest odpowiednio wydajne. Ja postawiłem na pion.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

7 marca 2013, 22:09

Zgadzam sie: good 0 bad

Ale dlaczego wybrał Pan pion? Oczywiście, byłbym bardzo wdzięczny za Pana wrażenia ze swojej inwestycji.

Zgłoś | Cytuj | Link

10 marca 2013, 20:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam. Zastanawiam się nad inwestycją w pompę ciepła. Spotkałem dużo opinii polecających ogrzewanie podłogowe zamiast tradycyjnych grzejników przy systemie opartym o pompę. Proszę o podpowiedź, czy można klasyczne ogrzewanie grzejnikowe dostosować do pompy?

Zgłoś | Cytuj | Link

13 marca 2013, 18:47

Zgadzam sie: good 0 bad

Co do wyboru między kolektorem a sondą, sporo zależy od powierzchni działki- duża działko to mało precyzyjne określenie ;)oraz rodzaju gruntu. Rozwiązanie pionowe na które zdecydował się pan powyżej stosujemy przy małych powierzchniach działki lub jeśli działkę chcemy zagospodarować (drzewa, krzewy, kostka). Sonda polecana jest również w przypadku gdy na głębokości 2m występuje grunt suchy i piaszczysty (mała przewodność cieplna).

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

14 marca 2013, 19:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Odnośnie pytania Pana: jan44
Oczywiście że można połączyć pompę ciepła z tradycyjnym ogrzewaniem grzejnikowym. Jest to jednak zdecydowanie mniej efektywne i ekonomiczne rozwiązanie niż w przypadku ogrzewania podłogowego, które wymaga znacznie mniejszych temperatur (jak wiadomo im wieksza różnica temperatur miedzy źródłami: dolnym i górnym tym bardziej spada wydajność pompy- wsp Carnota)

Zgłoś | Cytuj | Link

14 marca 2013, 19:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Moja działka ma ponad 800 m2. Są jakieś wytyczne warunkujące to, czy powierzchnia działki jest już wystarczająca do kolektora poziomego, czy jeszcze za mała?

Zgłoś | Cytuj | Link

17 marca 2013, 17:01

Zgadzam sie: good 0 bad

Przy domu o powierzchni 150m2 powierzchnia potrzebna pod kolektor poziomy wyniesie ok. 350m2. Należy pamiętać aby od powierzchni działki odjąć powierzchnię którą zajmuje dom. Przy 800m2 (zakładając odpowiedni grunt) pompa pozioma będzie możliwa do zamontowania.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 marca 2013, 22:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Postanowiłem zamontować u siebie pompę ciepła, chciałbym przed inwestycją skonsultować się z ewentualnym wykonawcą instalacji. Czy znacie dobrego fachowca działającego na terenie warszawy?

Zgłoś | Cytuj | Link

25 marca 2013, 09:47

Zgadzam sie: good 0 bad

LodziUżytkownik dawidjanisz napisał: Postanowiłem zamontować u siebie pompę ciepła,
chciałbym przed inwestycją skonsultować się z
ewentualnym wykonawcą instalacji. Czy znacie dobrego
fachowca działającego na terenie warszawy?


jesli chodzi o rzetelna firme montujaca pompy ciepla polecam R&K z Lodzi, nie tak daleko od Warszawy a sa naprawde godni polecenia, maja rowniez autoryzowany serwis, ale moja pompa jest na gwarancji i poki co nie byla serwisowana. Szybki montaz i duza wiedza pracownikow, jestem zadowolony

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 13 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • dom energooszczedny Liczba postów: 142 Grupa: Ekologiczny... Z moją obecną wiedzą na temat energooszczędności domu poszedłbym przy budowie w: -projekt domu (jego bryła, ilość okien, umiejscowienie itd) nastawione na oszcz...
  • Jak wyliczyć zaoszczędzenie ciepła? Liczba postów: 32 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem tego typu obliczenia nie są możliwe, ponieważ zawsze po drodze wypadnie coś co zwiększy nasze rachunki za prąd czy ogrzewanie. Taka kwota może być....
  • Siatki dla kota i przeciw ptakom Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Pewnie bardzo dużo osób zainteresuje się siatka na okno dla kota . Tak naprawdę to jest bardzo interesująca oferta.
  • Zarządzanie nieruchomościami Liczba postów: 1 Grupa: Ekologiczny... Moim zdaniem na pewno warto się zainteresować zarządca nieruchomości Łódź . To jest naprawdę bardzo dobra oferta.
  • Pompa ciepła Liczba postów: 5 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli chodzi o pompy ciepła to jeśli chcesz skorzystać z programu czyste powietrze to pompa musi spełniać wysokie normy a to gwarantują produkty tego producent...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 193

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >