pompa ciepła a moduły fotowoltaiczne

« Powrót do grupy: Ekologiczny i energooszczędny dom

25 sierpnia 2021, 10:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Na jakiej zasadzie łączy się pompę ciepła z modułami fotowoltaicznymi? Czy każdą pompę można w ten sposób zasilać zieloną energią?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 sierpnia 2021, 11:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Funkcja Smart-Grid pozwala na połączenie instalacji PV z pompą ciepła. Smart-Grid Ready to nic innego jak inteligentna sieć, która umożliwia aktywację wybranych urządzeń w budynkach inteligentnych po to, aby wykorzystywać jak największą ilość energii aktualnie produkowanej przez instalację fotowoltaiczną.

Technologia Smart-Grid pozwala stworzyć pewną synergię instalacji pompy ciepła z instalacją fotowoltaiczną, tak aby w momencie, kiedy produkowana jest energia elektryczna z fotowoltaiki, falownik dał sygnał do pompy ciepła.

Ale nawet jeżeli pompa ciepła nie ma etykiety SG Ready, to i tak można mieć w domu oba urządzenia i z nich korzystać. W funkcjonującym jeszcze systemie opustów w którym rozliczają się posiadacze instalacji PV, energia produkowana w lecie w instalacji PV może być "przechowywana" w sieci i odebrana w zimie do zasilenia pompy ciepła.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

31 sierpnia 2021, 16:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Użytkownik Mielek napisał: Na jakiej zasadzie łączy się pompę ciepła z modułami
fotowoltaicznymi? Czy każdą pompę można w ten sposób
zasilać zieloną energią?Takie połączenie jest nawet wskazane i najbardziej efektywne. Korzyści są spore bo sami konsumujemy większość naszej energii nie tracąc na tym. Pompa potrzebuje wsparcia prądu wtedy gdy włącza się grzałka, jak temperatura mocno spada poniżej zera. Pompa działa do max -23 stopni także w naszym klimacie spokojnie się sprawdzi. Jednak jeśli chcesz sparować oba te urządzenia pompa ciepła musi posiadać odpowiedni program (sterownik), wtedy wszystko ma sens i można najefektywniej wykorzystać prąd z mikroinstalacji fotowoltaicznej. Ale i bez niego opłaca się posiadać pompę ciepła wraz z panelami. Jeśli masz tańszą pompę bez sterownika możesz fotowoltaiką wieczorami ogrzewać wodę. Fotowoltaika wtedy zasobnik wody traktuje jak magazyn energii.
Jest wiele sposobów na wykorzystanie zielonej energii. Ja akurat mam lepsza pompę ze sterownikiem – Daikin i cały zestaw zamontowała mi firma Synergio. Mój prąd zasila ogrzewanie i też grzeje wodę dodatkowo latem chłodzi poddasze gdzie podczas upałów wcześniej nie mogliśmy wytrzymać – dom 200 metrów kw. Polecam inwestycje w pompę ciepła to znakomite rozwiązanie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Ogrzewanie Liczba postów: 425 Grupa: Ekologiczny... Wiem, że jeżeli chodzi o ogrzewanie to koły 5 klasy są najlepsze. Taki właśnie piec wybrałem do siebie do domu i w zeszłym roku dokonałem wymiany. Piec zamówiłe...
  • Rozwój osobisty – co to jest? Liczba postów: 2 Grupa: Ekologiczny... super temat
  • fotowoltaika w firmie Liczba postów: 58 Grupa: Ekologiczny... Mi z reaserchu najlepiej obecnie wypadła firma https://www.otovo.pl/ . I do nich się zgłosiliśmy, odpowiednio dobrali panele (pewnego producenta), sprawnie zaję...
  • Panele fotowoltaiczne Liczba postów: 22 Grupa: Ekologiczny... U mnie panele zakładała ta firma https://www.otovo.pl/ i na pewno mogę Ci polecić. Na stronie masz kalkulator, możesz sprawdzić ile będzie Cię u nich kosztować....
  • materiał opałowy Liczba postów: 90 Grupa: Ekologiczny... Jeżeli ktoś z was szuka firmy, która oferuję kotły na biomasę to polecam zapoznać się z oferta firmyhttps://intermet.biz/kotly-uzywane . Firma oferuję sprzedaż....

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 17315 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 168

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >