pozwolenie na uzytkowanie

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

23 września 2014, 23:05

Zgadzam sie: good 0 bad

moja corka kupila dom i okazalo sie ze nie ma pozwolenia na uzytkowanie. Dom stoi w odleglosci okolo 1 metra od granicy dzialki sasiada. Jest zgoda pisemna sasiadow na takie posadowienie budynku. Pozwolenie na budowe jest z 2002 roku.Co nalezy wykonac aby zalegalizowac i otrzymac pozwolenie na uzytkowanie?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 września 2014, 08:41

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, dość skąpo Pan to opisał.
1. nie wiemy czy budynek posadowiono zgodnie z projektem, gdyż co do zasady minimalna odległość od granicy działki to 3m jak ściana nie posiada otworów okiennych lub drzwiowych, a także 4m, gdy takie otwory posiada. Jednakże jak wspomniałem wyżej, nie mamy informacji czy np. ze względu na charakterystyczne parametry działki lub miejscową zabudowę nie ustalono tych odległości mniejszych; 2. zgoda sąsiada o której Pan wspomniał nie funkcjonuje w obecnym prawie budowlanym, także nie ma najmniejszego znaczenia;
3. nie wiem czy budowa trwa tzn. czy posiada Pan dziennik budowy, kierownika budowy, który utrzymuje ciągłość budowy. Jeśli tak nie jest decyzja o pozwoleniu na budowę wygasła z racji przerwy w budowie.

Zapraszam do mnie na bloga pod adresem http://budowanietofrajda.blogspot.com/ na którym można zadawać pytania przez GG lub za pomocą formularza, tam Panu wszystko wytłumaczę, jeśli poda mi Pan więcej szczegółów. Korzystanie z bloga i zadawanie pytań jest oczywiście bezpłatne

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 września 2014, 14:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam.

staralem sie odpowiedziec na pana blogu ale okienko "wysylam" kreci sie bez konca, wiec nie wiem czy moja odpowiedz dotarla czy tez nie. czy moge prosic o e-maila na adres rejowscy1@poczta.onet.pl. Jaki jest do Pana e-mail?
Dom corki znajduje sie w Goscicinie powiat Wejherowo.

Zgłoś | Cytuj | Link

27 października 2014, 15:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Niestety, nie wiemy czy dom wybudowano zgodnie z zatwierdzonym projektem, czy budowa została zakończona i czy zostało złożone zawiadomienie o zakończeniu budowy. Z tego co piszesz wynika, ze został nałożony obowiązek uzyskania decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, co oznacza że były kłopoty. Legalizacja dotyczy tylko samowoli budowlanej i chyba tutaj nie ma zastosowania.
pozdrawiam
zapraszam do lektury poradnika zawierającego szereg informacji związanych z formalno-prawną strona inwestycji budowlanych: www.archi55.pl/poradnik

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19158 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 172

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >