problem z kranem

« Powrót do grupy: Robimy instalację hydrauliczną i grzewczą

29 listopada 2011, 12:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam mój problem polega na tym że mamm w domku jednorodzinnym instalację wodną opartą o hydrofor zbudowany z pompy trzystopniowej i zbiornika ok. 150l. Odkręcenie zimnej wody powoduje strzał powietrza z kranu co niesie za sobą również rozprysk wody na domowników. Jaka może być przyczyna tych strzałów z kranu?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2012, 21:26

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam,
Przyczyn może być kilka, na początek ustalmy rodzaj instalacji. Proszę o informację czy pompa zasilana jest z sieci wodociągowej w której jest zbyt małe ciśnienie, czy też ze studni głębinowej?
Jeżeli zasilana jest ze studni, należy sprawdzić na jakiej głębokości znajduje się lustro wody. Maksymalna głębokość zasysania pompy w idealnych warunkach wynosi ok 10 msłw czyli 1 bar. Realnie nie wygląda to tak dobrze, stąd głębokość ssania liczona jest na ok 6-7 m. Strzały mogą być związane z zasysaniem przez pompę powietrza, ponieważ lustro wody jest na zbyt małej głębokości.
Czekam na informacje od Pana,
Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 grudnia 2021, 17:53

Zgadzam sie: good 1 bad

Dokładnie ciężko jest jednoznacznie wskazać na jedną przyczynę i moim zdaniem posiadanie dobrze wykonanej instalacji hydraulicznej i wodnej jest czymś istotnym. Ja także na ten moment chcę sobie kupić pompę hydroforową https://ogrody24.pl/pompy/pompy-hydroforowe i wiem, że w najbliższym czasie to zrobię.

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2022, 12:05

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja w takich przypadkach polegam na fachowcach. niestety na hydraulice sie nie znam :P Jeżeli jestes z okolic Wrocławia to polecam firmę https://jotka-hydraulik.pl/ :)

Zgłoś | Cytuj | Link

28 września 2022, 12:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Wow loads of helpful material



Source:

- https://politicaprivacy.com/the-individual-investors-plight- trust-your-equipment/

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Jakie ogrzewanie? Liczba postów: 371 Grupa: Robimy inst... Jeśli chodzi o ogrzewanie, zawsze lepiej być proaktywnym niż reaktywnym. Dlatego serwis junkers Poznań warto rozważyć, zanim pojawią się jakiekolwiek problemy z...
  • oczyszczalnia v szambo Liczba postów: 203 Grupa: Robimy inst... W życiu nie zdecydowałabym się na szambo!
  • Przydomowe oczyszczalnie ścieków? Liczba postów: 58 Grupa: Robimy inst... My zdecydowaliśmy się na przydomową oczyszczalnię biologiczną i to bardzo dobry pomysł, jeśli myśli się o ekologii a chce się też oszczędzić. Nasza EKO-BIO 2500...
  • Magazyn na paliwo Liczba postów: 29 Grupa: Robimy inst... Poszukuje sprawdzonej firmy, która oferuje karty flota. Ważna jest dla mnie szybka i prosta procedura. Do tej pory wyszukałam w Internecie firmę Flotex Polska S...
  • montaż instalacji CO Myślenice Liczba postów: 2 Grupa: Robimy inst... Czy ktoś może polecić firmę zajmującą się montażem instalacji centralnego ogrzewania w Myślenicach? Chciałbym dowiedzieć się więcej o ich doświadczeniu i jakośc...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19165 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 214

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >