pytanie o dach

« Powrót do grupy: Robimy dach

17 kwietnia 2008, 17:17

Zgadzam sie: good 0 bad

czy można beż zgody sąsiada wypościć wiatrówkę , jeśli bydynek stoi w granicy działki?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

6 maja 2008, 23:08

Zgadzam sie: good 0 bad

Chyba nie. Jak chciałem okno przenieść to musiałem mieć zgodę dwóch sąsiadów. Paranoja :x

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

30 maja 2008, 03:50

Zgadzam sie: good 0 bad

Granica posesji jest nienaruszalna. Wszystkie wody opadowe z zabudowy można odprowadzać wyłącznie na swoją stronę. Woda nawet nie może kapać na teren sąsiada.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2008, 13:32

Zgadzam sie: good 0 bad

to nie rozumie . sąsiad zmienił na budynku gospodarczym pokrycie i wysunął dach /konkretnie tzw.wiatrówkę nad moja posesje i posesje swojego sąsiada o 15 centymetrów. woda płynąca z dachu / nie ma rynny / leje nie na moje ogrodzenie. sąsiad nie pytał o zgodę czy może wysunąć dach. Inspekcja nadzoru budowlanego w województwie lubelskim / nie podaje miejscowości/ stwierdziła ze nie ma problemu i nie ma podstaw do zmiany dachu i wnoszenia skargi na decyzję . I co państwo na to/ czy istnieje cos takiego jak nienaruszalnośc własności?

Zgłoś | Cytuj | Link

30 maja 2008, 18:36

Zgadzam sie: good 0 bad

Inspekcja nie ma racji (albo znajomi, albo niewiedza) urzędasów.
Nie masz innego wyjścia, jak udać się do adwokata i po konsultacjach złóż pismo do lokalnych władz o nakazanie poprawienia dachu tak, aby był zgodnie z przepisami, gdyż nie jest i masz podstawy do roszczeń.

Przytaczam kilka fragmentów obowiązujących przepisów w tym zakresie:
"ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY
z dnia 12 kwietnia 2002 r.
w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
(Dz. U. Nr 75, poz. 690)
...
§ 12. 1. Przy usytuowaniu budynku na działce budowlanej powinny być zachowane odległości między budynkami i urządzeniami terenowymi oraz odległości budynku i urządzeń terenowych od granic działki i od zabudowy na sąsiednich działkach budowlanych, określone w rozporządzeniu, a także w przepisach odrębnych, w tym higienicznosanitarnych, o bezpieczeństwie i higienie pracy, o ochronie przeciwpożarowej oraz o drogach publicznych.
...
5. Okapy i gzymsy nie mogą pomniejszać wymaganych w ust. 3, 6 i 7 odległości od granicy działki budowlanej o więcej niż 0,5 m, natomiast takie elementy jak balkony, galerie, werandy, tarasy lub schody zewnętrzne - o więcej niż 1 m.
...6. Budynek może być usytuowany ścianą zewnętrzną bez otworów bezpośrednio przy granicy działki budowlanej, z zastrzeżeniem ust. 10 oraz § 271 ust. 12 pkt 1, jeżeli:
1) wynika to z ustaleń decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu bądź
2) na sąsiedniej działce istnieje już budynek ze ścianą usytuowaną bezpośrednio przy tej granicy, a wznoszony budynek będzie:
a) przylegał do istniejącego całą długością swojej ściany,
b) miał w pasie o szerokości 3 m, przyległym do granicy działki, wysokość i wymiar równoległy do tej granicy, nie większe niż w budynku istniejącym na sąsiedniej działce.
...
10. Budynek inwentarski, a także budynek gospodarczy do przechowywania płodów rolnych, w tym stodoła, nie mogą być sytuowane bezpośrednio przy granicy działki budowlanej jako sąsiadujące z budynkiem mieszkalnym, zamieszkania zbiorowego oraz użyteczności publicznej...."

Pozdrawiam,
Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 września 2021, 12:00

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie jeżeli trwałe i funkcjonalne materiały hydroizolacyjne dla dachów to polecam zwróć uwagę na Icopal u których znajdziecie wysokiej klasy rozwiązania, jak Papy w Technologii Szybki Profil SBS na które sami się zdecydowaliśmy, przy czym możemy liczyć na 45 lat gwarancji.

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2021, 21:34

Zgadzam sie: good 0 bad

Najlepszy pomysł to zdecydowanie zadaszenie ze stali nierdzewnej, charakteryzujące się solidną jakością. Dostarczone przez https://www.stalnierdzewna.biz/dachy całkowicie sprostały moim wymaganiom, świetnie się to sprowadza! Budynek mocno zyskał.

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2021, 23:45

Zgadzam sie: good 0 bad

Realizację konstrukcji dachowej zdecydowaliśmy się powierzyć zaufanym specjalistom, aby efekt końcowy był zadowalający. Dlatego padło na https://www.nowy-dach.com.pl/oferta/budowa-da chu , dla których zrealizowanie tego okazało się dziecinnie proste. A my możemy się pochwalić ślicznym dachem!

Zgłoś | Cytuj | Link

5 października 2021, 11:41

Zgadzam sie: good 0 bad

W takim razie jeżeli jesteście na etapie wyboru dobrej jakości materiałów dachowych w przystępnej cenie i jednocześnie fajnej ofercie w zakresie wyboru pokryć dachowych oraz dekarzy to ze swojej strony śmiało zaproponuje Ci sprawdzenie modeli od Braas m.in Opal, Turmalin, Topas bądź Teviva.

Zgłoś | Cytuj | Link

14 grudnia 2021, 12:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Ostatnio miałem trochę problemów z dachem i powiem wam, że musiałem znaleźć kogoś kto wykona nowe pokrycie. Wiadomo, że zrobienie dachu to jest inwestycja i trzeba szukać firmy, która zrobi dobrze pracę za rozsądną cenę. Mój znajomy polecił mi firmę https://www.solidnydekarz.pl/kontakt i z tego co wiem to mają bardzo dobre opinie.

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...
  • dach Liczba postów: 243 Grupa: Robimy dach Kluczowe jest zdecydowanie odpowiednio dobrane pokrycie dachowe, skuteczna izolacja to połączenie wręcz idealne jeżeli chodzi o dach, także dobrze że Braas wpro...
  • blacha trapezowa Liczba postów: 141 Grupa: Robimy dach Rewelacyjny wątek . Bardzo dobrze, że ten wątek jest. __________________________________ ____________ mechanik pruszków
  • Pokrycie dachu Liczba postów: 673 Grupa: Robimy dach Zdecydowanie muszę przeprowadzić remont generalny dachu.
  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 90 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19129 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 259

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >