stara podloga drewniana i OSB

« Powrót do grupy: Robimy stropy i podłogi

12 kwietnia 2008, 18:17

Zgadzam sie: good 0 bad

jest stara podloga drewniana (deski skrzypia i gdzies miejscami sie ugina) ale nie jest rowna ... miejscami sa gorki (glownie w naroznikach)

1 czy przykrecenie plyt OSB zalatwi sprawe i czy jest mozliwosc klejenia plyt OSB na stara podloge drewniana

2 czy lepiej zerwac cala stara podloge wraz z wyniesieniem syfu ktory jest pod spodem i na nowych legarach ulozyc plyty OSB (miedzy legary welna mineralna) i na to terakote (oczywiscie na specjalnym kleju itd)??

nie mozna zastosowac tradycyjnej wylewki ze wzgledu na obciazenie stropu

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

29 lipca 2008, 15:48

Zgadzam sie: good 0 bad

Żadne z podawanych rozwiązań nie jest poprawne!

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

16 sierpnia 2008, 10:58

Zgadzam sie: good 0 bad

panie brygadzisto Pan zawsze na nie!!! JA powiem że robię to samo 1 metodą i nie jest źle, tragedii nie ma a finansowo nie jest masakra
pewnie fachowo to trzeba zerwać strop i wylać odnowa ???
Pozdrawiam i życze udanych remontów!!

Zgłoś | Cytuj | Link

16 sierpnia 2008, 15:07

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem na NIE wszelkim improwizacjom i partyzantce w budownictwie - to gwoli ścisłości.
W omawianym przypadku, trzeba zbadać co jest przyczyną zapadania się podłogi. Nie wykluczone, że gniją legary lub deski. W takim przypadku zamykanie tam powietrza płytami OSB to samobójstwo.
Jeśli mają być płytki ceramiczne, to odradzam ich przyklejanie na OSB (zbyt duża róznica w parametrach wytrzymałościowych oraz rozszerzalnościowych). W przypadku układania paneli lub wykładzin - można.

Jerzy Zembrowski

Zgłoś | Cytuj | Link

3 września 2008, 14:28

Zgadzam sie: good 0 bad

Panele na płytę OSB, czy starą podłogę?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

24 stycznia 2018, 10:18

Zgadzam sie: good 0 bad

osb na wykładzinę czy panele nadaje się bez problemu, gorzej pod płytki, jeśli masz jakieś nierówności to może wylewka samopoziomująca
http://www.drewbud24.pl/

Ten post był edytowany przez drewbud dnia: 24 stycznia 2018, 10:18
Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Grunt na posadzkę Liczba postów: 28 Grupa: Robimy stro... Szanowny Panie, Zastosowanie gruntu niesie za sobą wiele korzyści. Grunt sprawia, że powierzchnia jest bardziej stabilna, wolna od zanieczyszczeń, charakteryzuj...
  • tynki czy wylewki co pierwsze ? Liczba postów: 11 Grupa: Robimy stro... Najpierw posadzki bo mam ogrzewanie podłogowe. Wchodził hydraulik i elektryk. Hydraulik kładł całą instalację na to styropian i szła wylewka co by inni mi po st...
  • Podłogi drewniane - parkiet, deski... Liczba postów: 356 Grupa: Robimy stro... Podłogi drewniane moim zdaniem są najlepsze, bo sprawiają wrażenie ciepłych i są stosunkowo łatwe w utrzymaniu. Świetnie się prezentują i bez problemu można je....
  • Panele Liczba postów: 127 Grupa: Robimy stro... Byłam uparta -panele i koniec ,teraz z perspektywy czasu jak już mieszkam od listopada,to cały dół zrobiłabym w gresie drewnopodobnym. Szczególnie, ze patrzę so...
  • Jak należy dbać o deskę barlinecką? Liczba postów: 7 Grupa: Robimy stro... Akurat jeżeli chodzi o podłogi, ich wymianę, usuwanie subitu, kleju spod płytek czy parkietu to możemy pomóc, zajmujemy się tym na co dzień, zerknijcie na www.U...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 280

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >