tapeta czy farba?

« Powrót do grupy: Wykańczamy budynek

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

22 maja 2009, 13:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Lepiej ściany tapetować czy malować? Proszę o radę. Pozdrowienia :wink:

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

25 maja 2009, 15:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Cześć! Wiesz, ja raczej polecałbym malowanie, a nie tapetowanie. Teraz dostępnych jest na rynku tyle różnego rodzaju farb, że na prawdę jest z czego wybierać. Inna sprawa jeżeli masz nierówne ściany i przed malowaniem trzeba ny kłaść gładź, wtedy lepsze byłoby raczej tapetowanie. Pozdrawiam

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

26 września 2009, 23:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Wszystko zależy od aranżacji pomieszczenia. Nie jestem zwolennikiem tapetowania całości ale przy umiejętnym wykorzystaniu tapety na konkretnych odcinkach ścian lub zabudów można uzyskać super efekty. Ważny jest oczywiście dobór koloru i wzoru oraz odpowiednio wyprowadzone oświetlenie.

Zgłoś | Cytuj | Link

19 lutego 2010, 12:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Popieram roberta. Możesz "pobawić" się pomieszczeniem łącząc gołe kolorowe ściany z tapetami. Najfajniej będzie wyglądać jeśli np tylko jedną ścianę (główną) wytapetujesz, a pozostałe możesz pomalować np na dwa kolory ( w różnej tonacji np czekoladowy i cappucino albo ecru). Tapetę polecam niebanalną, niejednolitą tylko wzorzystą :) Nada to charakter pomieszczeniu i będzie się świetnie prezentować. Jeśli nie jesteś przekonana do normalnej tapety to możesz poszukać sobie fototapet czy też naklejek na ścianę.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 lutego 2010, 16:51

Zgadzam sie: good 0 bad

Jestem jednak za malowaniem. Bo na gładkiej powierzchni najładniej uwydatniają się jednolite kolorki. Zresztą możliwości jest teraz masa, farby magnat mają na przykład świetne systemy zdobień, które nadają niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

23 lutego 2010, 18:02

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja też jestem za malowaniem. Wnętrze wygląda bardziej elegancko, możliwości kolorów masz milion i wzorów także, bo możesz sobie zrobić jakiś rzucik, albo pomalować część ścian na jakiś kolor a część na inny. W jednym pomieszczeni z tapetą tak nie zrobisz.

Zgłoś | Cytuj | Link

25 lutego 2010, 01:46

Zgadzam sie: good 0 bad

Teraz jest bardzo dużo ciekawych wzorów tapet. Można je łączyć w różne kompozycje, również jako tapeta plus farba. Polecam ciekawy artykuł dla tych co mają dylemat malować czy tapetować. Czy tapetowanie jest nadal modne?

Zgłoś | Cytuj | Link

16 września 2010, 20:59

Zgadzam sie: good 0 bad

Możesz pomieszać i jedno i drugie :). Ja osobiście wolę farbę, ale tapety też są bardzo ładne. Jeżeli boisz się pobrudzenia przez dziecko, bądź psa ścian pomalowanych farbą, to kup wtedy farbę lateksową, którą można normalnie myć.

Zgłoś | Cytuj | Link

21 września 2010, 22:43

Zgadzam sie: good 0 bad

Ja bym wolał wymalować, jeżeli po jakimś czasie kolor się znudzi to szybko można przemalować a z tapetą to już trochę więcej zabawy.

Zgłoś | Cytuj | Link

23 września 2010, 15:41

Zgadzam sie: good 0 bad

jestem tego samego zdania. Myślę, że farba będzie lepsza. Z podobnych powodów, jakie podał poprzednik. Kiedy pomaluje, zawsze, możesz przemalować, poprawić, itd. Z tapetę trzeba zerwać, wyrównać, i - tylko niech ci się w tym miejscu nie zachce malować jednak farbą, roboty co nie miara, z wyrównaniem! Tylko później pozostaje (raczej) tapeta.

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 5 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Fototapeta - modna, czy niekoniecznie? Liczba postów: 6401 Grupa: Wykańczamy... Interesuje mnie tapeta do sypialni glamour i tapeta do salonu. Zależy mi na tapetach produkowanych z flizeliny. W Internecie znalazłam sklep Pasion Tapety. Więc...
  • Baterie prysznicowe - jakie wybrać Liczba postów: 6 Grupa: Wykańczamy... W zakresie baterii prysznicowych to warto zapoznać się z ofertą Oltens u których możliwości w tym zakresie jest naprawdę sporo i na https://oltens.com/pl/bateri...
  • narzędzia do wykończenia domu Liczba postów: 20 Grupa: Wykańczamy... Narzędzia do wykończenia domu są niezbędnym wyposażeniem dla każdego majsterkowicza czy profesjonalnego remontowicza. Pomagają w precyzyjnym i efektywnym wykońc...
  • Jaki taras - drewno czy płytki?? Liczba postów: 435 Grupa: Wykańczamy... Przygotowując się do sezonu ogrodowego, zastanawiam się nad zakupem nowych mebli oraz dodatków, które urozmaicą mój ogród. Czy ktoś może polecić sklep z akcesor...
  • malowanie ścian Liczba postów: 198 Grupa: Wykańczamy... Kolega wyżej wrzucił bardzo ciekawy sklep - zapoznajcie się, bo naprawdę warto.

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 241

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >