wjazd a kostka brukowa

« Powrót do grupy: Ekspert prawa budowlanego

10 listopada 2012, 15:01

Zgadzam sie: good 0 bad

We wjeździe położyłam kostkę brukową,Od bramy do asfaltu jest 100 cm,kostka leży od bramy w kierunku asfaltu 70 cm,reszta tj 30cm jest zostawione na odprowadzenie wody.Sąsiad nie zgadza się na takie usytuowanie kostki ponieważ woda deszczowa nie spływa,asfalt w tym miejscu jest niżej, do tej pory woda spływała na moje podwórko które jest sporo niżej niż asfalt.Na dzień dzisiejszy woda stoi pod oknami sąsiada,pod moimi oknami i pod bramą,dodam że nie ma rowów,a gmina nie zrobiła odprowadzenia wody. Nie mam żadnych pozwoleń na położenie kostki,co w takim przypadku mi grozi gdyby sąsiad udał się do gminy na skargę?Kostkę kładła firma zajmująca się tym. co teraz powinnam zrobić?

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

11 listopada 2012, 21:14

Zgadzam sie: good 0 bad

W niektórych miejscach odprowadzenie wody po intensywnych opadach jest kłopotliwe. Nie następuje odpowiednio szybko i robią się zastoiny wody, które należy likwidować w sposób kontrolowany. Wykonanie jakichkolwiek prac bez konsultacji z właściwym fachowcem i bez zezwolenia, może być pretekstem do roszczeń ze strony choćby sąsiada.
Opisany przypadek może (choć nie musi) być przyczyną zjawiska, może jednak być przyczyną w sprawie.
Proponuję udać się na konsultację do biura projektowego, popytać w gminie, może w zarządzie dróg. Melioracja terenu to rzadko problem indywidualny.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

13 listopada 2012, 23:04

Zgadzam sie: good 0 bad

Dziękuję,u mnie jest i będzie problem z odprowadzeniem wody,ponieważ mogę ją puścić jedynie na swoją posesję,co było praktykowane do tej pory.Mieszkam w miejscu gdzie z ulicy powstała niecka,a gmina nie bardzo chce rozwiązać temat z odprowadzeniem wody opadowej,(koszty).Dziękuję za podpowiedź.

Zgłoś | Cytuj | Link

16 listopada 2012, 22:44

Zgadzam sie: good 0 bad

Nie jest dziwne, że wszędzie tam gdzie robota - tam koszty.
Nikt nie chce partycypować w kosztach, ale nie wiem, czy gmina nie powinna?..
Problem może okazać się jednak rozwiązywalny, i to nie jakimś niebotycznym nakładem.
Najpierw porada u lokalnego melioranta, a potem trzeba nękać urzędników pismami.
Nie jest powiedziane, że z powodu niezależnych warunków, musi się Pani dożywotnio taplać w błocie.
Pewnie ktoś tą drogę robił i chyba ktoś projektował ??? !!! …
Odprowadzenie wody z drogi na czyjąś posesję, nie wydaje mi się poprawnym rozwiązaniem, a tak to z opisu wygląda.
Sąsiad zamiast skarżyć, może spróbuje przyczynić się do rozwiązania problemu (wspólne pismo).

Zgłoś | Cytuj | Link

27 listopada 2012, 01:19

Zgadzam sie: good 0 bad

Wg mnie to jest sprawa dla rzeczoznawcy budowlanego, który stwierdzi, co jest nie tak i kto zawinił. Jakbyś potrzebowała namiary na dobrego fachowca, to mogę ci polecić, bo sam korzystałem z jego usług – dr inż. Przemysław Stawiarski (biegły sądowy) – tutaj masz na niego namiary, jeżeli się nie mylę, to pracuje na terenie całego kraju - www.stawiarski.com.pl.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

8 sierpnia 2021, 00:09

Zgadzam sie: good 0 bad

gay black dating websites
gay dating in ireland traveler
adam4adamn gay dating login

Zgłoś | Cytuj | Link

6 września 2021, 05:47

Zgadzam sie: good 0 bad

gay arab dating sites
midlife gay dating
gay buddhist dating site

Zgłoś | Cytuj | Link

3 listopada 2021, 00:57

Zgadzam sie: good 0 bad

writing an autobiography essay
websites that write essays
writing an essay introduction

Zgłoś | Cytuj | Link

9 listopada 2021, 03:39

Zgadzam sie: good 0 bad

how many words in an essay
topics to write about for an essay
spongebob writing essay

Zgłoś | Cytuj | Link

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19127 użytkowników

Użytkownicy online (2)

gości: 147

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >