wykopy w pobliżu działki-jak blsko

« Powrót do grupy: Zanim będziesz mieć własną działkę

23 marca 2011, 17:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc w uzyskaniu rzetelnej informacji o tym jak blisko granicy mojej działki(0,62 a) ktoś mógł prowadzić wykopy (połączone z wywozem ziemi)? Przeprowadziłam się na wieś w tym roku i ku mojemu zdziwieniu zobaczyłam że teren za moją działką jest obniżony z tego powodu o jakieś 5-6m.W odległości 2m od granicy mojej działki powstała pionowa ściana a raczej prawie przepaść.Boję się że ziemia może się osuwać w tym miejscu.Miałam zamiar sprzedać tę działkę pod budowę a teraz może ona stracić na wartości z tego powodu że prowadzone wykopy(2010rok) zostawiły na sąsiednim terenie wielkie pobojowisko o różnych głębokościach(na powierzchni blisko 1ha).Wcześniej sąsiednia działka była równa wysokości mojej a teraz jest tam widok jak na wykopaliska.Całkowity bezład. Nikt wcześniej nie poinformował mnie o takich robotach,ani właściciel sąsiedniego terenu ani firma wywożąca stamtąd ziemię.Mieszkałam w tej samej gminie w odległości kilka km)To wg mnie nie jest w porządku.Czy są przepisy regulujące takie roboty czy mam prawo żądać zabezpieczenia ściany mojej działki(wykonie skosu,podsypanie ziemią....) Bardzo proszę o poradę co w tej sytuacji powinnam zrobić.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19159 użytkowników

Użytkownicy online (1)

gości: 248

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >