wymiana dachu z eternitu

« Powrót do grupy: Robimy dach

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸

16 września 2009, 15:27

Zgadzam sie: good 0 bad

witam,
mam kilka pytań odnośnie zmiany a raczej wymiany dachu pokrytego eternitem.
po 1 to czy trzeba najmować fachowców, do ściągnięcia eternitu i założenia nowego dachu? Mam znajomego, który co prawda nie kończył żadnej szkoły, która daje mu uprawnienia do takich działań aczkolwiek gościu naprawdę zna się na rzeczy, jest strasznie dokładny i jestem pewien, że wykonałby te prace o wiele lepiej od "fachowców" więc czy może on mi zmienić ten dach?
po 2 czy trzeba gdzieś zgłaszać te prace? i co z tym eternitem po zdjęciu zrobić? Są chyba jakieś firmy, które go zabierają chyba ze sobą?
po 3 słyszałem coś na temat tego, że gmina może dać jakąś część pieniędzy na wymianę dachu. czy to prawda? na jakich zasadach to się odbywa?
proszę o porady z waszej strony,
pozdrawiam
Wojciech J

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

2 czerwca 2010, 10:12

Zgadzam sie: good 0 bad

Eternit powinna zdiąć firma, która zutylizuje eternit. Natomiast znajomy może wykonać dach. Prace należy zgłosić do Urzędu Gminy lub Miasta. Składa się tam wniosek, dzięki któremu dostaje się częściowy zwrot kosztów.

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

22 czerwca 2010, 17:17

Zgadzam sie: good 0 bad

Eternit może zdjąć firma, która posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie takiej działalności. Wykaz takich firm dostępny powinien być w każdej gminie, a także w starostwie powiatowym. Po zdjęciu eternit musi zostać przekazany do utylizacji na składowisko odpadów niebezpiecznych. Firma, która go będzie demontować zazwyczaj ma podpisane umowy na odbiór odpadów z takimi składowiskami. Prace polegające na zdejmowaniu eternitu należy zgłosić w: 1. Państwowej Inspekcji Pracy, 2. Nadzorze budowlanym, 3. Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej - to wszystko ciąży na wykonawcy prac. Właściciel nieruchomości robi zgłoszenie "robót budowlanych" do Wydziału Architektury i Budownictwa w starostwie.

Zgłoś | Cytuj | Link

22 czerwca 2010, 17:25

Zgadzam sie: good 0 bad

Szczegółowe informacje na temat azbestu i zasad postępowania z nim znajdziecie Państwo np. na stronie: http://www.bazaazbestowa.pl/pdf2/bpzaimza.2007.pdf

Zgłoś | Cytuj | Link

21 czerwca 2011, 09:16

Zgadzam sie: good 0 bad

Witam serdecznie, posiadam wszystkie potrzebne zezwolenia i jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany demontażem azbestu proszę o kontakt

P.U.B. T-tel Tomasz Wieczorek
516-18-55-63
600-880-887

Świadczymy kompleksowy zakres usług związanych z demontażem usuwaniem i utylizacją azbestu, oraz usługami dekarskimi

Zgłoś | Cytuj | Link
Reklamy Google

9 stycznia 2012, 18:53

Zgadzam sie: good 0 bad

Serdecznie Państwa witam, zapraszamy do współpracy z rodzinną firmą PODOLE! Działamy na terenie całego kraju, utylizujemy wszystkie odpady. Specjalizujemy się w odpadach niebezpiecznych. Firma istnieje od 1993r.
Nasi klienci często powtarzają: „Od kiedy współpracujemy, z Podolem możemy spać spokojnie”.

Oto przykłady tego co potrafimy:

– obsługa drukarni (odpady papieru, blach, matryc, farb, rozpuszczalników, pojemników PET),

– utylizacja odpadów niebezpiecznych* w tym eternit,

– recykling, logistyka odpadów,

– obsługa zakładów kosmetycznych (odbiór całego asortymentu),

– odbiór surowców wtórnych (folie, butelki, pojemniki PET),

– doradztwo w poprawnej klasyfikacji odpadu,

– UWAGA! Możliwa opłata ryczałtowa.


Zadzwoń już teraz do Podola w celu otrzymania stosownej oferty na telefon 606 745 692.

Zgłoś | Cytuj | Link

30 stycznia 2012, 08:02

Zgadzam sie: good 0 bad

eternit możesz ściągać sam z domu albo "rodzina" która ci pomaga, potem zgłaszasz w gminie żeby sobie go zabrali, dach może ci zrobić firma albo też "rodzina"

jeżeli nie przerabiasz dachu a tylko zmieniasz pokrycie to nie musisz nigdzie zgłaszać

Zgłoś | Cytuj | Link

1 października 2012, 09:03

Zgadzam sie: good 0 bad

Gorąco polecam dachówki koramic:)

Zgłoś | Cytuj | Link

10 stycznia 2013, 10:24

Zgadzam sie: good 0 bad

TANIE BLACHY TRAPEZOWE II GATUNEK BLACHY IDEALNIE NADAJĄ SIĘ NA BUDYNKI MIESZKALNE, GOSPODARCZE, ALTANY, DREWUTNIE, STODOŁY, OBORY, CHLEWNIE, KURNIKI ORAZ WSZELKIEGO RODZAJU ZADASZENIA. BLACHY W II GATUNKU STARAMY SIĘ UTRZYMAĆ W CENIE OD 10-18ZŁ ZA M2. DO KAŻDEGO DACHU MOŻNA NABYĆ U NAS WSZYSTKIE NIEZBĘDNE OKUCIA, OBRÓBKI( WKRĘTY,RYNNY,GĄSIORY,WIATROWNICE,ŚNIEGOŁAPY ITP) RZESZÓW UL.MIKOŁAJA REJA 10

660091664

178635074

WWW.TANIEBLACHYDACHOWE.PL

WWW.BLACHTEX.PL

WWW.TANIPARAPETY.PL

BLACHTEX@INTERIA.PL

Zgłoś | Cytuj | Link

25 stycznia 2013, 18:13

Zgadzam sie: good 0 bad

Usuwanie azbestu nie jest takim hop siup, tutaj masz przepisy http://azbest.energe.pl/?site=prawo

Zgłoś | Cytuj | Link

Stron: 4 ▾ Skocz do strony
1 2 3  ▸  ▸▸


Komentarze

Dodaj komentarz

Zarejestruj się przez Facebook

Adres e-mail nie bedzie prezentowany w serwisie budnet.pl

Zaloguj się. Nie posiadasz jeszcze konta w serwisie budnet.pl? Załóż je już teraz w mniej niż minutę.

 Kolor:  Rozmiar:

Obrazek nieczytelny? Wygeneruj nowy


Ostatnio na forum

  • Dachówka Braas Protegon - opinie. Liczba postów: 92 Grupa: Robimy dach Natomiast jeżeli potrzebujecie profesjonalnej pomocy w zakresie wyboru dobrej jakości materiałów hydroizolacyjnych dla swoich dachów i fundamentów to zwróć uwag...
  • Blachodachówka sprawdza się? Liczba postów: 144 Grupa: Robimy dach Blachodachówka jest opcją dobrą gdy wiata jest pod odpowiednim kątem nachylenia.
  • blacha trapezowa Liczba postów: 142 Grupa: Robimy dach Gdy wiata ma być solidna to tylko blachotrapez. Klienci czasem szukają innych rozwiązań ale to są opcje mniej korzystne w relacji jakość do ceny.
  • Chcę rozbudowac poddasze. Liczba postów: 9 Grupa: Robimy dach Fachowcy świadczący usługi dla domu lub mieszkania, oprócz przeprowadzania napraw, powinni również doradzać w wyborze najlepszego sposobu usunięcia usterki i do...
  • Dachówka ceramiczna! Liczba postów: 353 Grupa: Robimy dach Najlepiej jest poznać opinie użytkowników ponieważ bardzo często problemy moga pojawiać się po kilku latach w przypadku dachu. Ja jestem dużym zwolennikiem wybo...

Czytaj też

Społeczność budnet.pl ma już 19157 użytkowników

Użytkownicy online (5)

gości: 166

Ostatnio dołączyli
Zobacz wszystkich >
Galerie
Zobacz wszystkie galerie >